Twój koszyk jest pusty!

Co lepsze – endermologia czy kriolipoliza? Odpowiadamy!

26 maja 2022
Technologia
Nowinki
Spis treści

Jeżeli chcesz schudnąć i ujędrnić swoje ciało, to oczywistym jest że musisz postawić na zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną. Może być jednak trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej z konkretnego miejsca na ciele na przykład z ud, brzucha czy ramion. Wówczas warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania do jakich zaliczamy zabiegi medycyny estetycznej. Dużym zainteresowaniem cieszą się wspomniane już endermologia i kriolipoliza. Sprawdź w poniższym artykule, czym się charakteryzują i która opcja ma więcej zalet.

Kriolipoliza – na czym polega?

Co to jest kriolipoliza? Pokrótce jest to odchudzający zabieg medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu tłuszczu. W efekcie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Metoda ta bardzo często porównywana jest do chirurgicznej liposukcji. Zabieg kriolipolizy jest jednak zdecydowanie bardziej bezpieczny i mniej inwazyjny, efekty zaś wcale nie są mniejsze niż w przypadku działania skalpela. Nic dziwnego że zabieg zamrażania tłuszczu od dawna określany jest jako poważna konkurencja albo alternatywa dla liposukcji, czyli po prostu odsysania tłuszczu. Kriolipoliza powstała na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Na rynek europejski została wprowadzona wprowadzona dopiero w 2009 roku, co oznacza m.in. to, że została bardzo dobrze przebadana. 

Kriolipoliza wykonywana jest za pomocą innowacyjnego urządzenia, który poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych redukuje tkankę tłuszczową nawet do 40%. Trzeba się jednak liczyć z tym, że na efekty należy czekać nawet kilka miesięcy. Warto wykazać się cierpliwością, gdyż rezultaty mogą być wręcz spektakularne. Ta nowoczesna metoda jest bardzo bezpieczna. W żaden bowiem sposób nie ingeruje w skórę, mięśnie czy nerwy. Ogromną zaletą tego typu zabiegu jest to, że wystarczy jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, aby osiągnąć oczekiwane efekty. W przypadku niektórych pacjentów potrzebnych będzie kilka zabiegów. Ich liczbę określa specjalista przeprowadzający terapię.

Kriolipoliza – efekty

Na jaki konkretnie efekty możesz liczyć po skorzystaniu z kriolipolizy? Już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu dochodzi do obumierania tkanek tłuszczowych. Wówczas może być widoczny obrzęk, który nie będzie występował długo. Po około miesiącu od zabiegu (bądź rozpoczęcia serii zabiegów) cellulit będzie wyraźnie mniej widoczny, a sylwetka szczuplejsza. Już po około 3 bądź 4 miesiącach tkanka tłuszczowa zmniejsza się nawet o 40%. To jednak nie wszystko. Skóra będzie wyglądać znacznie lepiej – stanie się jędrniejsza i bardziej wygładzona. Aby efekty utrzymały się naprawdę długo, pacjent powinien prowadzić zdrowy tryb życia, tj. trzymać zdrową dietę, pić dużo wody oraz regularnie uprawiać sport.

Endermologia – jak działa?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, a więc w 100% naturalna aktywność służąca zdrowiu i urodzie. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą innowacyjnego sprzętu wyposażonego w kilka głowic oraz skuteczne programy zabiegowe. Specjalista realizujący tę metodę dociera do najgłębiej zlokalizowanych komórek tłuszczowych. Tym samym pomaga osiągnąć pacjentowi jędrną, szczupłą sylwetkę bez cellulitu. Warto również wspomnieć, że masaż podciśnieniowy rozluźnia też bardzo napięte mięśnie po intensywnym treningu. Nic dziwnego że z tego zabiegu korzysta wielu sportowców, zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Endermologia oddziałuje na skórę i tkanki podskórne. W salonach Depilacja.pl korzystamy bardzo innowacyjnego sprzętu EndermoSPEC, którego głowica zasysa i masuje skórę za pomocą dwóch rolek. Urządzenie to korzysta z integrowanego światła podczerwieni i RF. W ten sposób ogrzewa tkanki i podwyższa wewnątrzkomórkowym dyfuzję tlenu. W efekcie udrażnia układ limfatyczny oraz układ krwionośny. I tak oto modeluje i wyszczupla “problematyczne” części ciała, np. uda, brzuch czy pośladki, w których gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej.

? Zobacz wideo: Endermologia – wskazania i korzyści zabiegu

Endermologia – rezultaty

Na jakie konkretnie rezultaty możesz liczyć po wybraniu endermologii? Oto lista tych najważniejszych:

 • mniejszy cellulit,
 • mniejsze rozstępy,
 • bardziej wymodelowana sylwetka, 
 • jędrniejsza skóra, 
 • gładsza skóra,
 • drenaż limfatyczny,
 •  oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • lepsze krążenie,
 • mniejsze obrzęki,
 • mniejsze bóle mięśniowe,
 • pobudzona synteza kolagenu. 

Kriolipoliza czy endermologia? Co wybrać?

To co z pewnością łączy obydwa zabiegi to ich przeznaczenie. Metody te dedykowane są przede wszystkim osobom z prawidłową masą ciała. Pacjenci z dużą nadwagą bądź otyłością raczej nie powinni korzystać z tego typu metod, gdyż w ich przypadku okażą się po prostu nieskuteczne. Warto zatem, aby zredukowali nadmiar masy ciała tradycyjnymi metodami, tj. dietą czy aktywnością fizyczną. Kriolipoliza i endermologia to zabiegi przeznaczone dla pacjentów, którzy raczej nie mają kłopotów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, ale ich problemem jest nadwyżka tkanki tłuszczowej, np. właśnie na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu. Bardzo trudno jest wyćwiczyć te konkretne partie ciała i schudnąć tylko w tych miejscach. Dlatego świetnym rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetycznej. Teraz pozostaje pytanie, który z nich jest lepsze – endermologia czy kriolipoliza.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście warto poznać obydwie metody i spróbować stwierdzić, która z nich bardziej pasuje do nas, ale ostateczną decyzję w tym temacie powinien podjąć specjalista medycyny estetycznej. W renomowanych gabinetach tego typu przed rozpoczęciem jakichkolwiek terapii, należy odbyć obowiązkową konsultacje z ekspertem. Ten oceni stan skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Seria pytań na temat historii zdrowia i aktualnego jego stanu są niezbędne do podjęcia decyzji o wyborze konkretnej metody medycyny estetycznej. Chodzi również o wykluczenie przeciwwskazań. W przypadku kriolipolizy i endermologii ich lista jest całkiem pokaźna. Główne przeciwwskazania do skorzystania z obydwu metod to: ciąża, okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, czy przyjmowanie niektórych leków.

Kriolipoliza a endermologia – co bardziej skuteczne?

Najprawdopodobniej lepsze efekty zobaczysz po zabiegu kriolipolizy, czyli zamrażania komórek tłuszczowych. Musisz się jednak liczyć z tym, że na rezultaty poczekasz nawet kilka miesięcy. W przypadku endermologii efekty być może będą widoczne szybciej, ale żeby osiągnąć swój cel, najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z kilku albo nawet kilkunastu zabiegów.

Kriolipoliza a endermologia – kwestia doznań bólowych

Na szczęście i endermologia i kriolipoliza, to zabiegi właściwie bezbolesne. Przy tego typu metodach nie stosuje się znieczulenia miejscowego, gdyż po prostu nie ma takiej potrzeby. W przypadku kriolipolizy pacjenci mogą odczuwać nieprzyjemne uczucie chłodu, a nawet szczypanie, natomiast będzie ono bardzo delikatne i nie należy się go obawiać. W przypadku endermologii najprawdopodobniej nie będzie dochodziło do odczuwania dyskomfortu, gdyż intensywność masażu dopasowywana jest indywidualnie do pacjenta i jego progu bólu.

Endermologia a kriolipoliza – rekonwalescencja

A jak wygląda kwestia rekonwalescencji w przypadku obydwu zabiegów? Po kriolipolizie można wrócić do swoich codziennych obowiązków właściwie już na drugi dzień po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej. Należy unikać gorących kąpieli oraz wizyt w solarium czy saunie. Konieczne jest wypijanie dużej ilości wody, Zresztą tak samo w przypadku endermologii. Masaż podciśnieniowy jest mniej inwazyjny i pozwala od razu wrócić do swojego codziennego życia.

Sprawdź: Zabiegi Endermologii – Nowa technologia| Efekty już po pierwszym zabiegu (depilacja.pl)

Bywa tak, że aktywność fizyczna i dieta nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto wtedy wspomóc się nieinwazyjnymi zabiegami wspierającymi proces. W naszych salonach oferujemy zabieg endermologii – masażu podciśnieniowego, który wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, niweluje cellulit i modeluje ciało.

Zapisz się na zabieg lub na darmową konsultację z kosmetologiem i wypróbuj te zabieg!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi