Twój koszyk jest pusty!

Depilacja mężczyzn – z których sfer ciała warto usuwać włoski?

7 lutego 2019
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Współcześni panowie coraz częściej decydują się poddać zabiegowi depilacji. Pozbywają się zbędnego owłosienia nie tylko z okolic intymnych, pach czy klatki piersiowej, ale również z pleców, nóg i rąk. Męska depilacja stała się nie tylko modna, ale również zdecydowanie wpływa na utrzymanie codziennej higieny ciała. Na depilację jakich części ciała decydują się najczęściej mężczyźni? Na które sfery należy zwrócić szczególną uwagę?

Czego dowiesz się z artykułu:

 • Depilacja dla mężczyzn – troska o higienę i wygląd
 • Depilacja pach – podstawowa higiena
 • Depilacja męska miejsc intymnych
 • Depilacja klatki piersiowej, pleców i barków
 • Zabieg depilacji laserowej - zalety zabiegu
 • Inne rodzaje depilacji: woskiem, pastą cukrową, kremem do depilacji
 • Depilacja laserowa mężczyzn - to ma sens!

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni zaczęli doceniać gładką i zadbana skórę bez zbędnego owłosienia. Jednak przed przystąpieniem do depilacji istotne jest zrozumienie, z których sfer ciała warto usunąć włoski i jakie są korzyści z takiego działania.

Depilacja męska – troska o higienę i wygląd

Usuwanie niechcianego owłosienia już od dawna przestało być zabiegiem przeznaczonym wyłącznie dla kobiet. Panowie zaczęli dostrzegać wiele zalet depilacji i równie chętnie, korzystają zarówno z metod domowych jak i profesjonalnych usług salonów kosmetycznych. To, z których konkretnie stref mężczyźni powinni pozbywać się włosków pozostaje kwestią indywidualną. Z pewnością depilacji muszą poddać się panowie, którzy na co dzień zmagają się z problemem hipertrychozy (nadmiernego porostu owłosienia) lub nadpotliwością. W tych przypadkach usuwanie włosków jest równoznaczne z zachowaniem podstawowych zasad higieny.

Najczęściej jednak mężczyźni decydują się na depilację, kiedy czują, że owłosienie zaczyna im po prostu przeszkadzać. Zdarzają się również osoby, którym zbyt duża ilość włosów sprawia ogromny dyskomfort i jednocześnie zaburza ich poczucie estetyki. Inni panowie stawiają na naturalność i nigdy nie usuwają włosków.

Należy jednak szczególnie pamiętać, że usuwanie owłosienia laserem może mieć również znaczący wpływ na postrzeganie sylwetki. Usuwanie wszystkich włosków z klatki piersiowej, czy brzucha dodatkowo eksponuje mięśnie, dlatego wysportowani panowie powinni zastanowić się nad tym czy rzeczywiście warto czekać z depilacją laserową. 

Depilacja pach – podstawowa higiena

Mężczyźni najczęściej decydują się na depilację pach. Związane jest to przede wszystkim z utrzymaniem prawidłowej higieny. Bujne owłosienia w tych rejonach wpływa na rozwój bakterii, które z kolei przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Brak włosków pod pachami, nie tylko znacząco zwiększa przepływ powietrza, ale również ogranicza drobnoustrojom powierzchnię, na której mogłyby nadmiernie się osadzać.

Systematyczna depilacja pach pomaga więc pozbyć się problemu związanego ze zbytnim poceniem. Skóra pozostaje świeższa i odpowiednio wypielęgnowana przez dłuższy czas.

Męska depilacja miejsc intymnych

Tak jak w przypadku włosków pod pachami, tak również jeśli chodzi o okolice intymne, ich depilacja związana jest przede wszystkim z higieną oraz estetyką. Ten rejon ciała jest szczególnie podatny na różnego rodzaju infekcje. Męska depilacja intymna znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości lub pojawienia się zakażeń.

Oczywiście męska depilacja miejsc intymnych często dotyczy odpowiedniego poczucia estetyki. Niektórzy panowie po pozbyciu się niechcianego owłosienia z tych miejsc, czują się bardziej atrakcyjniejsi i pewniejsi siebie, co zdecydowanie przekłada się na jakość nawiązywanych przez nich relacji.

Depilacja klatki piersiowej, pleców i barków

Delikatne owłosienie w tych rejonach ciała najczęściej jest przez mężczyzn całkowicie akceptowane. Większy problem zaczyna się pojawiać w momencie, kiedy posiadane włoski są wyjątkowo grube, długie i ciemne. Często zaburzają wtedy poczucie estetyki. W niektórych przypadkach mogą też powodować bardziej praktyczne problemy, szczególnie kiedy nieelegancko wystają spod koszuli lub natrętnie zahaczają o suwaki ubrań.

Najczęściej na depilację klatki piersiowej, barków lub pleców decydują się sportowcy lub mężczyźni, którzy regularnie uczęszczają na siłownię. Gładka skóra nie tylko zdecydowanie podkreśla zarys posiadanych mięśni oraz również okazuje się niezwykle praktyczna podczas treningów.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa brody – męska strona depilacji

Zabieg depilacji laserowej - zalety zabiegu

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania włosków, która przynosi wiele korzyści szczególnie mężczyznom, którzy pragną pozbyć się nadmiaru owłosienia. Poniżej przedstawiamy główne zalety tego zabiegu w kontekście depilacji mężczyzn:

 • trwałe efekty - depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty, co oznacza, że włoski na obszarach poddanych zabiegowi mogą znacznie się przerzedzić lub całkowicie zniknąć. Dla mężczyzn, którzy chcą uniknąć regularnego golenia lub usuwania włosków na danym obszarze, jest to ogromna zaleta,
 • szybkość i wygoda - zabiegi depilacji laserowej są stosunkowo szybkie i wygodne. Sesje trwają zazwyczaj od kilku minut do godziny, w zależności od obszaru ciała, który jest poddawany depilacji. W przeciwieństwie do codziennego golenia się lub woskowania, depilacja laserowa nie wymaga tak częstego i regularnego powtarzania zabiegu,
 • precyzja i dokładność - zabieg depilacji laserowej pozwala na precyzyjne kierowanie wiązką światła laserowego na wybranej partii ciała. Dzięki temu możliwe jest dokładne usunięcie włosków, minimalizując wpływ na skórę i inne struktury. Jest to szczególnie ważne dla mężczyzn, którzy pragną kontrolować kształt i wygląd swojego owłosienia,
 • redukcja podrażnień skóry - po tradycyjnym goleniu często występują podrażnienia skóry, zwłaszcza na twarzy i szyi. Depilacja laserowa może pomóc w zmniejszeniu tych problemów, eliminując wrastające włoski, zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które często towarzyszą innym metodą usuwania owłosienia, 
 • szeroki zakres możliwości - usuwanie owłosienia laserem jest wszechstronne i może być stosowane na różnych obszarach ciała, takich jak plecy, klatka piersiowa, brzuch, ramiona, nogi czy obszar intymny. To daje mężczyznom większą swobodę w wyborze obszarów, które chcą poddać depilacji, zgodnie z ich preferencjami estetycznymi.

Warto jednak pamiętać, że efekty depilacji laserowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak kolor i grubość włosków oraz karnacja. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który oceni Twoje indywidualne warunki i dostosuje odpowiedni plan depilacji.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa twarzy mężczyzn - jak wygląda zabieg?

Inne rodzaje depilacji: woskiem, pastą cukrową, kremem do depilacji

Oprócz depilacji laserowej, istnieje kilka innych popularnych metod usuwania owłosienia, które mogą być również stosowane przez mężczyzn. Oto przegląd trzech innych rodzajów depilacji: depilacja woskiem, depilacja pastą cukrową oraz krem do depilacji:

 • Woskowanie - to jedna z najpopularniejszych metod depilacji. Polega na nakładaniu ciepłego lub zimnego wosku na skórę, a następnie jego szybkim zdjęciu, usuwając przy tym włoski. Depilacja woskiem może być stosowana na różnych obszarach ciała - na klatce piersiowej, plecach, ramionach, brzuchu, nogach czy obszarach intymnych. Włoski są usuwane wraz z cebulkami, co sprawia, że efekt utrzymuje się na dłużej w porównaniu do golenia. Jednak woskowanie może być nieco bolesne, zwłaszcza na bardziej wrażliwych obszarach i może prowadzić do podrażnień skóry.
 • Depilacja pastą cukrową - inna popularna metoda usuwania owłosienia. Pasta cukrowa, wykonana z cukru, wody i soku z cytryny, jest nakładana na skórę, a następnie zdejmowana w przeciwnym kierunku wzrostu włosków. Podobnie jak woskowanie, depilacja pastą cukrową usuwa włoski wraz z cebulkami, co zapewnia dłuższe efekty w porównaniu do golenia. Pasta cukrowa jest bardziej delikatna dla skóry niż wosk, co może być korzystne dla osób o wrażliwej skórze. Jednak ta metoda może wymagać pewnej praktyki, aby osiągnąć skuteczność i może być nieco czasochłonna.
 • Krem do depilacji - kremy do depilacji to produkty chemiczne, które zawierają substancje, które rozpuszczają białka włosków, powodując ich osłabienie i łatwe usunięcie. Kremy do depilacji są łatwe w użyciu - nakłada się je na skórę, pozostawia na określony czas, a następnie usuwa wraz z włoskami za pomocą specjalnej szpatułki. Ta metoda jest dość bezbolesna i łatwa, ale efekt jest tymczasowy, ponieważ włoski odrastają szybko w porównaniu do depilacji woskiem czy laserem. Warto również pamiętać, że niektóre kremy do depilacji mogą zawierać substancje, które mogą być drażniące dla skóry, dlatego zawsze warto przeprowadzić test na małej powierzchni skóry przed pełnym zastosowaniem.

Przed przystąpieniem do dowolnej metody depilacji zawsze ważne jest zapoznanie się z instrukcjami producenta, a w przypadku wątpliwości skonsultowanie się z profesjonalistą. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, więc warto wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim preferencjom, wrażliwości skóry oraz oczekiwanym efektom.

Depilacja laserowa mężczyzn - to ma sens!

Depilacja laserowa męska - to ma sens! Bez względu na to, czy jesteś sportowcem, profesjonalistą czy po prostu dbasz o swój wygląd, depilacja laserowa może być doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy pragną pozbyć się nadmiaru owłosienia i cieszyć się gładką skórą na dłużej.

Depilacja laserowa oferuje wiele zalet, które przekładają się na trwałe efekty, szybkość, precyzję i wygodę. Dzięki tej metodzie możesz zyskać pewność siebie i komfort, bez konieczności regularnego golenia się czy stosowania innych metod tymczasowych.

Nie tylko pozwoli to oszczędzić czas i wysiłek, ale także minimalizuje podrażnienia skóry i problem wrastających włosków, które często towarzyszą tradycyjnym metodom usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa męska jest dostępna na różnych obszarach ciała (depilacja okolic intymnych, depilacja nóg, pach, brzucha itd.), dając Ci pełną swobodę wyboru, które partie ciała chcesz poddać zabiegowi. Warto jednak pamiętać, że indywidualne czynniki, takie jak kolor i grubość włosków oraz karnacja, mogą wpływać na ostateczne rezultaty, dlatego ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą.

Ważne jest również znalezienie zaufanego i profesjonalnego ośrodka, który oferuje depilację laserową dla mężczyzn z różnych partii ciała. Dzięki odpowiedniemu planowi i regularnym sesjom możesz osiągnąć trwałe rezultaty i cieszyć się gładką skórą, która wpływa na Twoje samopoczucie i pewność siebie. Sprawdź salony depilacja.pl i już dziś umów się na bezpłatną, wstępną konsultację. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.81
Ilość ocen: 16
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online