Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa uszu – jak usunąć włosy w tej partii ciała?

22 grudnia 2020
Depilacja
Spis treści

Nadmierne owłosienie różnych części ciała dotyka wielu osób. Sporo włosów rośnie m.in. w uszach, co powoduje dyskomfort. Dla większości to głównie problem natury estetycznej. Wystające włoski mogą stać się źródłem kompleksów, powodując obniżenie samooceny. Ponadto zbyt duże owłosienie wewnątrz ucha utrudnia jego prawidłową higienę. Jak poradzić sobie z takim problemem? Depilacja laserowa uszu będzie skutecznym rozwiązaniem!

Dlaczego rosną włosy w uszach? 

Włosy, szczególnie na męskiej twarzy, są czymś zupełnie normalnym. Szczególnie pożądane bywają włosy na brodzie. Dla wielu panów (i nie tylko panów) gęsty zarost stanowi symbol męskości. Często jednak bujne owłosienie na twarzy oznacza również sporo włosków w innych miejscach na ciele, m.in. w uszach czy nosie. Długie i ciemne owłosienia bardzo często wystaje ze środka uszu albo pokrywa jego sporą część, np. płatki uszne. 

Czy duże ilości owłosienia na twarzy i w jej okolicach dotyczą mężczyzn w konkretnym wieku? Zdecydowanie nie – wiek nie ma tu znaczenia, ale czynniki genetyczne już tak. Zazwyczaj bujne owłosienie dziedziczy się po rodzicach lub dziadkach. To jednak nie jedyny czynnik, o którym trzeba pamiętać. Nie można pomijać zmian hormonalnych, dotyczących zarówno mężczyzn, jak i kobiet. 

Jeśli uważasz, że włosy w uszach wyglądają źle i powinno ich nie być, to pamiętaj, że przede wszystkim stanowią one naturalną barierę ochronną. Zabezpieczają Twój organizm przed kurzem, pyłem czy innymi zanieczyszczeniami gromadzącymi się w powietrzu. 

Jednak nie oznacza to, że w ogóle nie można usuwać włosów w tym miejscu. Możesz to zrobić, zachowując przy tym ostrożność. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc specjalisty. Samodzielne, ręczne wyrywanie włosków może doprowadzić do uszkodzenia wnętrza Twoich uszu. Poza tym narażasz się na niemały ból. Jak uniknąć tych zagrożeń? Kluczem jest tu wybranie odpowiedniej metody.

Usuwanie włosów z uszu – metody 

Wyrywanie włosów to jedna z metod, której zdecydowanie nie polecamy. Manualne usuwanie owłosienia przy pomocy np. pęsety nie będzie dobrym wyborem, szczególnie dla osób, które są wrażliwe na ból. Na rynku znajdziesz akcesoria lepiej nadające się do domowej depilacji. Co to za gadżety?

Trymer

Trymer to obecnie jeden z podstawowych sprzętów używanych do pielęgnacji twarzy. W sklepach spotkasz sporo tego typu urządzeń. Można je też kupić w formie wyposażenia golarki czy maszynki do włosów. Warto jednak pamiętać, że tylko profesjonalny trymer jest w stanie skrócić włosy na pożądaną długość. 

Użycie tego akcesorium jest komfortowe i bezbolesne. Wszystko wydaje się proste, prawda? Pamiętaj jednak, że po zastosowaniu trymera włoski szybko odrastają. Dzieje się tak, ponieważ włosy nie są usuwane z cebulkami, a jedynie podcinasz je. 

Wosk

Czasem wykorzystywaną metodą na pozbycie się owłosienia z uszu jest użycie wosku. Tutaj możesz liczyć na trwalsze efekty – włoski są w tym wypadku usuwane wraz z cebulkami. Niestety jest to dość bolesny sposób. Co więcej, owłosienie może dość szybko odrosnąć, choć nie w tak krótkim czasie, jak po ich wyrywaniu. 

Depilacja uszu u mężczyzn i kobiet – laser

Coraz częściej wybieraną metodą, która pozwala skutecznie usunąć niepożądane owłosienie, jest depilacja laserowa. To innowacyjne rozwiązanie, a ponadto sprawdza się w przypadku wielu części ciała. Laserowo usuwa się włosy przede wszystkim z nóg, pach czy okolic intymnych. Z tej metody korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Depilacja laserowa sprawdzi się także w przypadku usuwania włosów z uszu. Przede wszystkim dzięki tej metodzie możesz to zrobić trwale, a po drugie – możliwe jest pozbycie się owłosienia z całej małżowiny usznej. Zauważ, że przycięcie, wyrwanie czy zgolenie włosów z tego konkretnego miejsca bywa trudne. Jeśli jednak zdecydujesz się na laser, włoski zostaną całkowicie usunięte z całej powierzchni ucha. W ten sposób uzyskasz piękną, gładką skórę.

Co jeszcze możesz zyskać, korzystając z tej opcji? Wśród zalet znajdziesz:

 • wspomniane już trwałe efekty,
 • brak bólu podczas stosowania tej metody,
 • pozbycie się problemu wrastających włosów,
 • o wiele lepszy poziom higieny,
 • komfort fizyczny (nadmiar włosków często powoduje swędzenie i inne nieprzyjemne efekty),
 • komfort emocjonalny (koniec z kompleksami natury estetycznej). 

Depilacja uszu laserem to jedyny tak skuteczny sposób dostępny obecnie na rynku. Jak konkretnie ona wygląda? Odpowiadamy poniżej.

Depilacja laserowa uszu – jak wygląda zabieg?

Masz włosy w uszach? Usuwanie ręczne czy trymerem Cię przeraża? Boisz się bólu i pragniesz trwałego efektu? W takim razie pomyśl o depilacji laserem. Wybierając tę metodę, możesz liczyć na rezultat gładkiej skóry, który utrzyma się przez długi czas. 

O co dokładnie chodzi w tym rozwiązaniu? Wiązka lasera absorbuje melaninę, czyli barwnik zawarty w skórze. Tym samym następuje podniesienie temperatury w cebulce włosa oraz w macierzy, która jest odpowiedzialna za jego ponowny wzrost. Dochodzi zatem do uszkodzenia elementu odpowiedzialnego za odrastanie owłosienia. Wówczas włos jest niszczony na stałe.

Trzeba jednak pamiętać, że podczas zabiegu depilacji laserowej usuwane są tylko włosy znajdujące się w tzw. anagenie, czyli fazie wzrostu. To oznacza, że aby osiągnąć pożądane efekty, trzeba wykonać serię zabiegów. Często jednak wystarczy tylko kilka wizyt (w odstępach kilkutygodniowych) w gabinecie medycyny estetycznej, by cieszyć się gładką skórą przez lata. 

Zanim zdecydujesz się na zabieg, powinieneś skonsultować się z laseroterapeutą. Sprawdź stronę sieci salonów depilacja.pl. To właśnie tutaj za pomocą formularza zapisu możesz umówić się na bezpłatne spotkanie ze specjalistą. Kosmetolog oceni stan Twojej skóry oraz typ włosa. Przeprowadzi również wywiad medyczny – ten jest niezbędny, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Dokona też tzw. próby laserowej. Tym samym sprawdzi, jak Twoje włosy oraz skóra reagują na laser. 

Następnie będziesz mógł się umówić na pierwszy zabieg depilacji laserowej. Specjalista określi wówczas, ile mniej więcej spotkań potrzebujesz, aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosków. Pamiętaj, że taka konsultacja ma być pomocna przede wszystkim dla Ciebie. Zadaj więc wszelkie nurtujące Cię pytania, by mieć pewność, że depilacja laserowa będzie trafioną metodą.

Depilacja laserowa uszu – przeciwwskazania, które warto znać

Aby zabieg depilacji laserowej przebiegał bezpiecznie, należy wykluczyć pewne przeciwwskazania. Jednak rzadko zdarza się, by ktoś nie mógł poddać się tej metodzie. Ewentualne przeszkody trzeba dokładnie zweryfikować, aby nie narazić siebie na niechciane efekty uboczne. 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej, czy tu uszu, czy innej części ciała, dzieli się na bezwzględne oraz względne. Do tych pierwszych należą np.:

 • choroby nowotworowe;
 • wszczepione stymulatory serca;
 • metalowe implanty;
 • cukrzyca;
 • choroby endokrynologiczne;
 • przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • przyjmowanie niektórych leków zmniejszających krzepliwość krwi;
 • nadwrażliwość na światło;
 • tendencje do powstawania przebarwień czy bliznowców.

Natomiast przeciwwskazania względne, czyli czasowe, to:

 • ciąża;
 • okres laktacji;
 • opalenizna;
 • aktywne infekcje skóry;
 • przyjmowanie antydepresantów, psychotropów i sterydów;
 • zażywanie antybiotyków;
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich 3 miesięcy na miejscu, które ma być poddane depilacji;
 • niektóre zabiegi kosmetyczne oraz chirurgiczne;
 • epilepsja;
 • spożywanie alkoholu na 24 h przed planowanym zabiegiem.

Dalej zastanawiasz się, jak usunąć włosy z uszu? Depilacja laserowa to sposób, który pozwoli Ci cieszyć się gładką skórą na długo. Zapomnij o pęsecie, bólu i wrastających włoskach. Postaw na bezpieczną, trwałą metodę i już dziś umów się na konsultację ze specjalistą w Twojej okolicy.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.38
Ilość ocen: 8
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i in...
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Dzisiaj sku...
Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...

Proponowane zabiegi