Twój koszyk jest pusty!

Zabiegi na brzuch – TOP 5 najlepszych zabiegów

18 lipca 2022
Em-spec
Em-spec
Spis treści

Płaski, wymodelowany brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Osiągnięcie takiego efektu nie jest proste, gdyż tkanka tłuszczowa “lubi” odkładać się właśnie w tym miejscu. Ratunkiem może okazać się medycyna estetyczna. Zabiegi na brzuch są naprawdę skuteczne!

Zabiegi odchudzające na brzuch to coraz częściej wybierane pozycje z ofert gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Okazuje się, że trzymanie zdrowej, zbilansowanej diety i regularna aktywność fizyczna mogą nie wystarczyć, aby właśnie ta część ciała wyglądała atrakcyjnie. Wiele zależy bowiem od naszych genów i predyspozycji. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy mieć na to realny wpływ. Sprawdź najlepsze zabiegi wyszczuplające na brzuch.

➡️ Przeczytaj również: Oto 10 dowodów na to, że endermologia to zabieg także dla mężczyzn!

Zabiegi ujędrniające brzuch – dlaczego warto?

Odpowiednia, zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna, w tym ćwiczenia na brzuch, są bardzo ważne dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Wiele osób decyduje się na tego typu działania głównie ze względów estetycznych. Rzeczywiście atrakcyjny wygląd może stać się dużą motywacją, ale jednak warto stawiać na pierwszym miejscu swoje zdrowie. Nie zawsze bowiem odpowiedni styl odżywiania czy systematyczna aktywność fizyczna mogą nam pomóc w osiągnięciu tego typu rezultatów. Bardzo często osoby trzymające zdrową dietę i regularnie ćwiczące np. na siłowni wcale nie mają jędrnego, płaskiego brzucha. Podobnie wygląda to w przypadku ramion czy ud. To właśnie w tego typu miejscach gromadzi się tak zwany “oporny tłuszcz”, który bardzo trudno zlikwidować, nawet pomimo spadku masy ciała, przestrzegania diety i regularnych treningów.

Czy zatem możemy wpłynąć na wygląd tych “problematycznych” (pod kątem odkładania się tkanki tłuszczowej) części ciała? Oczywiście, że tak. Właśnie po to została wynaleziona medycyna estetyczna, która zyskuje coraz większą popularność także w Polsce. Zabiegi, w tym zabiegi na brzuch, są łatwo dostępne i atrakcyjne cenowo. Ważne, by wybrać odpowiednią placówkę, w której zostanie zrealizowana dana metoda. Tylko w tego typu miejscach możemy bowiem liczyć na wysokie kompetencje kosmetologów i certyfikowane sprzęty.

Warto podkreślić, że medycyna estetyczna dedykowana jest wszystkim tym, którym zależy na upiększaniu. Oczywiście nadal największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim zabiegi po ciąży, ale jeżeli niedawno nie urodziłaś dziecka, a chcesz ujędrnić skórę na tej właśnie części ciała, śmiało sprawdź ofertę gabinetów medycyny estetycznej. Czasem naprawdę niewiele trzeba, by spełnić marzenia. Który zabieg wyszczuplający brzuch okaże się najlepszy? My szczególnie polecamy kilka. Sprawdź poniżej.

Zabiegi na brzuch – TOP 5

Pamiętaj, że bardzo ciężko określić najlepszy i uniwersalny zabieg na brzuch czy każdą inną część ciała. Każdy z nas jest inny i każdemu może pasować inna metoda. Dlatego tak istotna jest wstępna konsultacja ze specjalistą przed realizacją danego zabiegu. W renomowanych gabinetach medycyny estetycznej tego typu spotkania są normą. W salonach depilacja.pl i w klinikach Envie Clinic można zarezerwować taką wizytę zupełnie za darmo. Takie spotkanie nie zobowiązuje do skorzystania z zabiegu. Może być po prostu okazją do zadania pytań i rozwiania wątpliwości. Specjalista oceni wówczas stan skóry, przeprowadzi badanie i wywiad medyczny. Na podstawie wszystkich uzyskanych informacji, w tym oczywiście oczekiwań klienta, dobierze odpowiednią metodę, która zapewni najlepsze możliwe rezultaty. Poniżej przedstawiamy Ci najczęściej polecane zabiegi, które zapewniają rozbijanie tłuszczu na brzuchu oraz ujędrnienie skóry. Warto podkreślić, że każda z przedstawionych metod jest bezinwazyjna i bezpieczna. Oczywiście o ile zostanie przeprowadzona w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej, o czym już wspomnieliśmy wyżej.

brzuch_meski_perfekcyjny_bez_wyrzeczen

➡️ Przeczytaj również: Cellulit u mężczyzn – jak się go pozbyć?

Kriolipoliza – wyszczuplenie brzucha zimnem

Kriolipoliza to zabieg, który już dość długo występuje w ofertach klinik medycyny estetycznej. Mimo to wywołuje nadal sporo emocji, a wszystko to ze względu na rodzaj tej metody, czyli… zamrażanie tłuszczu. Dokonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w podłużną końcówkę. To tak zwany aplikator zimna. Na skórę nakładana jest specjalna membrana, która chroni skórę przed zamarznięciem. Trzeba jednak pamiętać, że metoda ta jest w pełni bezpieczna – w żaden sposób nie ingeruje w mięśnie, nerwy czy skórę. Jak najbardziej można ją realizować w przypadku brzucha, ale także innych, wybranych partii ciała.

Kriolipoliza jest tak skuteczna, że bardzo często do osiągnięcia wymarzonych rezultatów wystarczy jeden zabieg. Ostateczna liczba wizyt w gabinecie medycyny estetycznej ustalana jest ze specjalistą. Pod uwagę brane są oczywiście wymagania pacjentki i indywidualne predyspozycje. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się naprawdę długo. Trzeba jednak pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia, tj. zbilansowanej diety opierającej się na owocach, warzywach i piciu dużej ilości wody. Niezmiernie ważna jest także aktywność fizyczna.

Warto również podkreślić, że kriolipoliza sprawdzi się przede wszystkim u osób nie borykających się z nadwagą czy otyłością. Metoda ta nie usunie rozbudowanych komórek tłuszczowych. Podkreślimy także, że metoda ta nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji. Odpowiednich wskazówek udzieli specjalista przeprowadzający zabieg.

 kriolipoliza_brzucha_dla_mezczyzn

✅ Dowiedz się więcej o zabiegu: KRIOLIPOLIZA

Lipoliza iniekcyjna – rozpuszczanie komórek tłuszczowych

Kolejny doskonały sposób na bezinwazyjne wymodelowanie sylwetki. Lipoliza iniekcyjna to zabieg, podczas którego rozpuszcza się komórki tłuszczowe za pomocą specjalnego preparatu i igieł. Zabiegu tego nie należy mylić oczywiście z liposukcją. Ta druga to zabieg chirurgiczny, bardzo inwazyjny, który opiera się na nacięciu skóry i wprowadzeniu igły ssącej do tkanki tłuszczowej oraz odessaniu nadmiaru tłuszczu. Liposukcja musi być przeprowadzona przez lekarza i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Niestety może doprowadzać do nieestetycznych zniekształceń. O wiele bezpieczniej będzie wybrać lipolizę iniekcyjną czyli bezoperacyjny zabieg, podczas którego dochodzi do rozpadu tkanki tłuszczowej poprzez podanie podskórnie odpowiednich substancji na bazie soli.

Efektywność lipolizy iniekcyjnej zależy od ilości tkanki tłuszczowej i poziomu odporności na podawane preparaty. Po zabiegu, który nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji, należy pić duże ilości wody. Niewskazane jest także spożywanie alkoholu, czy jedzenie ciężkostrawnych potraw. By osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty należy odbyć około trzech zabiegów w serii wykonywanych w odstępie około dwóch tygodni.

Skorzystaj z wakacyjnej promocji -20% na LIPOLIZĘ INIEKCYJNĄ W ENVIE CLINIC

✅ Dowiedz się więcej o zabiegu: LIPOLIZA INIEKCYJNA

Elektrostymulacja mięśni brzucha

Bardzo często zależy nam na wyszczupleniu i ujędrnieniu mięśni brzucha, ale też na tym, aby ta część ciała wyglądała na umięśnioną. Osiągnięcie słynnego sześciopaka nie jest proste i udaje się nielicznym. Można jednak bez większego wysiłku wzmocnić mięśnie brzucha, tak aby chociaż lekko zarysowały się przez skórę. Pomoże w tym EM SPEC czyli elektrostymulacja mięśni, która modeluje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową, ujędrnia skórę i, tak jak wspomnieliśmy, buduje mięśnie.

Na czym polega EM SPEC? W zabiegu tym stosuje się specjalne urządzenie wyposażone w tak zwane stymulatory mięśni. To duże aplikatory magnetyczne wywołujące hiperskurczę na wybranej partii ciała, na przykład na brzuchu właśnie. Działanie aparatu nie boli, a wręcz relaksuję. Nerwy czuciowe nie mogą wykryć tak krótkiego impulsu. Zabieg nie wymaga przygotowania ani rekonwalescencji. Po elektrostymulacji mięśni można co najwyżej odczuwać lekkie zmęczenie, ale na pewno nie zakwasy. Pojedynczy zabieg trwa od 20 do 30 minut. W tak krótkim czasie generowanych jest aż 20 000 hiper skurczów. Wyobrażasz sobie wykonać 20 000 brzuszków? Byłoby to niemożliwe, a tym bardziej 20 czy 30 minut.

