Twój koszyk jest pusty!

Jak osłabić włosy na twarzy? Czy depilacja laserowa może pomóc?

18 sierpnia 2023
Depilacja
Spis treści

W ostatnich latach depilacja laserowa zyskała na popularności jako jedna z najskuteczniejszych metod eliminacji niechcianego owłosienia. Choć wiele osób zdaje się korzystać z tradycyjnych metod depilacji, takich jak wosk czy depilatory, depilacja laserowa oferuje szereg zalet, które przyciągają coraz większe grono zwolenników. Jednak przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tej metody warto poznać jej działanie, potencjalne korzyści i ograniczenia.

Dlaczego rosną włosy na twarzy?

Włosy na twarzy są naturalną cechą ludzkiego ciała, a ich wzrost regulowany jest przez hormony płciowe, takie jak testosteron. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, te hormony wpływają na rozwój i rozłożenie owłosienia na ciele. Mimo że u większości kobiet włosy na twarzy są znacznie cieńsze i mniej widoczne niż u mężczyzn, pewna ilość owłosienia na brodzie, wąsiku, policzkach czy podbródku jest zupełnie normalna.

Funkcje włosów na twarzy nie są całkowicie określone, ale istnieje kilka teorii na ten temat. Włosy na twarzy mogą pełnić rolę ochronną, zapewniając barierę przed szkodliwym promieniowaniem UV, wiatrem i innymi czynnikami środowiskowymi. Jednak w większości przypadków ilość owłosienia na twarzy nie jest wystarczająca, aby skutecznie spełniać takie zadania, dlatego zwykle nie stanowią głównej formy ochrony skóry.

Dla niektórych osób nadmierna obecność włosów na twarzy może być związana z genetycznym uwarunkowaniem lub zaburzeniami hormonalnymi. Policzki, wąsik czy broda są miejscami, gdzie niechciane włoski są szczególnie widoczne i mogą powodować kompleksy oraz dyskomfort. Na szczęście istnieje wiele metod pozwalających na redukcję i osłabienie owłosienia na tej części ciała, z depilacją laserową na czele.

Decydując się na usunięcie włosów na twarzy, wiele osób korzysta z różnorodnych metod depilacji, takich jak woskowanie, używanie depilatorów czy kremów depilacyjnych. Niestety, tradycyjne metody mogą być czasochłonne, bolesne, a efekty są krótkotrwałe. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad depilacją laserową jako bardziej długotrwałym i skutecznym rozwiązaniem.

Jak osłabić włosy na twarzy? Odkryj skuteczne metody!

Jak zredukować wzrost włosów na twarzy? Istnieje kilka skutecznych sposobów, które można zastosować w celu osłabienia owłosienia na tej części ciała. Oto różne techniki, zarówno naturalne, jak i profesjonalne, które pomogą w zmniejszeniu widoczności włosków:

 • Przygotuj naturalne maseczki i pasty - wypróbuj maseczki i pasty z naturalnych składników, takich jak kurkuma, cynamon, mąka gramowa lub miód. Mają właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, które pomagają zmniejszyć ilość owłosienia oraz spowolnić wzrost nowych włosów. Warto jednak pamiętać, że efekty mogą być różne u różnych osób, więc regularne stosowanie jest kluczowe.
 • Skorzystaj z depilacji woskiem - woskowanie włosów na twarzy może sprawić, że nowe włosy będą rosły słabsze i delikatniejsze. Regularne woskowanie może również opóźnić wzrost włosków. Ważne jest jednak, aby unikać podrażnień skóry, zwłaszcza jeśli mamy problematyczną cerę.
 • Zadbaj o oczyszczanie i peeling - regularne oczyszczanie twarzy i stosowanie peelingu pomoże usunąć martwe komórki skóry i nadmiar sebum, co może wpłynąć na osłabienie owłosienia. Peelingi enzymatyczne lub mechaniczne mogą dodatkowo rozjaśnić skórę i zredukować widoczność włosków.
 • Wypróbuj kremy hamujące wzrost włosów - na rynku dostępne są specjalne kremy i żele, które hamują wzrost włosów. Zawierają one składniki, które wpływają na cebulki włosów, powodując, że nowe włosy rosną słabiej i rzadziej. Zaleca się jednak konsultację z ekspertem przed użyciem tych produktów, aby upewnić się, że są odpowiednie dla naszej skóry.
 • Skorzystaj z depilacji laserowej - depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na osłabienie włosów na twarzy. Ten profesjonalny zabieg wykorzystuje intensywne światło laserowe, które niszczy cebulki włosów, zapobiegając ich wzrostowi. Depilacja laserowa daje bardziej trwałe rezultaty niż tradycyjne metody depilacji, jednak wymaga kilku sesji, aby osiągnąć pełne efekty.

Redukcja wzrostu włosów na twarzy jest możliwa dzięki różnym metodom, zarówno naturalnym, jak i profesjonalnym. Wybór odpowiedniej techniki zależy od naszych preferencji, rodzaju skóry i oczekiwań co do rezultatów. Zawsze warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od depilacji, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Depilacja twarzy laserem: Czy to najlepszy wybór dla Ciebie?

Depilacja laserowa twarzy jest jednym z najskuteczniejszych i coraz popularniejszych sposobów na usuwanie włosów z twarzy i z każdej innej (takze delikatnej) części ciała. Metoda ta oferuje wiele korzyści, ale jednocześnie wymaga dokładnej analizy indywidualnych potrzeb oraz uwzględnienia ewentualnych przeciwwskazań. Przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej, warto poznać zarówno zalety, jak i ograniczenia tego zabiegu.

undefined

Przeczytaj również: Czy mogą pojawić się rany po depilacji laserowej? Rozwiewamy wątpliwości 

Korzyści depilacji laserowej twarzy:

 • skuteczność - depilacja laserowa jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w redukcji wzrostu włosów. Za sprawą intensywnego światła emitowanego przez laser, cebulki włosów są niszczone, co powoduje, że nowe włosy rosną słabsze i cieńsze,
 • trwałość - po kilku sesjach depilacji laserowej, wiele osób doświadcza długotrwałego osłabienia owłosienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, takich jak woskowanie czy usuwanie owłosienia z twarzy depilatorem, efekty depilacji laserowej są długotrwałe, co pozwala uniknąć częstych zabiegów,
 • precyzja - zaawansowane technologie stosowane w depilacji laserowej pozwalają na precyzyjne działanie na wybrane obszary twarzy, minimalizując ryzyko uszkodzenia skóry wokół cebulki włosowej,
 • wygoda - depilacja laserowa jest stosunkowo szybkim i komfortowym zabiegiem. Sesje trwają zwykle od kilku minut do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru poddawanego depilacji,
 • redukcja podrażnień - osoby, które mają skłonność do podrażnień po tradycyjnych metodach depilacji, często zauważają, że depilacja laserowa jest dla nich mniej uciążliwa, a skóra reaguje na nią bardziej łagodnie.

Ograniczenia i przeciwwskazania depilacji laserowej:

Należy pamiętać, że depilacja laserowa może nie być odpowiednia dla każdego. Przeciwwskazania do zabiegu obejmują:

 • ciemna karnacja - osoby o ciemnej karnacji są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia zmian barwnikowych lub podrażnień w wyniku depilacji laserowej,
 • jasne lub siwe włosy - depilacja laserowa działa najlepiej na ciemnych włosach, ponieważ energia laserowa jest pochłaniana przez barwnik melaniny. Włosy jasne lub siwe mogą nie reagować tak dobrze na ten typ zabiegu,
 • ciąża i karmienie piersią - w czasie ciąży i podczas karmienia piersią zaleca się unikanie depilacji laserowej z powodu potencjalnego ryzyka dla dziecka,
 • skóra podrażniona lub uszkodzona - depilację laserową powinno się odroczyć, jeśli na skórze występują otwarte rany, trądzik, oparzenia słoneczne lub infekcje,
 • stosowanie leków światłouczulających - niektóre leki mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą na działanie światła laserowego. Warto przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem, jeśli przyjmujemy jakieś leki.

Depilacja laserowa twarzy - ile zabiegów

Liczba sesji depilacji laserowej twarzy może się różnić w zależności od indywidualnych cech każdej osoby, takich jak rodzaj skóry, typ włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz reakcja organizmu na terapię. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, aby osiągnąć optymalne efekty.

W przypadku depilacji laserowej twarzy, zwykle potrzeba od 6 do 8 sesji, przeprowadzanych co około 4-6 tygodni. Wynika to z fazy wzrostu włosów, którą należy uwzględnić podczas zabiegu. W jednym momencie włosy na naszej twarzy mogą znajdować się w różnych fazach wzrostu, dlatego wymagane jest kilka sesji, aby zapewnić, że wszystkie cebulki włosów zostaną odpowiednio osłabione.

Ważne jest, aby przestrzegać harmonogramu zabiegów wskazanego przez specjalistę i nie przerywać serii w trakcie, ponieważ regularność sesji jest kluczowa dla osiągnięcia trwałych rezultatów. Po przeprowadzeniu całej serii depilacji laserowej, większość osób doświadcza znacznego osłabienia owłosienia na twarzy, co może pozwolić na zredukowanie ilości nowych włosków.

Warto pamiętać, że efekty depilacji laserowej mogą być różne u różnych osób, dlatego istotne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą od depilacji laserowej, który oceni indywidualne warunki i dostosuje plan zabiegów do potrzeb każdego klienta.

undefined

Już wiesz, jak osłabić włosy na twarzy!

Z tekstu dowiedzieliśmy się, że osłabienie włosów na twarzy jest możliwe dzięki różnym technikom i metodom. Zarówno naturalne sposoby, takie jak maseczki i pasty, jak i profesjonalne zabiegi, np. depilacja laserowa, mogą przyczynić się do redukcji owłosienia. Depilacja laserowa okazała się jedną z najskuteczniejszych metod, oferując trwałe i długotrwałe rezultaty.

Podczas depilacji laserowej zaawansowana technologia pozwala na precyzyjne działanie na wybrane obszary twarzy, minimalizując ryzyko uszkodzenia skóry. Efekty są długotrwałe, co pozwala uniknąć częstych zabiegów.

Niemniej jednak depilacja laserowa może nie być odpowiednia dla każdego, a przeciwwskazania warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Zachęcamy Ciebie do skorzystania z naszych porad i usług, aby pozbyć się niechcianego owłosienia na twarzy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody i precyzyjnemu działaniu, poczujesz się pewnie w swojej skórze, ciesząc się gładką i delikatną twarzą. Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów i zacząć korzystać z korzyści oferowanych przez depilację laserową. Zyskaj trwałe rezultaty i odzyskaj komfort życia bez nadmiernego owłosienia na twarzy już dziś! 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...
Ćwiczenia na wdowi garb - co zrobić żeby się go pozbyć?
Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o wdowim garbie, czyli posturalnej deformacji polegającej na schylaniu się do przo...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online