Twój koszyk jest pusty!

Golenie pach u mężczyzn czy depilacja laserowa – co wybrać?

17 kwietnia 2022
Depilacja
Spis treści

Golenie pach u mężczyzn jeszcze parę lat temu mogło wydawać się czymś niespotykanym, a nawet dziwacznym. W dzisiejszych czasach to zupełnie normalny zabieg. Jaka depilacja pod pachami u mężczyzn okaże się najbardziej skuteczna? Rozstrzygamy.

Depilacja pach u mężczyzn to w dzisiejszych czasach już nie temat tabu, a zupełnie standardowy temat. Coraz większej liczbie panów zależy na tym, aby pozbyć się niechcianego owłosienia także z innych części ciała. Przemawia za tym bardzo wiele argumentów, które znajdziesz również poniżej. W dalszej części artykułu rozstrzygniemy też, jak depilować pachy u mężczyzn.

Czy mężczyzna powinien depilować pachy?

Czy golenie pach u mężczyzn w dzisiejszych czasach to konieczność? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i cech. Niektórzy panowie nie narzekają na obfite i co za tym idzie uciążliwe owłosienie. U większości jednak włosy mogą powodować codzienny dyskomfort. Wówczas warto wziąć pod uwagę golenie czy na przykład depilację laserową. Sprawdź zresztą listę argumentów przemawiających za goleniem, czy depilacją pach u mężczyzn.

Lepsze samopoczucie

Obfite, gęste i ciemne włosy mogą wystawać spod ubrania i tym samym powodować złe samopoczucie (względy estetyczne). U wielu mężczyzn, którzy usunęli włosy spod pach, zdecydowanie wzrosła samoocena i poczucie codziennego komfortu.

Łatwiejsze utrzymanie higieny

Brak włosów pod pachami to także kwestia odpowiedniej higieny. Na włoskach, nie tylko tych gęstych, osadzają się bakterie i pot. Regularne pozbywanie się owłosienia, lub usunięcie go na stałe tak jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserowej, ułatwia utrzymanie codziennej higieny i ogranicza potliwość.

nadmierne_pocenie_pod_pachami

Przeczytaj również: Nadmierne pocenie u mężczyzn. Jak poradzić sobie z problemem?

Mniejsze ryzyko podrażnień

Bujne włosy pod pachami mogą powodować podrażnienia czy otarcia. Szczególnie u mężczyzn, którzy są bardzo aktywni pod względem fizycznym. Gładka skóra pod pachami to mniejsze ryzyko infekcji czy właśnie wspomnianych podrażnień.

Koniec z zapaleniem mieszków włosowych

Ten plus związany jest z depilacją laserową. Jeżeli bowiem się jej poddasz, to możesz liczyć na trwałe efekty i pożegnanie się z problemem wrastania włosków, które powodują ból i dyskomfort. Depilacja laserem oznacza także koniec z nieestetycznymi czarnymi kropkami, które powstają z odrastających włosków.

Skóra przyjemna w dotyku

Brak bujnego owłosienia pod pachami to oczywiście gładka i przyjemna w dotyku skóra. A to doceni nie tylko sam właściciel ;)

Golenie czy depilacja pach u mężczyzn?

Sposobów na pozbycie się niechcianych włosków spod pach jest naprawdę sporo. Możesz skorzystać z depilacji laserowej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Więcej szczegółów na jej temat znajdziesz poniżej. Sporą popularnością cieszy się także usuwanie włosów woskiem, choć trzeba liczyć się z tym, że jest to metoda bardzo bolesna. Zawsze możesz pozostać też przy tradycyjnym goleniu maszynką jednorazową. Z tym sposobem związanych jest jednak sporo minusów, o których też piszemy poniżej.

Golenie pach – mężczyźni

Tradycyjne golenie pach maszynką jednorazową jest na pewno łatwo dostępne. Wystarczy Ci oczywiście maszynka i ewentualnie jakiś środek do golenia, na przykład pianka czy żel. Pamiętaj jednak, aby nie używać maszynki jednorazowej więcej niż jeden raz. To akcesorium nie bez powodu ma taką nazwę. Wiele osób jednak o tym nie pamięta i wykorzystuje maszynkę kilka, a nawet kilkanaście razy. To błąd, szczególnie jeżeli przedmiot ten trzymany jest blisko prysznica. Mokre środowisko powoduje bowiem powstawanie wielu bakterii, które mogą doprowadzić do infekcji skóry pod pachami. To oznacza, że golenie pach maszynką wcale nie należy do najtańszych metod. Włosy odrastają bowiem bardzo szybko, czasami nawet w dniu golenia. Przez to codziennie musisz wykorzystywać nową maszynkę jednorazową. Możesz stosować też te wielorazowe. To jednak także wiąże się z kłopotem i kosztami. Regularnie musisz bowiem wymieniać ostrza, a to też kosztuje i jest problematyczne w stosowaniu.

mezczyzna_golenie_pach

Przeczytaj również: Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn – zabieg depilacji laserowej krok po kroku

Jak zabrać się za golenie pach? Czynność ta wydaje się bardzo prosta i szybka w realizacji, ale często jest wręcz przeciwnie. Warto poświęcić na ten zabieg sporo czasu, aby zmniejszyć ryzyko powstawania podrażnień i dyskomfortu w okolicach, które są przecież bardzo delikatne. Przede wszystkim wymocz dokładnie skórę w kąpieli lub pod prysznicem. W ten sposób oczyścisz się z potu, resztek antyperspirantu i brudu. Zmiękcz też włoski, które dzięki temu będą łatwiejsze w usunięciu. Teraz czas na nałożenie kremu czy żelu do golenia. Podnieś rękę do góry, ustaw dłoń za głową, aby jak najbardziej napiąć skórę, dzięki temu zmniejszysz ryzyko zacięć i samo golenie będzie po prostu łatwiejsze. Prowadź maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Dzięki temu zredukujesz ryzyko powstania nieestetycznych, czerwonych kropek, które są efektem zapalenia mieszków włosowych. Spłucz produkty do golenia i osusz skórę ręcznikiem. Nie nakładaj od razu antyperspirantu, który może doprowadzić do podrażnień.

Laserowa depilacja pach – mężczyźni

O wiele lepszym sposobem na usunięcie włosów spod pach jest depilacja laserowa. Laseroterapia składa się z kilku lub kilkunastu zabiegów, które trzeba realizować w odstępach kilkutygodniowych. Jednak po tych kilku miesiącach możesz cieszyć się gładką skórą na stałe, ponieważ laser uszkadza macierz włosa, z którego wyrasta owłosienie. Możesz zatem na długie lata, albo nawet na całe życie, zapomnieć o codziennym goleniu czy usuwaniu w inny sposób włosków. Zapominasz też o podrażnieniach czy zapaleniu mieszków włosowych, które przecież w przypadku pach występuje bardzo często.

Wiele osób wybiera tradycyjne golenie ze względu na teoretycznie niższe koszty. Rzeczywiście maszynka jednorazowa, czy nawet ta wielorazowa jest tańsza niż jedna wizyta w gabinecie depilacji laserowej. Jeżeli jednak policzysz liczbę zastosowanych akcesoriów przez lata, to okaże się że laseroterapia wcale nie jest tak droga, jak mogło wydawać się na początku. Poza tym ogromne znaczenie ma tutaj czas. Kilka czy kilkanaście zabiegów potrwa trochę, ale potem możesz zapomnieć o codziennym goleniu, które codziennie zabiera kilka, a nawet kilkanaście minut. Rachunek jest zatem prosty. 

Do wyboru masz aż ponad 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie. 

undefined

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi