Twój koszyk jest pusty!

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

4 marca 2022
Depilacja
Porady
Pielęgnacja
Technologia
Spis treści

Zabiegi depilacji laserowej słyną ze swojej skuteczności i trwałości. Zanim jednak zdecydujesz się na tę metodę usuwania zbędnego owłosienia, musisz wiedzieć że odrastające włosy po depilacji to często zupełnie coś normalnego. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu przeciwdziałać? Rozwiewamy wątpliwości.

Nic dziwnego że w dzisiejszych czasach depilacja laserowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jest to bardzo skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia. Metoda ta właściwie nie ma konkurencji. Jednak czy rzeczywiście sposób ten daje nam 100% pewności, że już nigdy nie będziemy mieć do czynienia ze zbędnym owłosieniem? Sprawdź w poniższym wpisie, czy po depilacji laserowej odrastają włosy.

Depilacja laserowa – na czym polega?

W depilacji laserowej wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, na przykład laser aleksandrytowy, czy laser diodowy. Laser dociera do mieszka włosowego i uszkadza go razem z komórkami przyczyniającymi się do odrastania włosków. Melanina, czyli barwnik znajdujący się we włosie, wchłania wiązkę światła lasera.Energia świetlna zamieniana jest w energię termiczną. Dochodzi do podniesienia temperatury i zniszczenia mechanizmu odpowiadającego za produkcję nowych włosów.  Usunięte włoski już nie odrosną. Ważne jest jednak to, aby przeprowadzić serię zabiegów. Laser usuwa bowiem owłosienie znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu. Trzeba zatem odwiedzić gabinet kosmetyczny kilka albo nawet kilkanaście razy, aby “złapać” wszystkie włoski.Przeczytaj także: Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Czy laser usuwa włoski włosy na zawsze?

Czy depilacja laserowa pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze? To pytanie zadaje bardzo wielu pacjentów. Badania pokazują, że tego typu zabiegi są skuteczne w aż 95 procentach. Najlepsze efekty widoczne są u osób, które posiadają ciemne włosy. Te bowiem zawierają dużo melaniny, czyli wspomnianego już barwnika. Trudno jednak jednoznacznie powiedzieć jakich efektów można spodziewać się za każdym razem. Każdy organizm jest bowiem inny, podobnie jak skóra. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed rozpoczęciem laseroterapii. W gabinetach Depilacja.pl wstępne spotkania ze specjalistami są bezpłatne. Kosmetolog ocenia stan skóry oraz przeprowadza wywiad medyczny przede wszystkim po to, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Bezpieczeństwo pacjentów jest najważniejsze.

To właśnie na wstępnej konsultacji laseroterapeuta estymuje, ile zabiegów będzie potrzebnych w przypadku konkretnego pacjenta uwzględniając miejsce, które chce poddać depilacji. Zazwyczaj jest to kilka spotkań, czasami kilkanaście.

Wybór renomowanego gabinetu depilacji laserowej jest kluczowy dla osiągnięcia jak najlepszych efektów. Włosy nie odrosną, o ile wiązka światła laserowego trafi we właściwą fazę wzrostu włosa. W profesjonalnym gabinecie cały proces zostanie przeprowadzony należycie. W Depilacja.pl stosujemy innowacyjne sprzęty i zatrudniamy najlepszych specjalistów którzy dbają nie tylko o odpowiednie rezultaty, bezpieczeństwo, ale też przyjazną i intymną atmosferę.

Na jak długo wystarcza depilacja laserowa?

Przeczytaj także: Epilacja a depilacja – jaka jest różnica między tymi zabiegami

Dlaczego ponownie rosną włosy po depilacji laserowej?

