Twój koszyk jest pusty!

Trymer a depilacja laserowa – zestawienie. Dla kogo ta metoda i na jakim obszarze ciała sprawdzi się najlepiej?

7 grudnia 2020
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Chcąc usunąć zbędne owłosienie, mamy kilka możliwości. Włoski możemy usunąć lub przystrzyc. Jakie są wady i zalety obu metod? Zatem trymer, a może depilacja laserowa? Który sposób na usunięcie niepożądanego owłosienia będzie najbardziej skuteczny? Odpowiadamy!

Depilacja trymerem – o co w tym chodzi?

Mężczyzna przycina brodę trymerem

Co to jest trymer do ciała? To coraz bardziej popularne urządzenie, które służy przede wszystkim mężczyznom. Wykorzystują ten sprzęt głównie do golenia brody, przystrzygania wąsów, ale też np. do wyrywania włosów z nosa czy uszu. Trymer sprawdza się także przy wyrównywaniu bardzo krzaczastych brwi, które często pojawiają się właśnie u panów (choć nie tylko). Czy trymer wykorzystują też panie? Oczywiście, że tak! Taki sprzęt może być wykorzystany do depilacji okolic bikini. 

Historia trymera

Trymer to urządzenie, które bardzo często stosowano na początku XX wieku. Wtedy przeżywało swoją fazę świetności. Później nieco o nim zapomniano. Niedawno trymer znowu zaczął cieszyć się zainteresowaniem. Z czego może to wynikać? Podejrzewamy, że z racji większej świadomości w kwestii wyglądu. Panowie zaczęli przywiązywać większą uwagę do tego, jak wyglądają. Chętnie korzystają z kosmetyków, udają się do gabinetów kosmetycznych, a nawet korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. 

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są też dłuższe brody i zarosty. Taki rodzaj owłosienia nie może jednak wyglądać przypadkowo. Najważniejsze to dobre przystrzyżenie. Można to zrobić samodzielnie w domu, np. za pomocą trymera, albo skorzystać z usług tzw. barbera. Tego typu salony fryzjerskie pojawiają się w coraz większej liczbie miejscowości. 

Jak działa trymer?

Jak działa trymer? Dociera w różnorakie miejsca na twarzy, ale nie tylko. Przycina włoski bardzo szybko, skutecznie i bezboleśnie (nie wyrywa włosów!). Bez problemu dostanie się do uszu czy nosa. Można kupić specjalny trymer do konkretnych partii ciała czy twarzy. Np. sporo pań decyduje się na trymer do miejsc intymnych, szczególnie tych trudno dostępnych. 

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się specjalne trymery do przystrzygania brwi. Okazuje się, że trymer do brody czy wąsów poradzi sobie z włosami o długości od 0,3 mm do 3,0 mm. Tego typu urządzenia wyposażone są zazwyczaj w co najmniej kilka ustawień długości. A to oznacza, że doskonale sprawdzi się w przypadku krótkiego zarostu, jak i tego kilkudniowego. 

Przystojny mężczyzna dotyka twarzy z zarostem trzymając w dłoni butelkę płynu po goleniu.

Rodzaje trymerów

Klasyczny, najbardziej popularny trymer, przypomina wyglądem klasyczną i znaną wszystkim maszynkę do strzyżenia włosów. Charakteryzuje się jednak węższymi ostrzami, które zapewniają bardziej precyzyjne działanie szczególnie na pojedynczych i krótszych włoskach. Warto jednak pamiętać, że trymer niekoniecznie sprawdzi się do strzyżenia 

Trymer do włosów w uszach i nosie pomaga w pozbyciu się pojedynczych włosków z tak newralgicznych miejsc jak uszy czy nos. Precyzyjnie działanie trymera szybko pozwoli uzyskać pożądany efekt. Użycie takiego sprzętu jest proste, dzięki podłużnemu kształtowi, który przypomina długopis. Końcówka to nic innego jak nasadka podcinająca. Pozbywanie się włosów w uszach czy nosie zajmuje tylko chwilę i nie boli – a wszystko dzięki działaniu trymera, który jak wspomnieliśmy, nie wyrywa włosów, tylko je podcina. 

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się trymer do brwi. Ten przypomina patyczek, który zakończony jest delikatnym ostrzem. Taki sprzęt jest dostępny niemal w każdej galerii. Kosztuje niewiele (w zależności od tego czy zasilany jest bateriami, czy jest urządzeniem ręcznym) i zazwyczaj wyposażony jest w dwie końcówki. Skutecznie pozwala pozbyć się brwi, także tych zrośniętych.

Przystojny ogolony na gładko mężczyzna w białej koszulce uśmiecha się do obiektywu zarzucając czarną kurtkę na ramię.

Jak używać trymera? 

Trymer do depilacji nie jest trudnym w obsłudze narzędziem. Trzeba jednak, przed jego zastosowaniem, pamiętać o kilku zasadach. Jak używać trymera w przypadku brody i wąsów? Przede wszystkim najpierw trzeba te miejsca dokładnie rozczesać. Kolejny krok to wybór najdłuższej nakładki. Czas na wygolenie całego zarostu. Kolejny krok to wymiana nakładki na krótszą i zgolenie tych włosów, które rosną powyżej linii szczęki. Teraz krótkimi nakładkami (każda około 2-3 mm) trzeba zgolić miejsca powyżej szczęki, poza bokobrodami.

A jak wykorzystać trymer do włosów w uszach i nosie? Tutaj działanie jest także nieszczególnie skomplikowane. Końcówkę z ostrzem trzeba umieścić w nosie lub uchu (nie za głęboko, lepiej najpierw płycej, ewentualnie potem kierować się głębiej). Z czasem każdy dojdzie do wprawy z użyciem trymera. Nie ma sensu obawiać się bólu – sprzęt tego typu tylko przycina włoski, co na pewno nie będzie wiązało się z najmniejszym nawet dyskomfortem. 

Jak powinno się wykorzystywać trymer do bikini? Tak samo jak depilator. Trzeba wykonywać ruchy z góry na dół. Nowoczesne trymery do przystrzyżenia włosów w okolicach miejsc intymnych są specjalnie zaprojektowane tak, aby ostrze nie dotykało skóry. To bardzo ważne, gdyż strefy intymne są bardzo wrażliwe i łatwo tutaj o podrażnienia, a nawet zranienia. 

Co warto wziąć pod uwagę, kupując trymer?

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, kupując trymer? Oto kilka istotnych czynników:

  • Sposób zasilania – najlepiej wybrać urządzenia z akumulatorem. Trzeba je co prawda ładować, ale są wygodniejsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze w użyciu niż te z kablem,
  • dużo opcji wyboru nakładek oraz ustawień długości strzyżenia – im więcej, tym więcej możliwości strzyżenia,
  • ostrza wykonane ze stali nierdzewnej – są zdecydowanie trwalsze i odporne na zużycie niż te wyprodukowane z innych materiałów.

Trymer do ciała a depilacja laserowa

Wiele osób chcących pozbyć się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała, rozważa dwie metody. Jedną jest właśnie wspomniany już trymer, a drugą depilacja laserowa. To zupełnie dwa różne sposoby na usunięcie niepożądanych włosków. Trymer bowiem przycina włosy (które następnie szybko odrastają), a laser usuwa włosy wraz z cebulkami. Obydwa sposoby mają swoje wady i zalety. 

W przypadku depilacji laserowej trzeba pamiętać, że aby osiągnąć pożądane efekty, należy poddać się serii zabiegów. W trakcie wizyty w salonie medycyny estetycznej usuwane są tylko włoski znajdujące się w tzw. anagenie, czyli fazie wzrostu (o cyklu wzrostu włosa w odniesieniu do depilacji laserowej pisaliśmy w tym artykule). Zazwyczaj potrzeba kilka zabiegów, by trwale pozbyć się owłosienia. Depilacja laserowa jest komfortowa, bezpieczna i jest bezkonkurencyjna, jeżeli chodzi o efekty. Kilka zabiegów w odstępach kilkutygodniowych, i po problemie. W przypadku trymera trzeba powtarzać depilację zazwyczaj co kilka dni (czasem częściej). Poza tym odrastające po przycinaniu włoski mogą być grubsze i ciemniejsze. 

Najskuteczniejsza depilacja – trymer i laser

Obydwie metody mają swoich zwolenników. Każdy, znając cechy charakterystyczne obu metod, powinien zdecydować sam. Warto pamiętać, że w przypadku np. brwi zdecydowanie bardziej sprawdzi się trymer.Laser nie powinien bowiem działać, ze względów bezpieczeństwa, w okolicach oczu. 

A Ty jaką metodę wybierzesz? Jakie są Twoje doświadczenia względem włosków na twarzy czy np. w okolicy miejsc intymnych? Koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami!
 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Białe plamy na skórze – skąd się biorą i co mogą oznaczać?
Skąd biorą się na skórze białe plamy i przede wszystkim co mogą oznaczać? Czy są niebezpieczne? Sprawdź nasze kompendium...
Jakie ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach?
Witamina A - zadbaj o młody wygląd swojej twarzy
Witamina A odgrywa szereg kluczowych ról w naszym ciele, m.in. wpływa korzystnie na zdrowie oczu, wzmacnia nasz system o...

Proponowane zabiegi