EM SPEC zapewni Ci nie tylko usuwanie tłuszczu z brzucha, ale także buduje mięśnie. Nic zatem dziwnego, że z metody tej korzysta także wielu sportowców. ➡️ Tylko teraz, decydując się na Pakiet 3 zabiegów zamiast 1800 zł zapłacisz tylko 999 zł. ⬅️

 elektrostymulacja_miesni_brzucha_ems_dla_mezczyzn

✅ Dowiedz się więcej o zabiegu: EM SPEC

Endermologia – ujędrnienie i masaż w jednym

Endermologia robi prawdziwą furorę w gabinetach medycyny estetycznej. Wiele kobiet i mężczyzn wybiera ten sposób nie tylko ze względu na świetne rezultaty wizualne, ale także odczuciowe. Ten masaż podciśnieniowy bowiem doskonale relaksuję i uszczęśliwia. A wszystko dlatego, że podczas wykonywania tej metody dochodzi do uwolnienia endorfin czyli hormonów szczęścia. Zabieg ten wybierany jest także przez wielu sportowców, którym zależy na przygotowaniu mięśni do treningu, albo na rozluźnieniu po intensywnej aktywności fizycznej. Świetnie redukuje tkankę tłuszczową, cellulit, a nawet zmarszczki.

Endermologia bardzo skutecznie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Można stosować ją właściwie wobec wszystkich części ciała, także oczywiście wobec brzucha. Przyspiesza przemianę materii i pobudza proces usuwania komórek tłuszczowych. Dzięki temu dochodzi do rozbicia złogów tłuszczu. W efekcie obwody zostają zmniejszone, podobnie jak ilość tkanki tłuszczowej. Masaż wykonywany jest specjalnym urządzeniem wyposażonym w głowicę. Ta ostatnia składa się z komory ssącej oraz specjalnych rolek. Pod wpływem ciśnienia fałd skóry zostaje zassany przez rolki głowicy i masowany. W ten sposób dochodzi do pobudzenia nawet bardzo głęboko położonych warstw skóry. Zabieg nie jest bolesny, wręcz przeciwnie. Intensywność działania sprzętu dostosowywana jest bowiem do pacjenta i jego progu bólu. Zazwyczaj zabieg jest bardziej intensywny w przypadku brzucha czy ud, a delikatniejszy w przypadku twarzy.

 endermologia_brzucha_dla_mezczyzn_jakie_efekty

Skorzystaj z wakacyjnej OFERTY SPECJALNEJ! Zamiast 99 zł, za jeden zabieg w Pakiecie 🔟 zabiegów zapłacisz tylko 69,90 zł!

Fale radiowe dla liftingu skóry

I wreszcie piąty zabieg upiększający brzuch. To MRF-X czyli nic innego jak fale radiowe,które potrafią niwelować oznaki starzenia i zapewnić widoczne efekty liftingu. To kolejna doskonała alternatywa dla bardzo inwazyjnych zabiegów medycznych. Fale radiowe pobudzają naturalne procesy metaboliczne na poziomie komórek skóry właściwej oraz odbudowują włókna kolagenowe. To po prostu promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez prąd zmienny, które od lat wykorzystywane jest w kosmetologii, między innymi przy odmładzaniu skóry. Metoda ta świetnie sprawdzi się w przypadku brzucha. Możesz bowiem liczyć na widoczne ujędrnienie skóry.MRF-X również ją wygładza i wyszczupla.

W zabiegu tym kluczową rolę odgrywa głowica. W przypadku brzucha stosuje się tę 8-biegunową. Nie pozostawia się jej na samym fragmencie ciała dłużej niż 8 sekund. Ruchy głowicy są powolne i bardzo dokładne. Przez to można odczuwać delikatne mrowienie. Zabieg jednak zdecydowanie nie jest bolesny. Trwa od 30 do 60 minut. Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 4 zabiegów w odstępie tygodniowym. Ostateczną liczbę spotkań określa oczywiście specjalista.

 fale_radiowe_na_brzuch

✅ Dowiedz się więcej o zabiegu: MRF-X, czyli fale radiowe

Teraz już wiesz, jakie zabiegi na brzuch wybrać!

plaski_brzuch_skuteczne_zabiegi

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 12
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi