Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a żylaki

14 lipca 2021
Depilacja
Spis treści

Szukasz bezpiecznej i efektywnej metody pozbycia się niechcianego owłosienia? Depilacja laserowa może okazać się idealnym zabiegiem dla Ciebie. Czy można usunąć włoski w ten sposób zmagając się z żylakami? Dokładnie wyjaśniamy temat. Sprawdź!

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach najefektywniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. Dzięki niej możesz uzyskać gładką skórę na stałe. A wszystko to bezpiecznie i bezboleśnie – zarówno w trakcie trwania zabiegu, jak i po nim. Oczywiście, tak jak w przypadku każdej innej techniki pozbycia się niechcianych włosków, tak i tutaj trzeba się odpowiednio przygotować. Istnieją też przeciwwskazania do zabiegu, o których trzeba pamiętać. Czy żylaki do nich należą? Sprawdzamy!

Czym są żylaki i jak powstają?

Jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych są żylaki kończyn dolnych. Te powstają głównie z racji coraz powszechniejszego stojącego oraz siedzącego trybu życia. Gdy dorzucimy do tego jeszcze nadwagę, czynniki genetyczne czy płaskostopie, to okazuje się, że ryzyko wystąpienia żylaków jest bardzo duże. Początkowe objawy tego schorzenia to tzw. pajączki – drobne, poszerzone naczynka włosowate w kolorze czerwonym lub niebieskim. Nie należy ich lekceważyć. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji tj. przewlekłej choroby żylnej.

Jakie są czynniki ryzyka wystąpienia żylaków? Problem dotyczy głównie kobiet oraz osób starszych. Dodatkowe przyczyny to między innymi:

 • ciąża,
 • nadprogramowe kilogramy,
 • płaskostopie,
 • przewlekłe zaparcia,
 • wielogodzinne siedzenie w ciągu dnia,
 • dźwiganie zbyt dużych ciężarów,
 • długie stanie,
 • unikanie aktywności fizycznej,
 • urazy dolnych kończyn,
 • przebyte ciąże,
 • stosowanie doustnej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej,
 • zaburzenia hormonalne,
 • noszenie obcisłych ubrań, zwłaszcza skarpet i podkolanówek,
 • chodzenie w butach na bardzo wysokich obcasach,
 • dieta uboga w błonnik,
 • braki witaminy C w organizmie,
 • palenie papierosów,
 • nadużywanie alkoholu.
 • Przeczytaj również: Depilacja laserowa a blizny – czy zabieg jest bezpieczny? Specjalista odpowiada!

  Jak powstają żylaki? W przypadku występowania wyżej wymienionych czynników ryzyka, może dojść do cofania się krwi. Przy okazji następuje wzrost ciśnienia. Wówczas krew z coraz większą mocą napiera na ściany żył w nogach. Przez to dochodzi do rozszerzenia żył, które niestety potem nie powracają już do swojego pierwotnego kształtu. W efekcie dochodzi do właśnie do żylaków. Z czasem, gdy skóra staje się coraz cieńsza i bardziej napięta, nabrzmiały żylak widnieje pod skórą bardzo wyraźnie.

  Jak zapobiegać żylakom?

  Oto kilka znaczących porad, które pomogą Ci uniknąć żylaków:

  • jeżeli masz pracę siedzącą, to często wstawaj od stołu, wykonuj lekką gimnastykę. Nie zakładaj nogi na nogę,
  • jeżeli odpoczywasz, to staraj się trzymać nogi w górze,
  • doprowadź do prawidłowej wagi organizmu,
  • biorąc prysznic, puszczaj naprzemiennie ciepłą i zimną wodę,
  • rzuć palenie i ogranicz picie alkoholu,
  • jeżeli przyjmujesz hormonalne leki doustne (np. antykoncepcję) to nie pal jednocześnie papierosów (i na odwrót). Każda z tych czynności osobno wzmaga ryzyko powstawania żylaków. Jeszcze łatwiej o tę przykrą dolegliwość, gdy te dwie aktywności są utrzymywane jednocześnie,
  • regularnie się ruszaj. Wybierz aktywność fizyczną, którą polubisz. Niech będzie to cokolwiek – nawet spacery. Oby były regularne,
  • noś wygodne i dobrej jakości buty,
  • unikaj obcisłych ubrań i bielizny.

  Depilacja laserowa a naczynkowa skóra

  Depilacja laserowa sprawdzi się u osób posiadających bardzo delikatną skórę, która jest skłonna do podrażnień i do powstawania naczynek. Oczywiście kluczowa będzie tu specjalistyczna konsultacja. W salonach depilacja.pl nie zrealizujesz laseroterapii bez ówcześniejszego spotkania z naszym kosmetologiem. Laseroterapeuta oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Na podstawie obserwacji i wszystkich uzyskanych informacji dobierze częstotliwość wiązki lasera oraz wyestymuje potrzebną liczbę spotkań. W przypadku każdego pacjenta konieczne jest indywidualne podejście – każdy ma bowiem inne skłonności, inne problemy i inne oczekiwania.

  Przeczytaj również: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

  Depilacja laserowa to świetny sposób na pozbycie się niechcianych włosków właśnie z powodu niskiego ryzyka podrażnień. Skóra bardzo delikatna jest też bardzo cienka. Dlatego tradycyjne metody depilacji takie jak wosk, kremy do depilacji czy depilator elektryczny kompletnie się nie sprawdzą. Po takich technikach skóra będzie zaczerwieniona i bolesna. Jedyny sposób na trwałą i efektywną depilację to ta laserowa. Chyba, że chcesz korzystać z golenia tradycyjną maszynką. A to też prosty sposób na skaleczenie, podrażnienia i przede wszystkim stratę ogromnej ilości czasu. Golenie trzeba bowiem powtarzać bardzo często, w wielu przypadkach nawet codziennie.

  Wiązka współczesnych tj. bardzo innowacyjnych laserów pochłaniana jest selektywnie przez barwnik włosa, tj. melaninę. W konsekwencji doprowadza to do trwałego uszkodzenia jedynie cebulki włosa. Gdy cebulka zostanie trwale zniszczona, włos nie odrośnie. A to oznacza, że depilacja jest bardzo bezpieczna, gdy energia pochodząca z lasera nie jest pochłaniana przez hemoglobinę. Laser nie wpływa też w żaden sposób negatywnie na skórę – nie zasysa jej ani nie uszkadza. Dlatego to świetny sposób na depilację u osób z bardzo unaczynioną skórą.

  Żylaki a depilacja laserowa – czy są przeciwwskazaniem do zabiegu?

  Niestety w przypadku tej dolegliwości zapewne nienajlepszym wyjściem z sytuacji będzie laser. Żylaki stanowią najczęściej (choć nie zawsze) przeciwwskazanie do zabiegu. Jeżeli się z nimi zmagasz, to jest bardzo prawdopodobne, że przeprowadzenie zabiegu w Twoim przypadku będzie ryzykowne. Nie poddawaj się jednak. Być może stadium Twojego schorzenia jeszcze nie jest bardzo zaawansowane i działanie lasera nie wpłynie tu w żaden sposób negatywnie na Twój organizm. To jednak może określić tylko specjalista kosmetolog.

  Zobacz wideo: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

  Przeczytaj również: 5 kroków do zabójczo gładkich nóg z depilacją laserową

  Depilacja IPL a żylaki

  Czy żylaki stanowią również przeciwwskazanie do domowej depilacji IPL? Tak. Inne dolegliwości, które dyskwalifikują Cię przed zastosowaniem tej metody to między innymi: zaburzenia krzepnięcia krwi, atopowe zapalenie skóry, przebyte nowotwory skórne, liczne znamiona i wiele innych. Również w przypadku tej techniki, potrzebna jest konsultacja ze specjalistą. Zdrowie przede wszystkim!

  Jak leczyć żylaki?

  Pamiętaj, że żylaki można skutecznie leczyć. Nie zwlekaj z podjęciem odpowiednich kroków. Metod leczenie tej uciążliwej dolegliwości jest dzisiaj wiele – farmakologia, metody laserowe czy tzw. klejenie żył. Specjaliści podkreślają jednak, że nie ma jednego, najlepszego sposobu na wyleczenie żylaków. Leczenie trzeba dobierać indywidualnie do pacjenta. Dlatego jeżeli zauważasz u siebie pierwsze symptomy, to od razu udaj się do lekarza. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.86
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi