Twój koszyk jest pusty!

Depilacja intymna – męska strona medalu. Zabieg krok po kroku

25 marca 2021
Depilacja
Spis treści

Laserowa depilacja intymna mężczyzn staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Trudno się dziwić – to trwały, skuteczny i prawie bezbolesny sposób na pozbycie się uciążliwego owłosienia. Co jeszcze warto wiedzieć o tej nowoczesnej metodzie?

Wydawać by się mogło, że najpopularniejszym sposobem na pozbycie się owłosienia z męskich miejsc intymnych jest tradycyjne golenie. Intymne miejsca są jednak bardzo delikatne i wrażliwe, a to oznacza, że zastosowanie klasycznej maszynki może się nie sprawdzić. Golenie będzie problematyczne (trudno w ten sposób usunąć wszystkie niechciane włoski), pracochłonne, częste (owłosienie odrasta w błyskawicznym tempie, w dodatku o wiele grubsze i ciemniejsze) i finalnie bolesne. Stosowanie klasycznej maszynki kończy się często podrażnieniami, zaczerwienioną skórą oraz bardzo uciążliwym wrastaniem włosków. 

Depilacja męska intymna – zalety

Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na działaniu lasera. Jego fala dociera do głębokich warstw skóry. Wiązka pochłaniana jest przez barwnik (melaninę) zawarty w cebulkach włosowych, co prowadzi do zniszczenia mieszków. Po kilku tygodniach od zabiegu włoski samoistnie wypadają. Trzeba jednak pamiętać, że laser niszczy to owłosienie, które akurat znajduje się w tzw. anagenie, czyli fazie wzrostu. Właśnie dlatego zabieg należy powtarzać kilka lub kilkanaście razy, w zależności od konkretnej osoby.

Zabieg przeprowadzony w sprawdzonym gabinecie jest w stu procentach bezpieczny. Obecnie stosowane są nowoczesne, certyfikowane sprzęty. Zabieg wykonany za pomocą takiego lasera jest właściwie bezbolesny. Jedynie niektórzy pacjenci z niskim progiem bólu mogą odczuwać lekki dyskomfort. Co najważniejsze – depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty. Po wykonaniu serii zabiegów włosy całkowicie wypadają. Skóra jest nie tylko gładka, ale również pozbawiona podrażnień czy wrastających włosków. 

Męska depilacja intymna – czym różni się od damskiej?

Męska depilacja intymna określana jest słowem „boyzilian”. Pochodzi ono od wyrażenia „brazilian”. W ten sposób określa się brazylijską depilację, czyli tzw. pełne bikini. To całościowa depilacja męskich okolic intymnych. Panie częściej decydują się na częściowe usunięcie włosków z tych miejsc, wybierając np. depilację francuską (włoski usuwane są z boków wzgórka łonowego i pachwin). 

Włosy u panów są zazwyczaj grubsze i ciemniejsze niż u kobiet. W kontekście zabiegu jest to akurat dobra informacja, gdyż w przypadku tego typu owłosienia laser działa o wiele skuteczniej. Mężczyźni nadal jednak rzadziej niż kobiety poddają się depilacji intymnej. Jeżeli już decydują się na zabieg, to wolą pozbyć się włosków z klatki piersiowej, pleców czy pach. Różnicę bardzo często stanowi też motywacja do depilacji. Panie zazwyczaj wykonują zabiegi ze względów estetycznych. U panów główną rolę odgrywa aspekt higieniczny – gładka skóra bez włosów mniej się poci. 

depilacja_laserowa_pach_mezczyzna

Przeczytaj również: Depilacja laserowa u mężczyzn – tak czy nie?

Depilacja intymna męska – jak się przygotować?

Zabieg depilacji laserowej, także miejsc intymnych, wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed zastosowaniem tej metody konieczne jest odbycie konsultacji z laseroterapeutą. W salonach Depilacja.pl możesz umówić takie spotkanie bezpłatnie. Podczas wizyty kosmetolog oceni stan Twojej skóry, dokona próby laserowej (która pozwoli sprawdzić reakcję na zabieg) oraz przeprowadzi wywiad medyczny.

Rozmowa o stanie zdrowia jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa pacjenta. Specjalista wyklucza w ten sposób potencjalne przeciwwskazania. A tych nie brakuje. Przyjmowanie niektórych leków (np. sterydów), aktywne problemy skórne czy przebyte nowotwory są przeszkodą w wykonaniu zabiegu. Podczas rozmowy z kosmetologiem należy być zatem całkowicie szczerym. 

Jeżeli specjalista zakwalifikuje Cię do zabiegu, to czas na przygotowania. Te nie są skomplikowane. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można przyjmować wskazanych leków (w tym ziół, które mają właściwości światłouczulające) oraz należy unikać opalania (także w solarium). Dzień przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej (albo w tym samym dniu) pacjent powinien ogolić włosy z depilowanej partii ciała. Nie może nakładać na ten fragment żadnych kremów i innych produktów – skóra musi być czysta. 

Przeczytaj również: Depilacja mężczyzn – z których sfer ciała warto usuwać włoski?

Jak wygląda męska depilacja intymna?

Depilacja laserem okolic moszny oraz odbytu jest bezpieczna i bezinwazyjna. Wszystko odbywa się w bardzo intymnej atmosferze. W renomowanych gabinetach depilacji laserowej specjaliści dbają o dobry nastrój. Depilacja męska intymna nie różni się niczym od usuwania włosków tą metodą z innych partii ciała. W czasie zabiegu kosmetolog przykłada laser do depilowanych miejsc – możliwe jest wtedy poczucie lekkiego ukłucia. Depilacja nie powinna jednak sprawiać bólu.

Jedna wizyta trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Kolejne spotkanie odbywa się po około 3-4 tygodniach. W tym czasie należy bardzo delikatnie obchodzić się z wydepilowaną skórą – trzeba nakładać na nią wysokiej jakości kosmetyki nawilżające i nie można trzeć jej mocno ręcznikiem.

Depilacja intymna męska – skutki uboczne

Tuż po zabiegu depilacji laserowej na ciele mogą pojawić się małe strupki. Czasem skóra jest zaczerwieniona, a miejscami bolesna. To zupełnie naturalna reakcja, którą nie należy się przejmować. Jeżeli jednak czujesz, że skutki uboczne są bardzo wyraźne i trwają więcej niż kilka dni, szybko skonsultuj się z kosmetologiem wykonującym zabieg lub udaj się do dermatologa. Depilacja laserowa przeprowadzona w renomowanym gabinecie nie powinna powodować żadnych komplikacji. Lepiej jednak trzymać rękę na pulsie. 

Przeczytaj również: Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn a golenie – porównanie dwóch metod i ich skuteczności

Depilacja laserowa mężczyzn – efekty

Aby efekt był trwały, należy odbyć przynajmniej kilka zabiegów. Ich konkretna liczba zależy od danej osoby. Już po pierwszych trzech wizytach w gabinecie depilacji laserowej zostaje usuniętych nawet 60 procent włosków. Niektórzy pacjenci zauważają wyraźne rezultaty po pierwszym spotkaniu. Usunięte w ten sposób włoski już nie odrosną. Po pewnym czasie w wyniku procesów hormonalnych może jednak pojawić się lekkie owłosienie. Dlatego po roku lub dwóch zaleca się wykonać tzw. zabieg przypominający. 

Jesteś zainteresowany depilacją laserową miejsc intymnych? Świetnie! To jedyna tak skuteczna, bezpieczna metoda depilacji, która zapewnia trwałe efekty. Umów się już dziś na bezpłatną wizytę konsultacyjną w salonie Depilacja.pl

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.76
Ilość ocen: 21
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online