Twój koszyk jest pusty!

Czy laser może uszkodzić wzrok? Rozwiewamy wątpliwości!

27 marca 2022
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym? Czy laser może uszkodzić wzrok? Dzisiaj rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat.

Depilacja laserowa jest dzisiaj zabiegiem bardzo powszechnym. Trudno się dziwić. To właściwie jedyny tak skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z całego ciała. Choć metodę tę wybiera coraz więcej osób, to jednak nadal wśród wielu osób wzbudza wiele wątpliwości. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla naszego wzroku? Jak działa laser? Czy musisz się go obawiać? Sprawdź szczegóły w poniższym artykule.

Jak działa laser w depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to dzisiaj jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w celu usunięcia owłosienia. To metoda bardzo efektywna, ale również bezpieczna. Nadal jednak wiele osób obawia się, że może uszkodzić np. wzrok. Zanim dokładnie wyjaśnimy tą kwestię, warto wytłumaczyć jak dokładnie działa laser. Jego istotą stanowi proces selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Laser emituje wiązkę światła na konkretny obszar na ciele. Wiązka ta pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik zawarty w mieszku włosowym. Wówczas dochodzi do kumulacji energii cieplnej w efekcie czego cebulka zostaje całkowicie uszkodzona. Bardzo istotne jest to, aby zabiegi wykonywać w tak zwanej fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Tylko wtedy wiązka lasera działa bardzo dokładnie i nie uszkadza okolicznych tkanek. Przeczytaj także: Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Salon depilacji laserowej a bezpieczeństwo

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć, jest wybór odpowiedniego salonu depilacji laserowej. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji naprawdę wiele placówek. Nie warto jednak wybierać pierwszej lepszej. Niestety wiele tego typu miejsc reprezentuje mało profesjonalny poziom. Słabo widoczne efekty to tylko niektóre z konsekwencji nieodpowiedniego wyboru. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na swoje bezpieczeństwo, a na gwarancję tego zakresu możemy liczyć tylko w przypadku renomowanych miejsc. Zaliczamy do nich między innymi salony Depilacja.pl.

Jeżeli zdecydujesz się na zabieg w tym miejscu, to możesz liczyć na bezpieczeństwo, świetne efekty i przede wszystkim komfort zabiegu. Przed odbyciem laseroterapii spotykasz się z specjalistą Depilacja.pl, który oceni stan Twojej skóry, przeprowadzi wywiad medyczny oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania. Przeprowadzając sam zabieg na certyfikowanych i sprawdzonych sprzętach będzie przywiązywał pełną uwagę do Twojego bezpieczeństwa. W takim razie, przechodząc do meritum tematu, jak zabezpieczy Twoje oczy? Oczywiście zastosuje tutaj okulary ochronne.

Laser a wzrok – czy oczy są bezpieczne w depilacji laserowej?

Warto pamiętać. że profesjonalny ekspert przeprowadzający zabieg depilacji laserowej będzie emitował wiązkę światła laserowego tak, aby trafiło ono bezpośrednio do cebulki włosa. Czy może dojść do sytuacji, gdy światło lasera dostanie się do oczu? Oczywiście takie przypadki się zdarzały, ale w profesjonalnych miejscach nie ma raczej mowy, aby do nich doszło. Także wtedy, gdy zabieg wykonywany jest w okolicach twarzy. Skuteczną ochronę w tym zakresie stanowią nie tylko umiejętności samego laseroterapeuty, ale przede wszystkim okulary ochronne. Brak ich użycia może skutkować zapaleniem odcinka błony naczyniowej oka lub nieodwracalnym uszkodzeniem tęczówki. W salonach Depilacja.pl na pewno będziesz odpowiednio zabezpieczony. Ochrona pacjenta jest bowiem w naszych placówkach najważniejsza.

jak przebiega zabieg depilacji laserowej

Warto wspomnieć, że do uszkodzeń wzroku bardzo często dochodzi podczas depilacji metodą IPL w domu. Nie jest to jednak taka sama metoda jak ta, którą stosuje się w profesjonalnych salonach. Światło emitowane przez laser IPL jest rozproszone i charakteryzuje się różną długością. Trudno też zapewnić sobie w domowej łazience odpowiednią ochronę. Oczywiście można nabyć konkretne filtry, mimo to łatwo tutaj o pomyłkę przy zakupie. W sklepach internetowych aż roi się od różnego rodzaju akcesoriów tego typu. Nie wszystkie jednak posiadają odpowiednie atesty i tym samym stanowią właściwe zabezpieczenie. Wybierając profesjonalny gabinet depilacji laserowej możesz liczyć na certyfikowaną ochronę. To kluczowe, jeśli chcesz usunąć niepożądane owłosienie w ten właśnie sposób.

Czy laser uszkadza wzrok?

Rzeczywiście światło lasera kierowane bezpośrednio na oczy może doprowadzać do uszkodzenia wzroku. Trzeba jednak pamiętać, że sam zabieg nie jest w żaden sposób powiązany z oczami czy ze wzrokiem. Trudno więc aby jakkolwiek wpływał na pracę tych narządów. Wiązka lasera wpływa bowiem na cebulkę włosa, która akurat znajduje się w aktywnej fazie wzrostu czyli w tak zwanym anagenie. Światło doprowadza do osłabienia cebulki. Efekt jest taki, że dochodzi do nieodwracalnego jej obumarcia i wypadnięcia. Jeżeli laser nie zostanie skierowany bezpośrednio na wzrok, to nie będzie wpływał negatywnie. Okulary stanowią dodatkowe zabezpieczenie, które ma dać gwarancję bezpieczeństwa zabiegu.

Laser jest też bezpieczny także w przypadku innych narządów. Nie wpływa negatywnie na skórę, węzły chłonne czy układ rozrodczy. Szczególnie jeżeli mówimy o wspomnianych już certyfikowanych i pewnych sprzętach. Te wysokiej jakości skupiają się tylko i wyłącznie na włosach. Chyba, że i tutaj znowu powrócimy do poprzedniego tematu, czyli lasera IPL który nie ma możliwości dokładnego przeniknięcia do wszystkich cebulek włosów.

Uszkodzenie wzroku laserem jest jak najbardziej możliwe. Szczególnie, gdy dojdzie do odbicia wiązki lasera właśnie na wzrok. Jednak w żadnym profesjonalnym gabinecie depilacji laserowej nie ma mowy o tym, aby nie stosować okularów ochronnych. Ich zadaniem jest bowiem efektywne odbijanie potencjalnych wiązek lasera. Zabezpieczenie w tym przypadku jest najważniejsze. W salonach Depilacja.pl wykorzystujemy okulary ze specjalnymi filtrami zabezpieczającymi. Ich podstawową funkcję stanowi ochrona oczu przed wiązką podczerwieni. Z drugiej strony okulary te są bardzo komfortowe w noszeniu. Dlatego bez problemu wytrzymasz w nich te kilkanaście czy kilkadziesiąt minut podczas zabiegu. 

A co wtedy gdy laser uszkadza wzrok? Oczywiście należy wówczas udać się jak najszybciej do lekarza. W salonach Depilacja.pl jednak nigdy nie doszło do tak skrajnej sytuacji. Dlatego jeszcze raz przypominamy o wyborze odpowiedniego, renomowanego miejsca, w którym poddasz się zabiegowi depilacji laserowej. Pamiętaj, że efekty są bardzo ważne, ale mimo wszystko nie najważniejsze. Zadbaj przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. W przypadku profesjonalnych placówek tą kwestią, podobnie jak każdą inną związaną z depilacją laserową, zajmą się profesjonaliści. Jesli planujesz rozpocząć proces depilacji laserowej pamiętaj o bezpłatnej konsultacji z naszym kosmetologiem. Podczas konsultacji odpowie on na wszelkie Twoje pytania, przeprowadzi wywiad medyczny w którym wykluczy wszelkie przeciwskazania do zabiegu i wykona zabieg testowy tak, żeby jak najlepiej dobrać parametry lasera. 

undefined
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online