Twój koszyk jest pusty!

Tetralysal a depilacja laserowa - czy lek na trądzik jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

21 maja 2023
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Trądzik to problem skórny, z którym boryka się mnóstwo osób. Często najlepszym jego rozwiązaniem okazuje się leczenie farmakologiczne i stosowanie antybiotyków, między innymi takich jak Tetralysal. Czy te stanowią przeciwwskazanie do bardzo popularnego w dzisiejszych czasach zabiegu depilacji laserowej? Wątpliwości wydają się uzasadnione. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Depilacja laserowa to dzisiaj najbardziej skuteczna metoda na usunięcie niechcianego owłosienia. Choć jest to zabieg bardzo bezpieczny i powszechny, to jednak nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Lista przeciwwskazań nie jest jednak długa. Czy znajdzie się na niej przyjmowanie leku na trądzik Tetralysal? Sprawdzamy.

Tetralysal - co to jest?

Tetralysal to lek zawierający w składzie antybiotyk tetracyklinę. Najczęściej wykorzystywany jest w leczeniu trądziku. Tetracyklina, czyli substancja czynna leku, działa bakteriobójczo oraz hamuje rozwój bakterii, które mogą być odpowiedzialne za trądzik, takich jak na przykład Propionibacterium acnes. Tetralysal najczęściej przyjmowany jest w postaci kapsułek doustnych. W aptekach leki te dostępne są w różnych dawkach i zawsze powinny być stosowane pod nadzorem dermatologa. 

Na jakie jeszcze schorzenia można stosować Tetralysal? Nierzadko lek ten przypisywany jest na zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, boreliozę albo zakażenie dróg moczowych. Wszystko dlatego, że specyfik ten zaliczany jest do grupy antybiotyków tetracyklinowych, których celem jest zahamowanie rozwoju bakterii przez blokowanie ich zdolności do produkcji białek potrzebnych do życia.

Tetralysal raczej nie stanowi leku źle tolerowanego przez pacjentów. Jednak jak każdy inny specyfik może powodować skutki uboczne takie jak np. wymioty, biegunka, reakcje alergiczne, fotouczulenie czy nudności. Warto również pamiętać, że Tetralysal to antybiotyk, a więc jak każdy preparat tego typu może doprowadzić do rozwoju oporności bakterii na lek, co może utrudnić późniejsze leczenie.

undefined

Przeczytaj również: Sterydy a depilacja laserowa - czy ich stosowanie jest przeciwskazaniem do zabiegu?

Przeciwwskazania do depilacji laserowej - czy Tetralysal jest jednym z nich? 

Przyjmujesz Tetralysal? Przeciwwskazania do depilacji laserowej z pewnością trzeba wziąć pod uwagę przed pierwszym zabiegiem. Rzeczywiście Tetralysal może stanowić jedną z przeszkód.. Antybiotyki tetracyklinowe, czyli taki jak właśnie tetracyklina znajdująca się w Tetralysalu, może zwiększać wrażliwość skóry na światło i powodować ryzyko wystąpienia reakcji fototoksycznych. Jak te mogą się objawiać? Często kończą się wystąpieniem rumienia, obrzęku, pęcherzy czy zmian pigmentacyjnych skóry, dlatego zawsze należy poinformować specjalistę depilacji laserowej przed zabiegiem o tym, że przyjmujemy Tetralysal. Ten oceni ryzyko powikłań i podejmie ostateczną decyzję. Najprawdopodobniej zarekomenduje, aby skorzystać z depilacji laserowej dopiero po zakończeniu kuracji Tetralysalem. 

Niektórzy specjaliści nie zaliczają przyjmowania Tetralysalu jako bezwzględnego przeciwwskazania, jednak w salonach depilacja.pl nie wykonujemy zabiegów laserowego usunięcia owłosienia podczas przyjmowania antybiotyku. Mimo wszystko osoba chcąca skorzystać z zabiegu depilacji laserowej powinna skorzystać ze wstępnej konsultacji z ekspertem laseroterapii. Takie spotkania w salonach depilacja.pl odbywają się zupełnie za darmo. Możesz je umówić za pośrednictwem naszej strony internetowej i wcale nie zobowiązują Cię do tego, aby finalnie skorzystać z naszej oferty.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa a Hashimoto – czy wykonanie zabiegu jest bezpieczne?

Antybiotyk a depilacja laserowa - wstępna konsultacja przed zabiegiem

Pierwsze spotkanie ze specjalistą depilacji laserowej to po prostu konsultacja. Chodzi o to, aby wykluczyć przeciwwskazania, ocenić stan skóry oraz sprawdzić, jak skóra potencjalnie reaguje na laser. Specjalista przeprowadza wywiad medyczny i dopytuje między innymi o przyjmowane leki. Sprawdza również stan skóry oraz dokonuje próby laserowej. Na podstawie powyższych informacji i wniosków kwalifikuje (bądź nie) pacjenta do laseroterapii. Warto pamiętać, że nie wszystkie przeciwwskazania są bezwzględne i stałe. W przypadku niektórych leków zabiegi można bez obaw realizować, ale po upłynięciu odpowiedniej ilości czasu po przyjęciu ostatniej dawki.

Tetralysal a depilacja laserowa - kiedy można przystąpić do zabiegu?

Decyzja o przeprowadzeniu depilacji laserowej przy stosowaniu Tetralysalu zawsze powinna być indywidualna. Zależy od stanu zdrowia pacjenta oraz oceny ryzyka powikłań, której powinien dokonać specjalista. Jeżeli przyjmujesz lek tego typu, a mimo to planujesz skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej, to najprawdopodobniej będziesz musiał odczekać około pół roku po przyjęciu ostatniej dawki preparatu. Chodzi o to, aby jak najwięcej dawki leku zostało wyeliminowane z organizmu. Po upływie bezpiecznej ilości czasu stężenie leku we krwi spadnie i przez to wrażliwość skóry na światło zostanie wyeliminowana.

Czy po zabiegu depilacji laserowej można powrócić do przyjmowania Tetralysalu? Oczywiście, że tak. Ważne, by skóra była już w pełni zregenerowana i nie była już wystawiona na działanie promieniowania laserowego. Dlatego najczęściej do kuracji Tetralysalem powraca się po całej serii zabiegów depilacji laserowej. Całościowa terapia składa się bowiem z kilku lub kilkunastu spotkań – tylko wtedy może dojść do całkowitego usunięcia zbędnego owłosienia, które nie będzie już odrastać. Najczęściej odczekuje się minimum kilka dni od ostatniego zabiegu, zanim przyjmiemy antybiotyk. Oczywiście okres ten wskazuje specjalista na podstawie różnorodnych czynników.

undefined

Przeczytaj również: 5 kroków do zabójczo gładkich nóg z depilacją laserową

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Jakie są inne przeciwwskazania do depilacji laserowej? Są to między innymi: ciąża i karmienie piersią, choroby skóry takie jak łuszczyca, opryszczka, choroby autoimmunologiczne, opalenizna, przyjmowanie niektórych leków np. antybiotyków czy sterydów, przebyte nowotwory i inne. Jeżeli masz wątpliwości, czy w Twoim przypadku występują przeciwwskazania - nie martw się. Od tego są właśnie wstępne konsultacje ze specjalistami depilacji laserowej . To oni ostatecznie kwalifikują Cię do zabiegu, aby ten był nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Depilacja laserowa a antybiotyki - już wiesz, co robić

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach jedyny tak efektywny sposób na pozbycie się niechcianych włosków właściwie z każdej partii ciała. Oczywiście do zabiegu tego typu ostatecznie kwalifikuje bądź nie specjalista. W salonach Depilacja.pl zatrudnieni są wyłącznie doświadczenii i kompetencji laseroterapeuci, którzy przeprowadzają dokładny wywiad medyczny oraz oceniają stan skóry. Ta konsultacja pozwoli ostatecznie stwierdzić, czy w Twoim przypadku nie występuje ryzyko powikłań. Wspomniany wyżej lek Tetralysal najprawdopodobniej będzie stanowił przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Nie oznacza to jednak, że wyklucza Cię w ogóle z opcji skorzystania z tego zabiegu. Po odstawieniu preparatu najprawdopodobniej będziesz mógł skorzystać z terapii laserem. Wszelkich informacji na ten temat udzielą Ci specjaliści w gabinetach depilacja.pl. Zapraszamy do naszych salonów!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online