Twój koszyk jest pusty!

Endermologia na rozstępy. Jak poradzić sobie z rozstępami?

10 października 2020
Endermologia
Spis treści

Rozstępy to białe, pręgowane zmiany na skórze, które pojawiają się na ciele wielu osób. Jak się pozbyć rozstępów? Jest na to skuteczny sposób – endermologia! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o endermologii na rozstępy.

Zastanawiasz się, jak pozbyć się rozstępów? To temat, który dotyczy większości kobiet oraz mężczyzn. Rozstępy wyglądają nieestetycznie i pojawiają się nawet na najbardziej smukłych i wyćwiczonych ciałach. Czy rzeczywiście trzeba się z nimi pogodzić? Powszechnie twierdzi się, że z rozstępami trzeba nauczyć się żyć, ponieważ nie da się ich zniwelować i jedynym rozwiązaniem jest ich akceptacja. 

Nie jest to prawda – te białe, pręgowane zmiany nie muszą towarzyszyć Ci  do końca życia. Oczywiście, możesz je zaakceptować, jeżeli jednak przeszkadzają Ci one i czujesz się z nimi źle – możesz się ich pozbyć. Ale jak to zrobić? W internecie znajdziesz szereg porad jak pozbyć się rozstępów. W większości te metod niestety nie będą skuteczne. Należy sięgnąć po silniejsze działania, a zaliczamy do nich zabieg w postaci endermologii. Choć może to brzmieć bardzo poważnie – zabieg nie jest inwazyjny i na pewno Ci nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie! Zapewni Ci piękną, gładką i odmłodzoną skórę. 

Kobieta wskazuje palcem swoje rozstępy na brzuchu.

Wstęp – rozstępy – skąd się biorą?

Rozstępy to nic innego jak białe, pręgowane zmiany na skórze, które nie wyglądają estetycznie i tym samym stają się źródłem kompleksów wielu kobiet z całego świata. Pręgi powstają na skutek rozciągnięcia się skóry, najczęściej przez bardzo szybkie przybierania na wadze lub szybkim wzroście. Rozstępy pojawiają się np. u młodych kobiet, które wkraczają w okres dojrzewania lub w okresie ciąży. Rozstępy to także często wynik zmian hormonalnych czy procesu budowania masy mięśniowej. Można je zaobserwować najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, czy ramionach. 

Skóra, która ulega procesowi szybkiego naciągania, nie produkuje właściwej ilości włókien kolagenowych i tym samym ulega osłabieniu, czego efektem jest powstawanie rozstępów. Te na początku wyglądają jak pęknięcia na skórze. Włókna kolagenowe są bardzo wytrzymałe, jednak ulegają osłabieniu, ale do zerwania jednego potrzeba siły równej 10 kilogramom. Osłabienie włókien kolagenowych może wystąpić tak samo u osoby dojrzałej i starszej, jak i u nastolatki.  

Walka z rozstępami nie jest łatwa, ale warto ją podjąć. Zacznij ją już podczas codziennej pielęgnacji. Nawilżaj skórę i masuj ją, najlepiej za pomocą specjalnych masażerów, szczotek czy gąbek (np. z wypustkami). W ten sposób poprawisz krążenie krwi i limfy, skóra stanie się bardziej sprężysta i będzie mniej podatna na powstawanie rozstępów. Taka pielęgnacja pozwoli Ci też zadbać o inne kwestie, np. pomoże w redukcji cellulitu. Należy jednak zaznaczyć, że domowe metody, choć konieczne, nie będą przynosiły spektakularnych efektów. 

Zbliżenie na udo z rozstępami.

Endermologia a rozstępy

Endermologia to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Na czym dokładnie polega? Do endermologii wykorzystywane są specjalne przyrządy zbudowane z głowicy o dwóch rolkach. Przyrząd do przeprowadzania zabiegu wprowadza rolki w ruch, które pracują w specjalnej komorze z podciśnieniem. Zasysają fałd skóry, a następnie masują go. 

By skóra nie uległa uszkodzeniu, pacjentka zakłada specjalny, ochronny kombinezon, który mocno przylega do ciała. Dzięki temu zabieg nie jest bolesny. Endermologia relaksuje i rozluźnia. Z tego powodu korzysta też z niego coraz więcej sportowców. 

Endermologia działa na skórę oraz tkanki podskórne. Tempo przeprowadzania zabiegu zależy od potrzeb pacjetnki. Główny cel tej metody to poprawa krążenia krwi w tkankach skóry. Dzięki temu krew łatwiej dostarcza składniki odżywcze do tkanek. Efekt? O wiele bardziej gładka skóra, jędrniejsza i bardziej odżywiona. 

Ile zabiegów endermologii należy przeprowadzić, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty? Jest to kwestia indywidualna. Zazwyczaj należy wykonać serię kilku lub kilkunastu zabiegów, aby zauważyć poprawę wyglądu skóry. Jedna wizyta trwa około pół godziny. Przed rozpoczęciem terapii należy skonsultować się ze specjalistą, który określi stan skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań. 

Zabieg endermologii na udzie.

Endermologia na rozstępy

Wiele pacjentek chce się pozbyć rozstępów raz na zawsze. Decydują się na endermologię często po długiej i żmudnej walce. Endermologia to chyba jedyny tak skuteczny sposób na rozstępy.Jak usunąć źródło kompleksów?

“Masaż wykonywany pod ciśnieniem pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny. Endermologia uelastycznia więc naskórek i tym samym stanowi świetną kurację na rozstępy – zdecydowanie zmniejszy ich widoczność. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebnych będzie co najmniej kilka zabiegów.” – podkreśla specjalista depilacja.pl. 

Na szczęście zabiegi endermologii nie są drogie. Za jeden zabieg zapłacimy około 200 zł. Decydując się na serię zabiegów w gabinetach depilacja.pl, nalezy pamiętać o korzystnych zniżkach. 

“Warto również pamiętać, że zabieg medycyny estetycznej, jakim jest endermologia nie tylko niweluje rozstępy, ale także może im zapobiegać. Metoda ta bardzo intensywnie wzmacnia skórę. Dlatego zabieg poleca się przede wszystkim pacjentom z genetycznymi skłonnościami do tworzenia się rozstępów lub tym, które planują ciążę.” – dodaje kosmetolog depilacja.pl. 

Endermologia – sposób na rozstępy 

Endermologia to jedno z nowszych rozwiązań na rynku medycyny estetycznej. Mimo stosunkowo niedługiego czasu wykorzystywania tej metody, cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Trudno się dziwić – jest bardzo skuteczna. Efektywnie walczy z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem także w miejscach, które są bardzo oporne na dietę czy ćwiczenia. Warto dodać, że endermologia na rozstępy to zabieg, który jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny. To metoda, w której nie wykorzystuje się zastrzyków, skalpela a ryzyko, efektów ubocznych niemal nie istnieje. Endermologia to potwierdzony naukowo sposób, który zapewni Ci rezultaty, o jakich marzyłaś o dawna. 

Usuwanie rozstępów – podsumowanie

Skórę warto intensywnie pielęgnować w zaciszu własnej łazienki niezależnie od kondycji skóry. Nawilżanie, natłuszczanie i masowanie pozwoli poprawić wygląd skóry, ale będzie też zapobiegać powstawaniu niedoskonałości. Jeżeli jednak chcesz zdecydowanie zmniejszyć rozstępy, skutecznym sposobem okaże się endermologia. To efektywny zabieg w postaci masażu podciśnieniowego, który nie tylko poprawi wygląd skóry, ale także pozwoli Ci się zrelaksować. Warto pomyśleć o zastosowaniu serii zabiegów, które okażą się kojące dla duszy i ciała. Sprawdź ofertę na depilacja.pl – wcześniej umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą, który określi stan Twojej skóry i przeprowadzi z Tobą wywiad, aby mieć pewność, że nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu. Powodzenia!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Białe plamy na skórze – skąd się biorą i co mogą oznaczać?
Skąd biorą się na skórze białe plamy i przede wszystkim co mogą oznaczać? Czy są niebezpieczne? Sprawdź nasze kompendium...
Jakie ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach?
Witamina A - zadbaj o młody wygląd swojej twarzy
Witamina A odgrywa szereg kluczowych ról w naszym ciele, m.in. wpływa korzystnie na zdrowie oczu, wzmacnia nasz system o...

Proponowane zabiegi