Włoski, które pojawiają się na ciele po przeprowadzonej terapii laserowej, to nie te już usunięte, ale nowe. To zupełnie normalne. Nasz organizm ma bowiem naturalną zdolność do regeneracji. Dlatego kosmetolodzy zalecają wykonywanie tak zwanego zabiegu przypominającego. To po prostu jedna, krótka wizyta w gabinecie kosmetycznym, którą wystarczy przeprowadzić raz do roku. Wówczas zyskuje się niemal stuprocentową pewność, że gładka skóra pozostanie z nami na stałe.

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają? Problemy hormonalne

Jeżeli organizm jest zdrowy, to usunięte włoski po prawidłowo przeprowadzonej laseroterapii, nie mają prawa odrosnąć. Jeżeli jednak po kilku czy kilkunastu wizytach w gabinecie kosmetycznym pojawiają się znowu włoski tak samo grube i ciemne jak poprzednio, to być może problem tkwi hormonach, np. pacjentka cierpi na zespół policystycznych jajników (PCOS). Jeżeli wcześniej nie zdiagnozowała tej dolegliwości, to jak najszybciej powinna to zrobić, nie tylko ze względu na uciążliwe owłosienie, które będzie powracać, ale przede wszystkim na swoje zdrowie. Problemy hormonalne to często jedno z przeciwwskazań do depilacji laserowej. Przed rozpoczęciem laseroterapii trzeba je uregulować.

Niestety praca nad hormonami nie jest wcale taka prosta, jak może się wydawać. Często nasze pacjentki opowiadają swoje historie związane z leczeniem. Wiele z nich usłyszało od endokrynologa, że “taka jest ich uroda”. Jeśli domyślasz się, że możesz mieć problemy hormonalne, to kluczowe jest dotarcie do odpowiedniego lekarza, który będzie miał wystarczającą wiedzę na ten temat, a jeżeli nie to skieruje Cię do właściwego specjalisty.

Czy da się uniknąć wyrastania nowych włosków? 

Żaden kosmetolog nie da 100% pewności, że po laseroterapii nie pojawiają się żadne nowe włoski. Trzeba jednak pamiętać, że przy prawidłowo działających hormonach, nowe owłosienie nie będzie uciążliwe. Włosy nie odrosną ciemne i grube, a będą raczej cienkie i słabo widoczne. Większość pacjentek nie będzie miała potrzeby pozbywania się tego typu owłosienia. Oczywiście można zmniejszyć prawdopodobieństwo wyrastania jakichkolwiek włosków po przeprowadzonej terapii i depilacji laserowej, ale wówczas trzeba realizować wspomniane już zabiegi przypominające. Jednak i te nie dadzą gwarancji, że nie wyrosną jakieś mikro włoski, który nie będą właściwie zauważalne. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach nowe włosy nie pojawiają się w ogóle. Tak jak wspomnieliśmy wszystko zależy od konkretnej osoby, jej predyspozycji oraz typu skóry.

Depilacja laserowa – zabiegi przypominające

Wróćmy jeszcze na chwilę do wspomnianych zabiegów przypominających. Organizm wytwarza pojedyncze, nowe włoski, które zazwyczaj są bardzo cienkie i rzadkie, ale trudno jednoznacznie określić, kiedy może dojść do ich wyrośnięcia. Zazwyczaj dzieje się tak po kilku miesiącach po zakończonej laseroterapii, ale można spodziewać się też tego zjawiska po kilku latach. To zupełnie normalne i wcale nie jest dowodem na to, że depilacja została źle wykonana. Specjaliści od laseroterapii zalecają zabiegi przypominające minimum raz do roku, ale dla zwiększenia pewności lepiej wykonywać raz na pół roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o skuteczności depilacji laserowej? Masz pytania lub wątpliwości, czy jest to metoda dla Ciebie? Koniecznie umów się na bezpłatne spotkanie konsultacyjne ze specjalistą Depilacja.pl. Zrobisz to w kilka chwil za pomocą formularza internetowego na naszej stronie. Do zobaczenia w naszych gabinetach.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.58
Ilość ocen: 12
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi