Twój koszyk jest pusty!

Wywiad medyczny przed zabiegiem depilacji laserowej – na czym polega?

14 sierpnia 2022
Depilacja
Spis treści

Przed podjęciem serii zabiegów depilacji laserowej należy odbyć wstępną konsultację ze specjalistą. W salonach depilacja.pl taka wizyta to must-have. Dlaczego jest taka ważna i przede wszystkim na czym polega? Wyjaśniamy.

Depilacja laserowa jest zabiegiem nie tylko skutecznym, ale także nieinwazyjnym i bezpiecznym. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga wstępnej konsultacji ze specjalistą. Chodzi przede wszystkim o wykluczenie przeciwwskazań i ocenę stanu skóry. Nie każdy kwalifikuje się do zabiegu laserem. Jeżeli chcesz osiągnąć spektakularne wręcz efekty, czyli gładką skórę na stałe w bezpieczny sposób, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wywiad medyczny – czym jest i po co się go przeprowadza?

Przed rozpoczęciem serii zabiegów depilacji laserowej, każdy z pacjentów powinien uzupełnić ankietę informacyjną. Nie można zatajać żadnych informacji. Wszystko dlatego, że istnieje bowiem lista przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Zaliczamy do nich niektóre przebyte choroby, choroby stałe albo doraźnie przyjmowane leki. Informacje zawarte w ankiecie to podstawa oceny możliwości wykonania depilacji laserowej. Formularz ten jest poufny i dostępny tylko i wyłącznie dla eksperta wykonującego zabieg oraz dla osoby, która zdecydowała się skorzystać z depilacji laserowej. Po uzupełnieniu formularza laseroterapeuta przeprowadza wywiad kosmetyczny przed zabiegiem, tj. omawia szczegółowo uzupełnioną ankietę. Analizuje wszystkie swoje wątpliwości i rozwija niektóre z podpunktów, aby mieć pewność, czy dany pacjent kwalifikuje się do zabiegu czy też nie.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Kto może wykonywać depilację laserową?

Taka konsultacja i przeprowadzany podczas niej wywiad kosmetyczny/medyczny to doskonała okazja do zadania pytań i rozwiania swoich wątpliwości ze specjalistą. Po omówieniu ankiety następuje kolejny punkt spotkania. Specjalista ocenia rodzaj owłosienia oraz fototyp klienta. Często dokonuje także próby laserowej, aby sprawdzić, jak skóra reaguje na laser. To przede wszystkim świetna okazja do ostatecznego przekonania się, jak działa depilacja laserowa. Wiele osób obawia się tego typu zabiegu, a właściwie bólu i dyskomfortu z nim związanego. Trzeba pamiętać, że stosowane w dzisiejszych czasach sprzęty do depilacji laserowej wyposażone są w systemy niwelujące ból. Oczywiście istnieją osoby z bardzo niskim progiem bólu, które mimo to będą odczuwać kłucie czy pieczenie. Próba laserowa na pewno jednak rozwieje wątpliwości, że nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.

Jak wygląda taka próba laserowa? To po prostu jednorazowy “strzał” laserem. Pozwala zweryfikować jakie odczucia towarzyszą depilacji i przede wszystkim czy skóra prawidłowo reaguje na laser.

🎥 Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Jak przygotować się do wstępnej konsultacji ze specjalistą depilacja.pl?

Jak przygotować się do spotkania z laseroterapeutą przed serią spotkań mających na celu pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe? Ważne, by ekspert miał możliwość rozpoznania rodzaju włosa. Dlatego przed zabiegiem należy dokładnie się ogolić nie zapominając o tym, aby pozostawić na małym fragmencie skóry chociaż część włoków. Owłosienie powinno osiągnąć kilka milimetrów wysokości. Dzięki temu ułatwi to kosmetologowi dobór odpowiednich parametrów. Warto zastanowić się, jakie leki i zioła przyjmujemy oraz jakie kosmetyki stosujemy. Wszystko to może mieć znaczenie względem potencjalnego zabiegu depilacji laserowej.

Co jeżeli okaże się, że przyjmujesz np. leki światłouczulające, które stanowią przeciwwskazanie do zabiegu? W tym momencie nie będziesz mógł skorzystać z tej metody. W wielu przypadkach jednak chodzi o przeciwwskazania czasowe (względne). Wystarczy, że odstawisz leki czy zioła (oczywiście po konsultacji ze specjalistą) i za jakiś czas będziesz mógł poddać się depilacji laserowej.

Oczywiście część przeciwwskazań to te stałe. Są to przede wszystkim przebyte nowotwory, skłonność do bliznowców czy stwierdzona wcześniej podatność na przebarwienia skóry.

Karta wywiadu medycznego – co się w niej znajduje?

Co znajduje się w ankiecie medycznej salonów depilacja.pl? Oczywiście pacjent uzupełnia dane kontaktowe, a następnie zaznacza TAK lub NIE przy kolejnych rubrykach. Padają pytania m.in. o:
– ciążę,
– karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– leczenie hormonalne,
– stosowane leki doustne,
– stosowane leki miejscowe,
– stosowane kosmetyki,
– przyjęte leki przeciwbólowe,
– przyjmowanie leków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny, suplementy diety na skórę, włosy i paznokcie, serdecznik, bratek, tetracykliny, tiazydy i inne światłouczulające np. leki antydepresyjne ziołowe np. Deprim – wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem),
– opaleniznę nabytą w ostatnich 4-6 tygodniach,
– ostatnią depilację woskiem lub pęsetą (przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry),
– o ostatnio wykonany peeling (preparat o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej),
– skłonności do przebarwień,
– dermatologiczne zmiany skórne,
– występowanie padaczki,
– występowanie cukrzycy,
– wystepowanie w ciele rozrusznika serca lub/i pompy insulinowej,
– posiadanie bliznowca,
– przebycie wirusa HPV,
– skłonności do egzemy,
– gojenie ran,
– stosowanie leków sterydowych (miejscowo, wziewnie lub doustnie),
– posiadanie tatuażu / makijażu permanentnego/ implantów (w miejscu poddawanym zabiegowi),
– choroby przewlekłe,
– stosowanie blokerów potu,
– skłonności do wrastających włosków / zapalenia mieszka włosowego,
– zaburzenia hormonalne (w tym zespół policystycznych jajników),
– przyjmowanie leków z izotretynoiną (do leczenia trądziku) lub inne preparaty z witaminą A,
– karnację,
– kolor i grubość włosa.

 ankieta_przed_depilacja_laserowa

➡️ Przeczytaj również: Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Rozwiewamy wątpliwości!

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jak prawidłowo przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? Jeżeli wstępna konsultacja ze specjalistą depilacja.pl przebiegnie pomyślnie i zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, należy zacząć przygotowywać się do pierwszej wizyty w gabinecie. Co konkretnie należy zrobić? Oto wskazówki:

 • na około 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić maści z kwasami owocowymi oraz retinoidami,
 • na około 6 tygodni przed depilacją laserową należy zrezygnować z innych rodzajów depilacji, które opierają się na wyrywaniu włosów na przykład z depilatorem elektrycznym, woskiem czy pęsetą. Oczywiście można usuwać niepożądane owłosienie w tym czasie, najlepiej stosując maszynkę jednorazową, która nie narusza cebulek włosów,
 • na około 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania samoopalaczy,
 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolem w miejscu, który ma zostać poddane zabiegowi,
 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować zioła światłouczulające takie jak na przykład nagietek, mieszanki odchudzające czy dziurawiec,
 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy także zrezygnować z ekspozycji na słońce i opalania w solarium,
 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy wyleczyć aktywne infekcje skóry,
 • na około tydzień przed zabiegiem należy przestać stosować preparaty złuszczające,
 • na około tydzień przed zabiegiem przesuszoną skórę należy dobrze nawilżyć. W tym celu można zastosować apteczne emolienty,
 • na około tydzień do trzech przed zabiegiem należy odstawić antybiotyki. Ta czynność następuje oczywiście po konsultacji z lekarzem,
 • na dzień przed zabiegiem należy ogolić fragment na ciele, który ma zostać poddane zabiegowi depilacji laserowej,
 • w dniu zabiegu nie należy stosować kremów, maści czy balsamów w miejscu, które ma zostać poddane depilacji, skóra musi być całkowicie czysta i ogolona, w dniu depilacji laserowej nie można także stosować środków typu antyperspiranty czy dezodoranty.

Pacjenci stosujący tak zwane blokery potu, czyli bardzo silne antyperspiranty, chcąc poddać się depilacji laserowej, powinni odstawić tego typu preparaty na około 2 tygodnie przed zabiegiem.

Wywiad medyczny – podsumowanie

Wywiad z klientem przed zabiegiem kosmetycznym jest konieczny. Wykonuje się go dla dobra pacjenta – nie tylko dla osiągnięcia świetnych efektów, ale też jego bezpieczeństwa. Dlatego odpowiedz szczerze na wszystkie pytania zawarte w ankiecie oraz te zadawane przez eksperta laseroterapeutę. Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze jak działa nasz autorski laser diodowy, oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

depilacja_laserowa_promocja

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online