Depilacja laserowa sutków i piersi u kobiet i u mężczyzn. Zabieg okiem eksperta!

Spis treści

1. Kiedy pojawia się owłosienie na piersiach?

2. Zanim depilacja laserowa sutków 

3. Sposoby na włosy na piersiach

4. Laserowa depilacja sutków 

5. Depilacja laserowa piersi – zabieg okiem eksperta

Dlaczego na piersiach pojawiają się włosy? Czy i jak można je skutecznie usunąć? Włoski na piersiach mogą sprawiać, że niektóre kobiety będą odczuwać dyskomfort. Wielu mężczyzn również ma problem z owłosieniem w tym miejscu. Włoski na piersiach u mężczyzn nie dziwią, ale to nie oznacza, że ich występowanie jest u każdego pożądane. Zatem co zrobić, aby tych włosków się pozbyć? Czy depilacja laserowa sutków ma sens? Czy to skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków?

Kiedy pojawia się owłosienie na piersiach?

Często spotykamy się z opinią, że skóra wokół sutka piersiowego najczęściej jest gładka. Rzadko na kobiecym biuście jawi się owłosienie. Tymczasem nie jest to prawda. Okazuje się bowiem, że skóra na piersiach wcale nie jest aż tak nieskazitelna. Włoski wokół brodawek sutkowych posiada już co trzecia kobieta. Warto wiedzieć, że włosy na piersiach mogą pojawiać się w różnych okresach życia. Przyczyną najczęściej są zaburzenia hormonalne, genetyka czy przyjmowane leki. 

Włosy, które pojawiają się na męskiej klatce piersiowej, zazwyczaj są bardzo grube, sztywne i gęste. Rzadko kiedy taki typ owłosienia rośnie na biuście kobiecym. U kobiet włoski te najczęściej przybierają postać bardzo delikatnego mieszka. Często mieszek ten, nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Nierzadko jednak widać go nawet z daleka, szczególnie gdy wyrastają z niego pojedyncze ciemne i mocne włoski o długości 1-2 centymetrów. Niektórym paniom takie włoski nie przeszkadzają. Dla niektórych zaś mogą być bardzo uciążliwe. Wówczas warto skupić się na tym, ponieważ włosy na piersiach można bardzo skutecznie i bezpiecznie usunąć. Od czego jest depilacja laserowa piersi? 

Zanim depilacja laserowa sutków 

Zanim jednak zdecydujesz się na depilację laserową sutków, odwiedź endokrynologa, a gdy ten nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości – umów się na bezpłatną wizytę w salonach depilacja.pl. Dlaczego warto udać się do endokrynologa w przypadku występowania włosków na klatce piersiowej? Fakt ten może wynikać z zaburzeń hormonalnych, które należy zbadać. Okazuje się na przykład, że sporo włosków na piersiach może pojawiać się u nastolatek. Wynika to z okresu dojrzewania, któremu towarzyszą zaburzenia hormonalne. 

Włosy na piersiach oraz sutkach towarzyszą również nierzadko w okresie ciąży. Mogą też rosnąć, gdy kobieta przyjmuje leki antykoncepcyjne lub stosuje terapię hormonalną. Włoski w tym newralgicznym miejscu często pojawiają się u pań po pięćdziesiątce w momencie przyjmowania przez nie leków na menopauzę. Jeżeli jednak endokrynolog na podstawie badań oraz konsultacji stwierdzi, że włoski nie są przyczyną groźnych zmian hormonalnych, możesz pomyśleć o usunięciu włosków laserowo. O tym, dlaczego jest to najlepszy sposób, piszemy poniżej. 

Przeczytaj także: Hirsutyzm – co to jest i jak rozpoznać? Dowiedz się!

Sposoby na włosy na piersiach

Sposobów na pozbycie się włosków na piersiach jest sporo. Można wyrwać włosy klasyczną pęsetą, zastosować wosk lub pozbyć się owłosienia depilatorem. Każda z tych metod ma jednak swoje wady. Skóra na piersiach jest bardzo delikatna, a wyrywając włoski, bardzo ją podrażnimy. Ból będzie ogromny i zostaną liczne podrażnienia w postaci zaczerwienień, a nawet ranek. Dodatkowo włoski będą szybko odrastać. To akurat nie największy problem, bo przecież będzie je można znowu usunąć (choć kosztuje to sporo czasu). Warto jednak pamiętać, że odrastające włoski będą grube i ciemne. 

Jeżeli włoski nie są grube i ciemne oraz nie występują w bardzo dużych ilościach, to można spróbować rozjaśnić je specjalnym kremem do rozjaśniania włosów. Warto jednak pamiętać, aby przed jego zastosowaniem wykonać test uczuleniowy. Może się bowiem okazać, że rozjaśniacz, zamiast wybielić czy rozjaśnić, mocno nas uczuli. Nałożenie takiego kremu też nie jest, wbrew pozorom, proste. Trzeba do tego dużo cierpliwości i wprawnego, perfekcyjnego wręcz oka. 

A co z kremami do depilacji? Te działają w większości na bardzo podobnej zasadzie. Mogą nawet doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia włosa. Taki krem również trzeba bardzo dokładnie nałożyć w konkretne miejsce. Skórę wokół wystarczy zabezpieczyć klasyczną oliwką czy tłustym kremem. Obydwa specyfiki można spróbować nałożyć małym pędzelkiem.

Laserowa depilacja sutków 

Depilacja laserowa brodawek sutkowych polecana jest przede wszystkim kobietom oraz mężczyznom, którzy borykają się z obfitym i ciemnym owłosieniem wokół sutków, co jest dla nich powodem do kompleksów i zmartwień. Szczególnie u kobiet, taki fakt może być po prostu zawstydzający. Okazuje się jednak, że sporo mężczyzn również marzy o trwałym usunięciu owłosienia z tych okolic. Depilacja laserowa sutków to świetny sposób na zrealizowanie pragnień o gładkiej skórze na klatce piersiowej. 

Depilacja laserowa sutków wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, którego podstawą działania jest laser. Ten dociera do cebulek włosa, niszcząc je. Przez co włosy już nie odrastają. Trzeba jednak pamiętać, że laser działa tylko na owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu, czyli w tzw. anagenie. Dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich liczbę określa kosmetolog podczas wstępnej konsultacji, na której ocenia stan skóry i włosów, dokonuje próby laserowej i poprzez wywiad medyczny wyklucza przeciwwskazania. 

Przeczytaj także: Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji

W salonach depilacja.pl stosujemy bardzo innowacyjne, tj. precyzyjne i bezpieczne urządzenia, które działają na konkretne włoski. To właśnie tutaj wykorzystuje się dwa rodzaje sprzętów tj. laser LightSheer oraz SPEC3Hybrid. Są one nowoczesne i docierają do głębokich struktur włosa bezinwazyjnie. Jeden zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut.

Warto pamiętać, że pomiędzy zabiegami w seriach należy odczekać kilka tygodni. Skóra musi bowiem mieć czas, aby dojść do siebie. W tym czasie należy o nią odpowiednio dbać – nie opalać, nawilżać i trzymać zdrową dietę. Po każdym zabiegu mogą wystąpić lekkie podrażnienia. Zazwyczaj jednak mijają maksymalnie do kilku dni. 

Depilacja laserowa piersi – zabieg okiem eksperta

Kosmetolog salonów depilacja.pl nie ma wątpliwości, że depilacja laserowa sutków to jedyny tak skuteczny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. – Nie ma innej tak efektywnej metody, która pomogłaby pozbyć się włosków z brodawek i okolic na stałe. Nie polecam stosowania wosku, depilatora czy pęsety – to bolesne metody, powodujące podrażnienia i sprawiające, że odrastające włoski są mocniejsze. Zabieg depilacji laserowej jest w stu procentach bezpieczny. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem serii zabiegów konieczne jest odbycie konsultacji z kosmetologiem, który ostatecznie zakwalifikuje nas do depilacji laserowej lub nie. Takie spotkanie można umówić za darmo za pomocą formularza na stronie depilacja.pl. 

Umów spotkanie już teraz! Czekamy na Ciebie na depilacja.pl