Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa na wiosnę – przygotuj ciało na ciepłe dni!

5 marca 2020
Depilacja
Spis treści

Powietrze coraz cieplejsze, pachnie wiosną. Od razu mamy ochotę zrzucić co nieco ubrań i zacząć odsłaniać ciało. Jak je przygotować na letnią porę i odpowiednio zadbać o nie po zimie?

Zimowy chłód oraz grube i szorstkie ubrania nie sprzyjają naszej skórze. Zwykle po zimie jest ona w nienajlepszej kondycji – blada, przesuszona, podrażniona. Więc wraz z pierwszym cieplejszym, wiosennym podmuchem wiatru warto rozpocząć proces intensywnej regeneracji ciała. Zadbać o złuszczenie martwego naskórka (świetny będzie na przykład cukrowy peeling, który nie tylko złuszczy, lecz także pobudzi krążenie) i następnie odpowiednie, dogłębne nawilżenie, położyć odżywcze maseczki. Skóra na pewno odżyje, nabierze miękkości i jędrności. Pytanie tylko co z gładkością. Bo włosy, które jeszcze w zimie dawało się jakoś zamaskować, nie znikną cudownie. Jeśli na samą myśl o tym, że nadchodzi sezon jednorazowych golarek i podrażnień skóry, odechciewa ci się wiosny, to znak, że pora zainteresować się depilacją laserową – jedyną obecnie skuteczną metodą, która pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Owłosione nogi? Pachy? Okolice bikini? Plecy klatka piersiowa jak u misia? Pozbądź się problemu i pożegnaj z nieustannym goleniem, noś co chcesz i kiedy chcesz!

Depilacja laserowa komfortowa i zdrowa

Ale jak to? Otóż depilacja laserowa to wręcz rewolucyjna metoda, która pozwala podnieść komfort życia i zlikwidować problem odrastających, jak i wrastających włosów, które nawet w ciągu dnia po porannym goleniu potrafią się pojawić na odsłoniętej łydce czy w okolicach bikini. Te kłopoty dają nam się we znaki zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy chcemy cieszyć się wreszcie ciałem, a nie ukrywać je pod warstwą ubrań w obawie przed nieestetycznymi odrostami. Kiedy włosów nie ma trwale, nie ma też ograniczeń – możemy odsłaniać ulubione partie ciała i cieszyć ich gładkością oraz czuć na nagiej skórze przyjemny powiew wiosennego wiatru. 

Co o depilacji laserowej warto jeszcze wiedzieć? Jak ona działa? Otóż laser wychwytuje znajdujący się we włosie barwnik i podgrzewa go do tego stopnia, że cebulka wraz z macierzą ulegają rozpadowi, zniszczeniu. A są to elementy odpowiedzialne za odrastanie włosów. Kiedy nie ma ich w naszej skórze, nie ma też możliwości, by nowe włosy się pojawiły. Co ważne, laser działa niezwykle precyzyjnie, co oznacza, że omija inne tkanki, nie wpływa też na narządy wewnętrzne. Zatem zabieg depilacji laserowej to bezpieczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. W dodatku metoda „zielona”, bo pozwala zaoszczędzić wodę zużywaną podczas tradycyjnego golenia się, jak i nie produkować plastikowych odpadów trudnych do recyklingu ze względu na części tworzące jednorazowe golarki – plastik + ostrze.

Skuteczność depilacji laserowej

Wróćmy jeszcze do kwestii efektów depilacji laserowej. Podczas jednego zabiegu usuwane jest do 30% niechcianego owłosienia z obszaru ciała, który sobie wybierzemy. Do uzyskania pełnej gładkości potrzebna jest jednak seria zabiegów, gdyż laser działa tylko na włosy w fazie zwanej anagenem, a w tym samym czasie nasze włosy są w różnych fazach wzrostu. Dlatego niezbędne są wizyty w gabinecie depilacji w odpowiednich, regularnych odstępach czasu, by pozbyć się do 95% niechcianych włosków. Oczywiście doświadczeni kosmetolodzy z salonów Depilacja.pl wyznaczą właściwe terminy kolejnych niezbędnych wizyt. Zanim jednak to nastąpi, zawsze przeprowadzany jest rzetelny wywiad pozwalający na kwalifikację do zabiegu. Personel wyjaśnia też wszelkie wątpliwości związane z depilacją. Co warte podkreślenia – zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie włosów, możemy skorzystać z darmowej próby, dzięki której będzie można ocenić, czy to na pewno metoda dla nas. 

Co po wykonaniu serii zabiegów? Wolność i swoboda! Gładkie działo w dzień i w nocy. Na wiosennym spacerze, na plaży czy randce. Spontaniczna nocna schadzka? Wybierz ulubioną skąpą bieliznę. Weekendowy wyjazd? Wrzuć do walizki ultrakrótkie szorty, kostium kąpielowy czy mini sukienkę i będziesz gotowa. A jeśli chodzi o panów to zarówno eleganckie stylizacje czy te „rozebrane” nie zostaną zaburzone przez nadmierne owłosienie. Gotowi na wiosenną, rewolucyjną gładkość? 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online