Twój koszyk jest pusty!

Jak pozbyć się owłosienia na zawsze? Odpowiadamy!

19 maja 2022
Depilacja
Spis treści

Jak pozbyć się owłosienia na zawsze? Czy jest to w ogóle możliwe? Większość metod usuwanie owłosienia daje chwilowy efekt. Inaczej jest w przypadku depilacji laserowej. Sprawdź szczegóły.

Większość osób boryka się na co dzień z uciążliwym owłosieniem na ciele. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo różnego rodzaju metod, które pomagają nam poradzić sobie z tym problemem. Niestety większość z nich daje chwilowy efekt. Najbardziej pożądane jest oczywiście usuwanie owłosienia na stałe. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak. Podpowiadamy, jak pozbyć się włosów na zawsze.

undefined

Przeczytaj również: Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Popularne metody usuwania owłosienia

W dzisiejszych czasach dostępnych jest bardzo wiele metod usuwania owłosienia. Większość z nich, tak jak już wspomnieliśmy, daje chwilowy efekt. Z pewnością jest tak w przypadku bardzo popularnej jednorazowej maszynki do golenia. Ta usuwa włoski z powierzchni skóry nie naruszając ich cebulek. Przez to owłosienie odrasta bardzo szybko, a w przypadku wielu osób nawet tego samego dnia. Z drugiej strony jest to metoda dość tania i bezbolesna. Wymaga jednak poświęcenia sporej ilości czasu i często też powoduje podrażnienia, czy zapalenie mieszków włosowych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także plastry z woskiem. Wystarczy rozgrzać je w dłoniach, nałożyć na depilowany obszar i energicznie zerwać. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Niestety jest to metoda bardzo bolesna i powoduje bardzo często podrażnienia.

Można spróbować także kremów do depilacji. W przypadku tej metody nie ma mowy o doznaniach bólowych. Niestety kremy do depilacji bardzo często wywołują alergię i przez to podrażnienie, a nawet ból. Do dyspozycji masz także depilatory elektryczne czy pasty cukrowe. Niestety w przypadku wszystkich tych metod nie ma mowy o trwałych efektach. Włoski prędzej czy później odrosną i często będą grubsze i ciemniejsze niż wcześniej.

Depilacja laserowa – usuwanie włosów na stałe? Na czym polega ta metoda?

Coraz popularniejszym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Korzystają z niej nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Trudno się dziwić – to świetny sposób na pozbycie się większości owłosienia na stałe. Na czym konkretnie polega depilacja laserowa? To zabieg, w którym wykorzystywane są różne sprzęty, między innymi laser aleksandrytowy, laser diodowy czy IPL. Ten ostatni tak naprawdę nie jest laserem i zabieg z wykorzystaniem tego typu urządzenia jest mało komfortowy. W przypadku profesjonalnych laserów chodzi o wniknięcie w głębsze partie naskórka i uszkodzenie mieszków oraz komórek wykorzystywanych w procesie odrastania włosów. W salonach Depilacja.pl stosujemy laser SPEC3Hybrid. To autorska technologia, która łączy w sobie trzy technologie laserowe: aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową.Dzięki zastosowaniu aż trzech długości fal zabieg charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w przypadku właściwie wszystkich fototypu skóry. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w system SHR, który zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo, a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny! 

? Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa jest na zawsze?

Depilacja laserowa bardzo często określana jest jako zabieg usuwania włosków na stałe. I rzeczywiście wiele osób korzystających z tego typu zabiegów może liczyć na trwałe rezultaty. Trzeba jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i każdy będzie inaczej reagował na depilację laserową. Badania pokazują, że tego typu metoda jest skuteczna w około 95%.

Efekty depilacji laserowej przed i po.

Przeczytaj również: Czy po depilacji laserowej odrastają włosy? Znamy odpowiedź!

Przed rozpoczęciem serii zabiegów należy spotkać się ze specjalistą. W salonach Depilacja.pl takie konsultacje odbywają się za darmo. Kosmetolog ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad medyczny. Ten ostatni jest niezbędny w celu wykluczenia przeciwwskazań. Specjalista określa również ile mniej więcej zabiegów będzie potrzebnych, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Zazwyczaj jest ich kilka lub kilkanaście i muszą odbywać się w odstępach kilkutygodniowych.

Dlaczego jeden zabieg nie wystarczy? Chodzi o nieregularny wzrost włosów. Laser działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w tak zwanym anagenie, czyli fazie wzrostu. Podczas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej usuwana jest tylko część włosków (właśnie tych znajdujących się w fazie wzrostu). Potem trzeba odczekać kilka tygodni, by zrealizować kolejny zabieg, by pozbyć się włosków, które dopiero wyrosły. Dlatego konieczne jest zastosowanie całej terapii, a nie pojedynczego zabiegu. Podczas depilacji laserowej można usunąć nawet do 90% owłosienia na całym ciele. Jeżeli sprzęt nie usunął pozostałej części włosków, to zazwyczaj te wykruszyły się same. A jeżeli nie to będą bardzo mało widoczne – staną się bowiem słabsze, jaśniejsze i znacznie cieńsze.

depilacja_laserowa_pach_mezczyzna

Przeczytaj również: Golenie pach u mężczyzn czy depilacja laserowa – co wybrać?

Jak pozbyć się włosów na stałe? Odrastanie po depilacji laserowej

Główną motywacją osób korzystających z zabiegu depilacji laserowej jest oczywiście chęć usunięcia włosów na stałe. Czy może jednak dojść do sytuacji, gdy po całej terapii włoski odrosną? Z pewnością nie odrosną te, które zostały usunięte. Podczas zabiegu mieszek włosowy jest podgrzewany i niszczony. Nie będzie zatem w stanie wyprodukować nowego włosa. Dlatego depilacja laserowa na stałe pozbywa niepożądanego owłosienia. Może się jednak okazać, że w międzyczasie powstaną nowe włoski. Te oczywiście będą słabe i cienkie i przez to mało widoczne. Mogą jednak przeszkadzać, dlatego specjaliści depilacji laserowej radzą, aby dokonywać tak zwanego zabiegu przypominającego raz lub dwa razy do roku. W gabinetach Depilacja.pl taki zabieg, podobnie jak dowolny Pakiet Roczny można zarezerwować z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Zatem na jak długo starcza depilacja laserowa? To oczywiście kwestia indywidualna. U niektórych osób skóra będzie gładka już na zawsze i nie będą powstawać nowe włoski. U wielu już po upływie kilku miesięcy będzie widoczne rzadkie i cienkie owłosienie. Ogromny wpływ na kwestię odrastania włosów mają zmiany hormonalne. W okresie menopauzy, dojrzewania czy ciąży włosy mają większą tendencję do wzrostu.

Jak na zawsze pozbyć się owłosienia w kolorze blond?

Depilacja laserowa, która od lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, do tej pory nie była uznawana za dobry sposób na usunięcie owłosienia w kolorze blond. Trzeba jednak pamiętać, że technologia dynamicznie się rozwija. Przykładem może być przytoczony już przez nas laser SPEC3Hybrid, który radzi sobie z każdym fototypem skóry. Trzeba jednak pamiętać, że rzeczywiście większość dostępnych na rynku urządzeń działa wówczas, gdy dojdzie do wytworzenia wystarczającej ilości energii cieplnej, która jest niezbędna do zniszczenia macierzy włosa. Jest to możliwe, gdy w mieszku włosowym znajduje się odpowiednia ilość melaniny. Dlatego depilacja laserowa określana jest jako skuteczna w przypadku ciemniejszych włosów i jaśniejszej skóry.

Zastanawiasz się, jak pozbyć się włosów łonowych na zawsze? A może chcesz wydepilować skórę na twarzy, nogach czy plecach? Depilacja laserowa to jedyne tak skuteczne i bezpieczne rozwiązanie. Jeśli masz więcej pytań, umów darmową konsultację w jednym z 50 salonów Depilacja.pl.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi