Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa sutków i piersi u kobiet i u mężczyzn. Zabieg okiem eksperta!

29 stycznia 2020
Depilacja
Spis treści

Dlaczego na piersiach pojawiają się włosy? Czy i jak można je skutecznie usunąć? Włoski na piersiach mogą sprawiać, że niektóre kobiety będą odczuwać dyskomfort. Wielu mężczyzn również ma problem z owłosieniem w tym miejscu. Włoski na piersiach u mężczyzn nie dziwią, ale to nie oznacza, że ich występowanie jest u każdego pożądane. Zatem co zrobić, aby tych włosków się pozbyć? Czy depilacja laserowa sutków ma sens? Czy to skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków?

Włoski na piersiach mogą powodować dyskomfort. Krępują szczególnie kobiety, choć wielu mężczyzn również ma problem z owłosieniem w tym miejscu. Mogłoby się wydawać, że włoski na piersiach u panów nie dziwią, ale to nie oznacza, że ich występowanie jest u każdego pożądane. Zatem co zrobić, aby uzyskać gładką skórę na piersiach? Czy depilacja sutków ma sens? Jeśli tak to jaki jej rodzaj będzie najskuteczniejszy? Rozwiewamy wątpliwości!

Włosy na sutkach – przyczyny i charakterystyka

Często spotykamy się z opinią, że skóra wokół sutka piersiowego zazwyczaj jest gładka. Czy rzeczywiście na kobiecym biuście ciężko doszukać się owłosienia? Niekoniecznie. Skóra na piersiach wcale nie jest aż tak nieskazitelna. Włoski wokół brodawek sutkowych posiada już co trzecia kobieta. Warto wiedzieć, że włosy na piersiach mogą pojawiać się w różnych okresach życia. Przyczyną najczęściej są zaburzenia hormonalne, genetyka czy przyjmowane leki. 

Sporo włosków na piersiach występuje u nastolatek. Wynika to z okresu dojrzewania, któremu towarzyszą zaburzenia hormonalne. Włosy na piersiach oraz sutkach towarzyszą również nierzadko w okresie ciąży. Mogą też rosnąć, gdy kobieta przyjmuje leki antykoncepcyjne lub stosuje terapię hormonalną. Włoski w tym newralgicznym miejscu często pojawiają się u pań po pięćdziesiątce w momencie przyjmowania przez nie leków na menopauzę. 

Włos występujące na męskiej klatce piersiowej zazwyczaj są bardzo grube, sztywne i gęste. Rzadko kiedy taki typ owłosienia rośnie na biuście kobiecym. U kobiet włoski te najczęściej przybierają postać bardzo delikatnego mieszka. Często nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Nierzadko jednak można zauważyć go nawet z daleka, szczególnie gdy wyrastają z niego pojedyncze ciemne i mocne włoski o długości 1-2 centymetrów. Niektórym włoski w okolicach brodawek nie przeszkadzają. Dla niektórych zaś mogą być bardzo uciążliwe. Dla tych ostatnich polecana jest szczególnie laserowa depilacja włosów na piersiach. Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu. 

Zanim depilacja laserowa sutków 

Przeczytaj także: Hirsutyzm – co to jest i jak rozpoznać? Dowiedz się!

Sposoby na włosy na piersiach

Sposobów na pozbycie się włosków na piersiach jest sporo. Można wyrwać włosy klasyczną pęsetą, zastosować wosk lub pozbyć się owłosienia depilatorem. Każda z tych metod ma jednak swoje wady. Skóra na piersiach jest bardzo delikatna, a wyrywając włoski, bardzo ją podrażnimy. Ból będzie ogromny i zostaną liczne podrażnienia w postaci zaczerwienień, a nawet ranek. Dodatkowo włoski będą szybko odrastać często jeszcze grubsze i ciemniejsze niż wcześniej.

Jeżeli włoski nie są specjalnie widoczne oraz nie występują w bardzo dużych ilościach, to można spróbować potraktować je specjalnym kremem do rozjaśniania włosów. Warto jednak pamiętać, aby przed jego zastosowaniem wykonać test uczuleniowy. Może się bowiem okazać, że rozjaśniacz mocno nas uczuli. Nałożenie takiego kremu też nie jest, wbrew pozorom, proste. Trzeba do tego dużo cierpliwości i wprawnego, perfekcyjnego wręcz oka. 

A co z kremami do depilacji? Te działają w większości na bardzo podobnej zasadzie. Mogą nawet doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia włosa. Taki krem również trzeba bardzo dokładnie nałożyć w konkretne miejsce. Skórę wokół wystarczy zabezpieczyć klasyczną oliwką czy tłustym kremem. Obydwa specyfiki można spróbować nałożyć małym pędzelkiem.

Wiele osób, szczególnie kobiet, próbuje pozbyć się włosków na piersiach za pomocą maszynki jednorazowej. Niekoniecznie jest to dobra metoda. Łatwo tu o podrażnienia, poza tym samo golenie może okazać się karkołomne. Jest to też szczególnie nietrwała metoda – włosy odrastają wręcz natychmiastowo – u niektórych pojawiają się nawet tego samego dnia. 

Depilacja włosów na piersiach – kiedy się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa brodawek sutkowych polecana jest przede wszystkim kobietom oraz mężczyznom, którzy borykają się z obfitym i ciemnym owłosieniem wokół sutków, co jest dla nich powodem do kompleksów i zmartwień. Szczególnie u kobiet, taki fakt może być znacząco zawstydzający. Okazuje się jednak, że sporo mężczyzn również marzy o trwałym usunięciu owłosienia z tych okolic. Depilacja laserowa sutków to świetny sposób na zrealizowanie pragnień o gładkiej skórze na klatce piersiowej. 

Przeczytaj także: Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji

Na czym polega laserowa depilacja sutków?

Depilacja laserowa sutków wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, którego podstawą działania jest laser. Ten dociera do cebulek włosa, niszcząc je. Dzięki temu owłosienie już nie odrasta. Trzeba jednak pamiętać, że laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, czyli w tzw. anagenie. Dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich liczbę określa kosmetolog podczas wstępnej konsultacji, na której ocenia stan skóry i włosów, dokonuje próby laserowej i poprzez wywiad medyczny wyklucza przeciwwskazania.

Warto pamiętać, że pomiędzy zabiegami w seriach należy odczekać kilka tygodni. Skóra musi bowiem mieć czas, aby dojść do siebie. W tym czasie należy o nią odpowiednio dbać – nie opalać, nawilżać i trzymać zdrową dietę. Po każdym zabiegu mogą wystąpić lekkie podrażnienia. Zazwyczaj jednak mijają maksymalnie do kilku dni. 

Depilacja sutków: przeciwwskazania i efekty zabiegu 

Pacjent lub pacjent chcąc poddać się zabiegowi depilacji laserowej piersi nie może mieć na skórze żadnych aktywnych chorób skórnych. Stan naskórka weryfikuje specjalista depilacja.pl na spotkaniu konsultacyjnym. Wtedy też przeprowadza wywiad medyczny, aby ostatecznie zweryfikować, czy w przypadku danej osoby nie występują inne przeciwwskazania. A zaliczamy do nich między innymi:

– ciążę,

– laktację,

– przyjmowanie leków światłouczulających i hormonalnych (np. tych z witaminą A),

– przyjmowanie niektórych antybiotyków,

– aktywne choroby skóry jak np. łuszczyca czy bielactwo,

– zażywanie środków wywołujących nadwrażliwość na światło (dziurawiec, nagietek i inne),

– silną opaleniznę w miejscu zabiegu, także ta uzyskana za pomocą solarium czy samoopalaczy,

– metalowe implanty,

– cukrzycę,

– zaburzenia krzepnięcia krwi,

– nadwrażliwość na światło,

– tendencje do powstawania bliznowców i przebarwień,

– włosy bardzo jasne,

– niektóre zabiegi chirurgiczne i dermokosmetyczne,

– spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,

– epilepsję.

Niektóre z wyżej przedstawionych przeciwwskazań są czasowe, tzn. po upływie konkretnego czasu można zdecydować się na depilację laserową piersi. Tak jest w przypadku opalenizny, przyjmowania leków czy aktywnych infekcji skóry. 

Efekty zabiegu widoczne są już po kilku spotkaniach. Włosy zaczynają pomału wypadać, a te które rosną są słabsze i mniej widoczne. Po kilku lub kilkunastu zabiegach (to kwestia osobnicza) włosy przestają odrastać. Skóra staje się gładka na stałe – koniec z codzienną depilacją, nieestetycznym owłosieniem i wrastającymi włoskami. 

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanych efektów zależy od konkretnej osoby. W przypadku piersi istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie potrzebnych więcej niż kilka zabiegów. Pacjent musi się jednak uzbroić w cierpliwość. Cała laseroterapia potrwa zapewne kilka lub kilkanaście tygodni. Warto jednak przeczekać ten czas, by potem cieszyć się świetnymi efektami. 

Depilacja laserowa piersi – zabieg okiem eksperta

Kosmetolog salonów depilacja.pl nie ma wątpliwości, że depilacja laserowa sutków to jedyny tak skuteczny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia: „– Nie ma innej tak efektywnej metody, która pomogłaby pozbyć się włosków z brodawek i okolic na stałe. Nie polecam stosowania wosku, depilatora czy pęsety – to bolesne metody, powodujące podrażnienia i sprawiające, że odrastające włoski są mocniejsze. Zabieg depilacji laserowej jest w stu procentach bezpieczny. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem serii zabiegów konieczne jest odbycie konsultacji z kosmetologiem, który ostatecznie zakwalifikuje nas do depilacji laserowej lub nie. Takie spotkanie można umówić za darmo za pomocą formularza na stronie depilacja.pl”.

Depilacja laserowa sutków – tak czy nie?

Czy warto wziąć pod uwagę depilację laserową sutków, jeżeli włosy na piersiach są ciemne, gęste i tym samym uciążliwe? Oczywiście, że tak! To bardzo skuteczna i bezpieczna metoda, która działa tylko i wyłącznie na włoski. Nie ma negatywnego wpływu na organizm. Ważne jest jednak to, aby zabieg przeprowadzał profesjonalista, który zadba o brak podrażnień i bólu. Dlatego warto wybrać sprawdzone miejsce, a takim na pewno jest salon depilacji laserowej depilacja.pl

Listę salonów, które znajdują się w całej Polsce znajdziesz tu.  

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi