Twój koszyk jest pusty!

Depilacja hollywoodzka – zabieg krok po kroku

14 stycznia 2022
Depilacja
Spis treści

Coraz więcej kobiet decyduje się na usunięcie owłosienia w miejscach intymnych. Typów depilacji jest w tym zakresie całkiem sporo. Dzisiaj przyjrzymy się odmianie hollywoodzkiej. Na czym dokładnie polega, czy jest bolesna i skuteczna? Sprawdź szczegóły.

Depilacja brazylijska, depilacja hollywoodzka, a może jeszcze jakaś inna? W dzisiejszych czasach masz możliwość pozbycia się niechcianego owłosienia z miejsc intymnych na wiele sposobów. Możesz to zrobić w zaciszu własnej łazienki, ale także, co jest szczególnie polecane, w profesjonalnych salonach kosmetycznych. 

undefined

Depilacja miejsc intymnych – jaka sprawdzi się najlepiej?

Usunięcie włosków z miejsc intymnych może wydawać się proste, ale warto pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia. Standardowe golenie maszynką jednorazową czy zastosowanie plastrów z woskiem mogą doprowadzić nie tylko do zaczerwienienia skóry, czy dyskomfortu, ale też do wrastania włosków, co wiąże się z bardzo dużym bólem. Niekoniecznie też sprawdzą się tutaj depilator elektryczny czy kremy do depilacji. Wiele kobiet decyduje się na depilację woskiem lub pastą cukrową w salonie kosmetycznym. Te opcje wydają się bardzo rozsądne i mogą spełnić nawet bardzo wysokie oczekiwania. Warto jednak pamiętać, że metody te nie usuwają włosków na zawsze. Zanim jednak omówimy sposób depilacji, przyjrzymy się szczegółowo depilacji hollywoodzkiej, która polega na całkowitym usunięciu owłosienia z miejsc intymnych.

Bikini hollywood – depilacja na 100%

Na czym dokładnie polega depilacja hollywoodzka? Metoda ta zakłada całkowite pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych. Włoski usuwane są zatem z okolic pośladków, przestrzeni pomiędzy nimi, z pachwin, ze wzgórka łonowego oraz z warg sromowych. Niegdyś ten rodzaj depilacji nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Kobiety wolały usuwać włoski z tych miejsc częściowo. Dzisiaj jednak panuje inny trend. Nic dziwnego, że depilacja hollywoodzka jest coraz bardziej popularna. Kobiety przestają się jej wstydzić. Depilacja miejsc intymnych nie jest dzisiaj tematem tabu, a oznaką dbałości o swój komfort i swoje samopoczucie.

Depilacja hollywood woskiem lub pastą cukrową – na czym polega zabieg?

Niewątpliwie najbardziej skutecznym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Mimo to często nadal panuje błędne przekonanie, że ten typ depilacji nie sprawdzi się w przypadku miejsc intymnych. Nie jest to prawdą i więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu. Tym razem jednak przyjrzymy się depilacji hollywoodzkiej wykonywanej w salonach kosmetycznych woskiem lub pastą cukrową. Niestety nie jest to zbyt komfortowy zabieg, dlatego bardzo ważne jest to, aby był przeprowadzany przez profesjonalnego kosmetologa, który zadba nie tylko o bezpieczeństwo i efekty, ale zrobi co w jego mocy, aby zmniejszyć doznania bólowe.

Specjalista wykonujący zabieg najpierw oczyszcza i dezynfekuje skórę w okolicach miejsc intymnych. Następnie nakłada wosk oraz pastę cukrową. Kolejny krok, najmniej komfortowy, to zerwanie energicznym ruchem nałożonych wcześniej specyfików w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Po zabiegu skóra bardzo często jest podrażniona i może wystąpić na niej zjawisko wrastania włosków. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Rezultaty, tj. gładka skóra, utrzymują się do 4 tygodni.

Depilacja hollywoodzka woskiem i pastą cukrową – pielęgnacja po zabiegu

Jak pielęgnować skórę okolic intymnych po depilacji hollywoodzkiej przeprowadzonej pastą cukrową lub woskiem? Bardzo ważne jest to, aby przez jakiś czas po zastosowaniu metody nie opalać się, nie korzystać z basenu oraz nie wykonywać bardzo intensywnych treningów fizycznych. Niezwykle istotne jest odpowiednie nawilżanie skóry, a z czasem gdy ta się już zregeneruje, to wykonywanie peelingów i unikanie golenia standardową, jednorazową maszynką.

Depilacja laserowa hollywoodzka – tak czy nie?

Czy depilacja hollywoodzka wykonywana laserem ma sens? Oczywiście, że tak. Depilacja laserowa to dzisiaj jedyne skuteczny sposób depilacji, który pozwala na całkowite pozbycie się włosków na stałe. Jak najbardziej można depilować laserem także miejsca intymne. Oczywiście, podobnie jak w przypadku depilacji woskiem czy pastą cukrową, występuje tutaj sporo przeciwwskazań. Zaliczamy do nich między innymi ciążę, karmienie piersią, nowotwory, czy na przykład przyjmowanie niektórych leków. Dlatego tak ważne jest przygotowanie do zabiegu, na które w pierwszej kolejności składa się konsultacja z laseroterapeutą. Tego typu spotkanie w salonach depilacja.pl możesz odbyć zupełnie za darmo. Wystarczy, że umówisz konsultację na naszej stronie internetowej za pomocą specjalnego formularza.

bikini depilacja

Depilacja hollywoodzka laserem – krok po kroku

Po konsultacji konieczne będzie przygotowanie do zabiegu. W przypadku depilacji miejsc intymnych nie będzie to problematyczne. Tego typu miejsc bowiem nie opalamy, a opalenizna stanowi jedno z przeciwwskazań do zabiegu. Na kilka tygodni przed wizytą w gabinecie nie należy przyjmować ziół i leków światłouczulających. Fragment na ciele poddawany zabiegowi powinien zostać ogolony zwykłą maszynką. Kolejne kroki to już działanie specjalisty, który będzie przeprowadzał zabieg. Jeżeli udasz się do renomowanego gabinetu, w którym stosowane są innowacyjne i certyfikowane sprzęty, to możesz liczyć na pełne bezpieczeństwo zabiegu. W salonach depilacja.pl zależy nam na bardzo przyjaznej i intymnej atmosferze, dlatego nie musisz u nas obawiać się dyskomfortu. Zwracamy także ogromną uwagę na to, aby nasze pacjentki odczuwały jak najmniejsze doznania bólowe. Aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia wystarczy kilka lub maksymalnie kilkanaście zabiegów. To bardzo ważne, gdyż laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu.

Zabieg trwa maksymalnie 20 minut. Nie musisz obawiać się silnego podrażnienia. Depilacja laserowa nie wymaga też okresu rekonwalescencji. Po wyjściu z gabinetu możesz od razu powrócić do swoich codziennych obowiązków. Krótko po zabiegu musisz tylko bardzo delikatnie obchodzić się ze swoją skórą, na przykład nie trzeć jej mocno ręcznikiem. Laser będzie działał tylko i wyłącznie na włos, nie wpłynie negatywnie na skórę czy jej płytsze oraz unerwione części. Promień lasera trafi tylko i wyłącznie w źródło Twojego problemu, czyli do cebulki włosa. Po serii zabiegów możesz liczyć na gładką skórę już na stałe. Usunięte włoski już nie odrosną. Z czasem mogą pojawić się nowe, ale najprawdopodobniej nie będzie ich dużo, ale jeżeli chcesz im całkowicie przeciwdziałać, wykonuj przynajmniej jeden zabieg przypominający tylko raz do roku.

Jak widzisz depilacja hollywoodzka może być wykonana na wiele sposobów. Ten rodzaj depilacji nie dotyczy stricte metody. Warto jednak wybrać tę najbardziej skuteczną i najbardziej komfortową. Tutaj bezapelacyjnie wygrywa depilacja laserowa. Masz jakieś pytania? Krążą ci po głowie wątpliwości? Umów się już dzisiaj na bezpłatną konsultację do salonów depilacja.pl. To świetna okazja, aby zadać pytania i ostatecznie utwierdzić się w przekonaniu, że jest to metoda dla ciebie.

undefined

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 9
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi