Twój koszyk jest pusty!

Depilacja boyzilian – co to jest i czym się charakteryzuje?

24 czerwca 2022
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Boyzilian to po prostu zabieg męskiej depilacji intymnej. Okazuje się, że panowie coraz częściej decydują się na usunięcie włosków z okolic krocza. Czym dokładnie charakteryzuje się ten rodzaj depilacji? Sprawdzamy.

Okazuje się, że męska depilacja intymna nie powstała w dzisiejszych czasach. Dawno temu, a konkretnie w starożytności, panowie prawdopodobnie korzystali z licznych zabiegów kosmetycznych podczas regularnych wizyt w łaźniach. Istotna była nie tylko higiena, ale również estetyka. Mężczyźni bardzo dokładnie i regularnie depilowali się w miejscach intymnych. Gładka skóra, nie tylko w tych okolicach, była dowodem na piękno i dbałość o siebie. Oczywiście wiązała się również z wysokim statusem społecznym i materialnym. W kolejnych stuleciach depilacja, nie tylko w miejscach intymnych, nie była już tak istotna. Zarówno kobiety jak i mężczyźni pomijali te zabiegi kosmetyczne traktując je jako tematy tabu.

Dopiero początkiem XX wieku powrócono do depilacji. Gładkie ciało znowu stało się atrakcyjne i w pewnym sensie przestało być tematem wstydliwym. W przypadku wielu pań zabieg depilacji okazywał się wręcz konieczny. Panów “oszczędzano” w tym temacie, jednak niedawno zaczęto głośniej mówić o tej kwestii nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higieny i oczywiście komfortu.

➡️ Przeczytaj również: Depilacja intymna – męska strona medalu. Zabieg krok po kroku

Czym jest boyzilian?

Boyzilian to zlepek słów “boy” (czyli “chłopak”) oraz “brazilian” czyli rodzaj depilacji intymnej, która polega na całkowitym usunięciu włosków. Można zatem śmiało powiedzieć, że depilacja boyzilian to męski odpowiednik pełnej depilacji intymnej, która w przypadku kobiet przybrała nazwę depilacji brazylijskiej.

Pojęcie to zyskuje na popularności. W dzisiejszych czasach depilację całego ciała jak i tą stricte intymną, wybierają nie tylko panie, którym zależy na komforcie, higienie i oczywiście atrakcyjnym wyglądzie. Okazuje się, że owłosienie z okolic bikini może usuwać nawet od 10 do 50% polskich mężczyzn. Oczywiście panowie wybierają różne metody i nie zawsze są w tej kwestii systematyczni. Na depilację okolic intymnych decydują się głównie mężczyźni w wieku 45 i 50 lat. Wydawać by się mogło, że usuwanie owłosienia z tych stref na ciele dotyczy naprawdę wielu Polaków. Tymczasem na tle świata możemy wcale nie wyglądać tak imponująco. Najprawdopodobniej w krajach europejskich włoski z okolic narządów płciowych może usuwać nawet do 80% panów.

Depilacja boyzilian – jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg depilacji boyzilian, określanej także jako manzilian? Wiele zależy od wyboru konkretnej metody. Często pada na depilację woskiem. Wówczas rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni. Najbardziej popularna jest jednak depilacja laserowa. W tym zabiegu włoski usuwa się całkowicie ze względu na uszkodzenie cebulek. Należy jednak do gabinetu kosmetycznego udać się przynajmniej kilka razy. Laser uszkadza bowiem tylko włoski znajdujące się w fazie wzrostu.

Do popularnych salonów Depilacja.pl, znajdujących się w całej Polsce, trafia coraz więcej panów. Zależy im przede wszystkim na kwestiach estetycznych, ale też higienicznych. Zresztą więcej informacji o korzyściach z depilacji okolic intymnych znajdziesz w dalszej części artykułu.

depilacja_laserowa_pach_mezczyzna

➡️ Przeczytaj również: Czy mężczyźni stosują depilację laserową?

Jak wygląda depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn? W salonach Depilacja.pl przed rozpoczęciem serii zabiegów musisz odbyć wstępną konsultację ze specjalistą. W tym celu umawiasz sobie spotkanie za pomocą formularza na stronie internetowej. Taka konsultacja jest zupełnie bezpłatna i wcale nie zobowiązuje Cię do skorzystania z naszych usług. Podczas wizyty specjalista ocenia stan twojej skóry i owłosienia, bada Cię, przeprowadza wywiad medyczny i dokonuje próby laserowej. Ta ostatnia pozwoli mu zweryfikować, czy laser nie będzie działał na Ciebie w żaden sposób negatywnie. Twoje bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze. Wywiad medyczny jest niezbędny w celu wykluczenia przeciwwskazań. Przyjmowanie niektórych leków czy ziół, jak również przebycie wielu chorób mogą pozbawić Cię możliwości skorzystania z zabiegu depilacji laserowej. Nie obawiaj się jednak – jest to zabieg w pełni bezpieczny i bezinwazyjny. Zdecydowanie może z niego korzystać większość osób.

Po konsultacji umówisz się na pierwsze spotkanie w gabinecie, przed którym powinieneś zastosować się do podanych przez specjalistę kosmetologa wytycznych. Chodzi między innymi o to, abyś nie korzystał z solarium, czy nie przyjmował niektórych ziół czy leków światłouczulający. Przed wizytą wystarczy, że ogolisz zwykłą maszynką jednorazową miejsca intymne i po prostu oczyścisz skórę. Nie nakładaj żadnych kremów czy innych specyfików. Skóra musi być całkowicie czysta. Podczas zabiegu specjalista depilacja.pl zadba o intymną i przyjazną atmosferę. Przypilnuje również, aby zabieg był w pełni komfortowy i nie sprawiał Ci bólu. Wystarczy kilka przyłożeń lasera, aby wykonać zabieg. Po kilku tygodniach możesz znowu odwiedzić salon kosmetyczny. Czynność tę powinieneś powtórzyć kilka razy wedle potrzeb. W efekcie osiągniesz gładką skórę na długie lata, a często także na stałe. Jeżeli zależy Ci na tym ostatnim, to po prostu wykonuj zabieg tzw. przypominający raz lub dwa razy do roku.

Zobacz wideo: O czym pamiętać 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej?

Dlaczego warto wykonywać męską depilację boyzilian?

Jakie są plusy korzystania z depilacji boyzilian? Przede wszystkim gładka skóra, szczególnie w tak narażonych na pocenie miejscach jak strefa bikini, pozwala na łatwiejsze utrzymanie higieny. Gładka skóra o wiele mniej się poci i łatwiej usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia, które mogą namnażać bakterie wywołujące infekcje skóry, czy na przykład układu moczowego. Wielu specjalistów uważa, że depilacja intymna u mężczyzn to nie luksus czy fanaberia, ale po prostu rutynowy zabieg higieniczny. Ten ma szczególne znaczenie dla osób które regularnie uprawiają sport.

Oczywiście ogromnym plusem są również względy estetyczne. Wydepilowana skóra wygląda bardziej atrakcyjnie i pozwala licznym osobom po prostu poczuć się lepiej. Dla wielu gładkie miejsca intymne polepszają też doznania seksualne.

depilacja_laserowa_bikini_infekcja_intymna

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa jąder – zabieg krok po kroku

Depilacja boyzilian – cena

Cena pakietu 9 zabiegów na bikini w depilacja.pl wynosi zaledwie 1499 zł (cena pojedynczego zabiegu bikini 229 zł, w pakiecie 167 zł). Pamiętaj, że decydując się na pakiet depilacji kilku partii ciała jednocześnie, pojedynczy zabieg wychodzi jeszcze taniej. Korzystając z kodu rabatowego ➡️ BLOG20 ⬅️, możesz dodatkowo zaoszczędzić 20%! Wystarczy, że wpiszesz go na ostatnim kroku rezerwacji online.

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Depilacja boyzilian – podsumowanie

Jak widzisz depilacja męskich miejsc intymnych niesie za sobą same plusy! Jeżeli nadal masz wątpliwości, to już teraz umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację w depilacja.pl.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 8
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi