Depilacja mężczyzn – z których sfer ciała warto usuwać włoski?

Spis treści

1. Depilacja mężczyzn - troska o higienę i wygląd

2. Depilacja pach - podstawowa higiena

3. Męska depilacja sfer intymnych

4. Depilacja klatki piersiowej, pleców i barków

Współcześni panowie coraz częściej decydują się poddać zabiegowi depilacji. Pozbywają się zbędnego owłosienia nie tylko z okolic intymnych, pach czy klatki piersiowej, ale również z pleców, nóg i rąk. Męska depilacja stała się nie tylko modna, ale również zdecydowanie wpływa na utrzymanie codziennej higieny ciała. Na depilację, jakich części ciała decydują się najczęściej mężczyźni? Na które sfery należy zwrócić szczególną uwagę?

Depilacja mężczyzn – troska o higienę i wygląd

Usuwanie zbędnego owłosienia już od dawna przestało być zabiegiem przeznaczonym wyłącznie dla kobietPanowie zaczęli dostrzegać wiele zalet depilacji i równie chętnie, korzystają zarówno z metod domowych jak i z profesjonalnych usług salonów kosmetycznych. To, z których konkretnie stref mężczyźni powinni pozbywać się włosków pozostaje kwestią indywidualną. Z pewnością depilacji muszą poddać się panowie, którzy na co dzień zmagają się z problemem hipertrychozy (nadmiernego porostu owłosienia) lub nadpotliwością. W tych przypadkach usuwanie włosków jest równoznaczne z zachowanie podstawowych zasad higieny.

Najczęściej jednak mężczyźni decydują się na depilację, kiedy czują, że owłosienie zaczyna im po prostu przeszkadzać. Zdarzają się również osoby, którym zbyt duża ilość włosów sprawia ogromny dyskomfort i jednocześnie zaburza ich poczucie estetyki. Inni panowie stawiają na naturalność i nigdy nie usuwają włosków.

Należy jednak szczególnie pamiętać, że depilacja może mieć również znaczący wpływ na postrzeganie sylwetkiUsuwanie wszystkich włosków z klatki piersiowej, dodatkowo eksponuje mięśnie, dlatego bardzo szczupli panowie powinni zastanowić się nad tym czy rzeczywiście warto depilować tę część ciała. Z kolei mężczyźni, którzy mogą się poszczycić niemałym brzuszkiem, niekoniecznie muszą pozbywać się owłosienia z tego rejonu. Gładka skóra dodatkowo wypukli mankamenty figury.

Depilacja pach – podstawowa higiena

Mężczyźni najczęściej decydują się na depilację pach. Związane jest to przede wszystkim z utrzymaniem prawidłowej higieny. Bujne owłosienia w tych rejonach wpływa na rozwój bakterii, które z kolei przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Brak włosków pod pachami, nie tylko znacząco zwiększa przepływ powietrza, ale również ogranicza drobnoustrojom powierzchnię, na której mogłyby nadmiernie się osadzać.

Systematyczna depilacja pach, pomaga więc pozbyć się problemu związanego ze zbytnim poceniem. Skóra pozostaje świeższa i odpowiednio wypielęgnowana przez dłuższy czas.

Męska depilacja sfer intymnych

Tak jak w przypadku włosków pod pachami, tak również jeśli chodzi o okolice intymne, ich depilacja związana jest przede wszystkim z higieną oraz estetykąTen rejon ciała jest szczególnie podatny na różnego rodzaju infekcje. Usuwanie zbędnego owłosienia ze sfer intymnych, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości lub pojawienia się zakażeń.

Oczywiście, męska depilacja sfer intymnych często dotyczy odpowiedniego poczucia estetyki. Niektórzy panowie po pozbyciu się niechcianych włosków z tych miejsc, czują się bardziej atrakcyjniejsi i pewniejsi siebie, co zdecydowanie przykłada się na jakość nawiązywanych przez nich relacji.

Depilacja klatki piersiowej, pleców i barków

Delikatne owłosienie w tych rejonach ciała, najczęściej jest przez mężczyzn całkowicie akceptowane. Większy problem zaczyna się pojawiać w momencie, kiedy posiadane włoski są wyjątkowo grube, długie i ciemne. Zaburzają one wtedy poczucie estetyki i szykowności. W niektórych przypadkach, mogą też powodować bardziej praktyczne problemy, szczególnie kiedy nieelegancko wystają spod koszuli lub natrętnie zahaczają o suwaki ubrań.

Najczęściej na depilację klatki piersiowej, barków lub pleców decydują się sportowcy lub mężczyźni, którzy regularnie uczęszczają na siłownię. Gładka skóra nie tylko zdecydowanie podkreśla zarys posiadanych mięśni oraz również okazuje się niezwykle praktyczna podczas treningów.

Przyjdź do jednego z naszych salonów i sam się przekonaj. Zapraszamy!