Twój koszyk jest pusty!

Włosy na przedramionach – jaką metodą je usuwać?

27 września 2022
Depilacja
Spis treści

Przedramiona nie należą do często depilowanych miejsc na ciele. Tymczasem u wielu osób włoski w tym miejscu mogą powodować niemały dyskomfort. Jak skutecznie usunąć włosy na przedramionach? Sprawdzamy.

Wiele osób zastanawia się, czy włosy na przedramionach można w ogóle depilować. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak. Istnieje wiele metod na usunięcie niepożądanych wosków właśnie z tego miejsca na ciele. Sprawdź je wszystkie i zdecyduj, która z nich okaże się dla Ciebie najlepsza.

wlosy_na_przedramionach_metody_usuwania_wloskow

➡️ Przeczytaj również: Trwałe usuwanie owłosienia – jaka metoda będzie najskuteczniejsza?

Włosy na przedramionach – metody ich usuwania

Na rynku dostępnych jest się mnóstwo metod na usunięcie niechcianego owłosienia. Niektóre z nich można zrealizować w domu, a niektóre tylko w gabinecie kosmetycznym. Wiele rozwiązań dotyczy tylko usunięcia włosków z powierzchni skóry. Niektóre dają efekty na dłużej dzięki pozbyciu się cebulek. Każda z metod ma swoje plusy i minusy. Sprawdź je wszystkie i wybierz tę idealną dla siebie.

Golenie przedramion

To jedna z najpopularniejszych metod na usuwanie niechcianych włosków. Chodzi po prostu o usunięcie owłosienia za pomocą maszynki do golenia. Choć jest to sposób łatwo dostępny i stosunkowo tani, to jednak kosztuje sporo czasu i zaangażowania. Włoski trzeba bowiem golić bardzo często – z racji tego, że zostają usunięte tylko z powierzchni skóry, szybko odrastają. U niektórych nowe włoski, często jeszcze ciemniejsze i jeszcze grubsze, pojawiają się nawet tego samego dnia. Dlaczego nie jest to do końca najtańsza metoda? Wymaga częstych zakupów maszynek jednorazowych. Chyba, że stosujesz kilka razy tę samą, co może skutkować podrażnieniami czy infekcjami. Wielokrotne używanie maszynki osłabia ostrza i powoduje rozwój bakterii, szczególnie jeśli trzymasz ją w wilgotnym miejscu.

Kremy do depilacji przedramion

Włoski z przedramion, podobnie jak z innych części ciała, możesz usunąć za pomocą kremu do depilacji. W jego składzie znajdują się substancje chemiczne rozpuszczające białko budujące włos. Wystarczy, że nałożysz ten specyfik na skórę i po kilku minutach ściągniesz go za pomocą specjalnej szpatułki razem z włoskami. Efekty utrzymują się dłużej, nawet do kilku albo kilkunastu dni. Niestety dużym minusem tego rozwiązania jest chemiczny skład, który bardzo często powoduje podrażnienie i alergię. Dlatego przed zastosowaniem należy wykonać test. Chodzi o nałożenie niewielkiej ilości kremu na mały obszar skóry i odczekanie około 48 godzin. Po tym czasie można zauważyć, jak skóra reaguje na specyfik. Jeżeli nie pojawiło się silne podrażnienie, najprawdopodobniej można zastosować preparat na przedramiona.

Depilacja przedramion – wosk

W tej metodzie włoski usuwane są wraz z cebulkami. Dzięki temu efekty utrzymują się znacznie dłużej – nawet do trzech tygodni. Systematyczne stosowanie tego typu zabiegów powoduje osłabienie włosów. Dzięki temu te odrastają cieńsze, bardziej miękkie i przez to o wiele łatwiejsze do usunięcia. Wosk nakładany jest najczęściej w formie plastrów ciepłego albo zimnego wosku. Dużym minusem tej metody jest bolesność. Plaster powinien zastygnąć na skórze, a włoski muszą się do niego dokładnie przykleić. Następnie zrywamy plaster szybkim i zdecydowanym ruchem. W ten sposób wyrywamy włoski i nierzadko mocno podrażniamy skórę. Dlatego po zabiegu zaleca się zastosować zimny okład.

➡️ Przeczytaj również: Czy plastry do depilacji z woskiem są skuteczne?

Depilator elektryczny na włoski na przedramionach

Depilatory elektryczne działają podobnie jak depilacja plastrami wosku. Urządzenie to po prostu wyrywa włoski wraz z cebulkami. Nietrudno się domyślić, że jest to metoda bardzo bolesna. Dlatego nowoczesne depilatory bardzo często zostają wyposażone w specjalne głowice chłodzące i masujące. Dzięki temu depilacja może okazać się bardziej komfortowa. Tego typu nakładki nierzadko zapobiegają także wrastaniu włosków.

Depilator elektryczny na jasnym tle.

➡️ Przeczytaj również: Jak stosować depilator elektryczny, żeby nie bolało? I czy warto?

Depilacja laserowa przedramion

Chcesz pozbyć się owłosienia z przedramion na stałe? Za pomocą powyższych metod na pewno Ci się to nie uda. Jedyny sposób to depilacja laserowa, z której korzystają tysiące kobiet i mężczyzn z całego świata. Zabieg ten może być przeprowadzony tylko i wyłącznie w profesjonalnym gabinecie. Ważne są również kompetencje i doświadczenie specjalisty stosującego laser. Urządzenie wykorzystywane w tej metodzie działa na cebulkę włosa, tj. spalając ją uszkadza miejsce, gdzie znajdują się komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosa. Światło lasera przenika przez skórę i kumuluje się w cebulce, gdzie umieszczony jest barwnik absorbujący fale świetlną. Dlatego im włos jest bardziej ciemny, tj. więcej barwnika znajduje się w jego cebulce, tym efekt depilacji laserowej jest lepszy. Nie oznacza to jednak, że osoby z jaśniejszymi włoskami nie mogą zdecydować się na tę metodę. Wystarczy kilka albo kilkanaście zabiegów, aby docelowo cieszyć się gładką skórą na stałe.

Kosmetolog depiluje ramię dziewczyny laserem diodowym.

➡️ Przeczytaj również: Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji

Depilacja laserowa przedramion – jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej przedramion? Przede wszystkim powinien być poprzedzony konsultacją. W salonach depilacja.pl tego typu spotkania odbywają się zupełnie za darmo. W trakcie specjalista przeprowadza wywiad medyczny i dokonuje próby laserowej. W ten sposób ocenia, jak skóra danego pacjenta reaguje na tego typu urządzenie. Osoba, która poddaje się zabiegowi, otrzymuje konkretne wytyczne przed laseroterapią. Chodzi o to, aby nie przyjmować niektórych ziół światłouczulających czy np. opalać się. Podczas zabiegu ekspert naświetla skórę małą wiązką światła za pomocą małej albo dużej głowicy.

Depilacja przedramion będzie trwała najprawdopodobniej kilkanaście minut. Aby usunąć wszystkie włoski, trzeba pojawić się w gabinecie depilacji laserowej kilka albo kilkanaście razy – dokładna liczba zabiegów zależy od konkretnej osoby i jej predyspozycji. Laser działa bowiem tylko i wyłącznie na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Po zabiegu trzeba bardzo delikatnie obchodzić się ze skórą – może być bowiem lekko podrażniona. W przerwie między zabiegami, która zazwyczaj wynosi kilka tygodni, nie należy usuwać włosków wraz z cebulkami. Dozwolone jest za to golenie.

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

Depilacja przedramion – podsumowanie

Jak widzisz usuwanie włosków z przedramion nie jest w dzisiejszych czasach problematyczne. Do dyspozycji masz mnóstwo metod, które możesz zrealizować w zaciszu własnej łazienki, albo w gabinecie kosmetycznym. Warto wybierać metody, które zapewniają efekty na dłużej. Tradycyjne golenie zabiera bowiem mnóstwo czasu i przysparza niemałą frustrację. Najskuteczniejszym i tak naprawdę najbezpieczniejszym sposobem dostępnym dzisiaj na rynku jest depilacja laserowa. Jeżeli masz więcej pytań, to koniecznie umów się ze specjalistą depilacja.pl na wstępną konsultację. Nie musisz za nią płacić i czuć się zobowiązany do skorzystania z oferty depilacja.pl.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi