Twój koszyk jest pusty!

6 sposobów na podrażnienia skóry po goleniu

11 września 2020
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Zaczerwieniona, podrażniona, bolesna skóra po goleniu to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wydawać by się mogło, że kłopot pojawia się głównie w przypadku bardzo delikatnych miejsc, takich jak twarz czy okolice bikini. Jednak niekoniecznie. Podrażnienie może dotknąć każdą partię ciała. Czy można temu zaradzić? Odpowiadamy!

Podrażnienia skóry po goleniu – jak sobie z nimi radzić?

Idealnie ogolona twarz i skóra na ciele są bardzo pożądane. Nie zawsze jednak sam proces jest bardzo przyjemny, a już tym bardziej efekt tuż po. Czerwone, nieestetycznie wyglądające krostki to jedno. Jest jeszcze kwestia odczuwanego dyskomfortu, a nawet bólu. Czy jest możliwe usunięcie zaczerwienień po goleniu np. domowym sposobami? Czy można w ogóle ulżyć sobie w tej sytuacji?

Może się jednak okazać, że podrażnienia po goleniu twarzy czy innych części ciała się pojawią – nawet mimo zastosowania najlepszych praktyk. Co wtedy? Przede wszystkim – warto zachować spokój. Jeszcze nic straconego! Nogi czy twarz, podczas wielkiego wyjścia, mogą wyglądać znakomicie. Co zrobić?

Przystojny mężczyzna dotyka twarzy z zarostem trzymając w dłoni butelkę płynu po goleniu.

Przeczytaj również: Męski zarost – pielęgnacja i depilacja brody

Na początek konieczne będzie zastosowanie sprawdzonych produktów. Błędem będzie wybór pierwszego lepszego kremu z drogeryjnej półki. Sięgajmy po produkty od sprawdzonych producentów. Warto sprawdzić kosmetyki, które oferowane są w profesjonalnych salonach depilacji laserowej Depilacja.pl. One natychmiastowo pomogą silnie podrażnionej skórze. Produkty, którymi będziemy ratować zaczerwienione miejsca, powinny być mocno nawilżające z właściwościami pielęgnującymi (przeznaczone do skóry wrażliwej oraz podrażnionej). Ważne, by w składzie zawierały takie składniki jak pantenol, bisabolol czy oktenidyna o właściwościach antybakteryjnych.

Takie kosmetyki pobudzają naturalną regenerację skóry. Może się jednak okazać, że krostki będą zaczynały pękać albo dojdzie do zacięcia podczas golenia. W tym momencie najlepiej zastosować nie tylko produkt, który mocno nawilży, ale także odkazi ranę. Upewnijmy się, że ten kosmetyk (lub lek) nie zawiera w składzie alkoholu – ten składnik wysusza i będzie powodował silne pieczenie.

Podrażnienia po goleniu twarzy – domowe sposoby

Kosmetyki i inne produkty, które uratują naszą skórę to tylko część sposobów. Warto zwrócić uwagę także na te stricte domowe – wbrew pozorom jest ich całkiem sporo i mogą okazać się naprawdę skuteczne!

Talk – podrażniona skóra po goleniu nam podziękuje!

Każdy rodzic zna właściwości talku. Specjalny puder stosowany przy podrażnieniach skóry niemowląt może bardzo dobrze poradzić sobie z podrażnieniami, które wywołała depilacja. Talk najlepiej zastosować na noc. Rano odczujemy wyraźną ulgę.

Czarna herbata nie tylko do picia

Torebki czarnej herbaty mogą okazać się świetnymi sprzymierzeńcami w walce z zaczerwienioną skórą. W środku znajduje się bowiem kwas taninowy, który wpływa pozytywnie nie tylko na podrażnienia, ale nawet zapalenia skóry. Jak dokładnie trzeba te torebki herbaty zastosować?

Herbatę zaparzamy w ciepłej wodzie. Torebkę zostawiamy do ostygnięcia, a jeżeli nam się spieszy, to można włożyć ją do lodówki na 5-10 minut. Następnie przecieramy skórę schłodzoną torebką. Najlepiej robić to kilka razy dziennie. Systematyczność się opłaci!

Aspiryna nie tylko na przeziębienia

Kolejny domowy sposób, który może wydawać się nieco… kontrowersyjny. Mianowicie warto przy podrażnieniach skórnych zastosować znaną nam wszystkim aspirynę. Lek ten posiada przeciwzapalne właściwości, które zmniejszają zaczerwienienie. Jak dokładnie należy ją zastosować?

Dwie tabletki aspiryny rozpuszczamy w łyżeczce ciepłej wody. Chwilę czekamy aż ta rozpuści się całkowicie (musi utworzyć się coś a’la pasta). Rozcieramy pastę na podrażnionej i zaczerwienionej skórze – zostawiamy ją na około 10-15 minut i zmywamy ciepłą wodą. Trzeba jednak pamiętać, że metoda ta nie powinna być stosowana w przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą.

Ocet jabłkowy – super sposób na złagodzenie podrażnień

Podrażnienia, które dotkną nas po goleniu maszynką, można złagodzić w dość krótkim czasie za pomoc octu jabłkowego. Okazuje się bowiem, że ten składnik, który niemal każdy z nas posiada w swojej kuchni, ma właściwości przeciwzapalne, zmniejsza podrażnienie oraz dolegliwość, która dotyka wiele osób, czyli nieprzyjemne swędzenie.
Ocet może także zapobiegać infekcjom. Jego zastosowanie jest banalnie proste. Wystarczy zamoczyć wacik kosmetyczny w occie jabłkowym oraz po prostu przemyć skórę. Ważne, by potem całość zmyć wodą. Stosujemy taki zabieg 2-3 razy w ciągu dnia, a podrażnienie się zmniejszy i wreszcie – ustąpi. Jeżeli nasza skóra jest bardzo wrażliwa, to lepiej rozcieńczyć ocet w wodzie przed nałożeniem na skórę.

Voucher podarunkowy i balsam depilacja.pl na liściu monstery.

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Podrażnienia skóry po goleniu dotyczą wielu osób. W przypadku niektórych można powiedzieć, że “ten typ tak ma”. Po prostu niektórzy mają bardziej, a niektórzy mniej skłonną do podrażnień skórę. Czasem problem pojawia się, bo sam zabieg golenia nie przebiega prawidłowo. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zastosowaniu ostrej maszynki. To jedna z najważniejszych zasad bezpiecznego golenia. Jeżeli zdecydujemy się na maszynkę jednorazową, to pamiętajmy o tym, by, zgodnie z jej nazwą (i tym samym zaleceniem), zastosować ją tylko raz. Zatem po użyciu wyrzucamy ją.

W przeciwnym razie możemy spodziewać się podrażnień – maszynka zostawiona w wilgotnym miejscu (np. pod prysznicem czy na umywalce) będzie gromadzić bakterie oraz grzyby. Stąd już niedaleka droga do bakteryjnego zapalenia okołomieszkowego lub zakażenia. Jeżeli decydujemy się na wybór maszynek z wymiennymi ostrzami, to pamiętajmy o tym, by je odkazić po każdym zastosowaniu. Dzięki temu jest szansa, że skóra po goleniu będzie wyglądać po prostu dobrze.

O czym jeszcze warto pamiętać? Goląc szczególnie bardzo delikatne miejsca, takie jak pachy czy okolice bikini, skóra powinna być zmiękczona. Sprawdzi się np. ciepły prysznic. Można zastosować też delikatny peeling – jego zadaniem będzie przygotowanie naskórka do efektywnego golenia. Do samego usuwania owłosienia stosujemy specjalne pianki, a po zabiegu – mocno nawilżające produkty. Podobnie działa to w przypadku innych partii ciała.

Nigdy nie usuwajmy włosów na sucho (szczególnie w pośpiechu). Po goleniu warto zastosować lek odkażający, który zminimalizuje ryzyko nadkażenia. Po samym zabiegu ewentualne małe zranienia mogą nie być widoczne – mimo to warto użyć taki produkt, głównie w miejscach bardzo delikatnych. Jak powinien wyglądać sam zabieg w przypadku męskiego zarostu? Podrażniona skóra twarzy po goleniu to przecież częsty widok. Tutaj również zmiękczamy skórę zarówno ciepłą wodą, jak i specjalną pianką. Nie zapominamy o dezynfekcji maszynki.

Różowa jednorazowa golarka i głowica lasera diodowego na szarym tle.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Podrażniona skóra po goleniu – pożegnaj problem

Jak widać, depilacja laserowa to świetna metoda, która ma wiele zalet! Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze, oszczędzając 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.46
Ilość ocen: 24
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające - jakie wybrać?
W miarę upływu lat i wpływu różnych czynników zewnętrznych nasza skóra i ciało mogą ulegać naturalnemu procesowi utraty ...
Hormony a owłosienie. Czy zaburzenia hormonalne mają wpływ n...
Owłosienie jest naturalnym elementem ludzkiego ciała, jednak jego ilość i rozmieszczenie mogą być regulowane przez wiele...
Jak sprawić, żeby wąsik był niewidoczny?
Wąsik, choć często charakterystyczny i wyrazisty, może być czasem powodem dyskomfortu lub braku pewności siebie. Dla nie...

Proponowane zabiegi