Twój koszyk jest pusty!

Icoone a endermologia – porównanie zabiegów

23 października 2021
Endermologia
Endermologia
Spis treści

Marzenia o gładkiej skórze spędzają Ci sen z powiek? Ćwiczysz i używasz drogich kosmetyków, aby osiągnąć ten cel, ale nic nie pomaga? Spróbuj sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej – Icoone Laser lub endermologię. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł!

Dla wielu osób gładka i napięta skóra na udach, brzuchu i pośladkach to wielkie i niedoścignione marzenie. Mimo wielu starań i wyrzeczeń, sam sport, domowe zabiegi i dedykowane kosmetyki nie przynoszą pożądanych efektów. Często nie jest to winą niedostatecznego starania się lub błędów w pielęgnacji. Być może po prostu masz pecha i Twój organizm ma tendencję do odkładania zbyt zbitej warstwy tkanki tłuszczowej, która potrzebuje czegoś ekstra, aby zniknąć. Na szczęście istnieje wyjście z tej patowej sytuacji, bowiem na rynku dostępnych jest kilka technologii poprawiających wygląd skóry. Dziś zajmiemy się dwoma z nich, czyli Icoone oraz endermologią. Wyjaśnimy, na czym polegają zabiegi, czym różnią się od siebie oraz dla kogo są najodpowiedniejsze.

Zabieg Icoone – co to jest?

Icoone to przełomowa technologia w kosmetologii, która przeznaczona jest zarówno do ciała, jak i samej twarzy. Jest to najnowszej generacji masaż podciśnieniowy, który pozwala na bardzo precyzyjny zabieg na warstwie tkanki łącznej skóry. Zabieg Icoone przynosi niesamowite efekty w walce z cellulitem tłuszczowym i wodnym, niweluje obrzęki limfatyczne, spłyca blizny i zmarszczki oraz obkurcza luźną skórę. Mimo że jest to zabieg w pełni bezinwazyjny, dzięki Icoone osiąga się efekty porównywalne do operacji plastycznej. Dotyczy to zarówno odsysania tłuszczu, jak i liftingu. 

Jest to jedyna na świecie technologia łącząca wielopęcherzykowy masaż limfatyczny oraz energią świetlną, pochodzącą z dwóch źródeł. W urządzeniu stosuje się laser diodowy generujący falę energii w zakresie 915 mn oraz laser LED-owy o długości wiązki 650 nm. Zabiegi Icoone kosmetolodzy zalecają nie tylko dla osób walczących z cellulitem, ale również dla pacjentów, którzy w szybkim tempie tracą na wadze, a ich skóra zaczyna tracić z tego powodu napięcie. Tę technikę dogłębnego masażu zaleca się w przypadku luźnej skóry pozostałej po ciąży, jako terapia przeciwzmarszczkowa oraz metoda na szybkie poprawienie ukrwienia i przepływu w naczyniach limfatycznych. 

Na czym polega działanie Icoone laser?

Podobnie jak w przypadku endermologii, tutaj również mamy do czynienia z głowicami zasysającymi skórę oraz z dwoma wałkami masującymi tkanki. Praca Icoone opiera się na działaniu nowoczesnej, opatentowanej technologii wykorzystującej rolki masujące posiadające liczne mikrootwory. Odpowiadają one za intensywną stymulację masowanych obszarów. Konstrukcja głowic zabiegowych pozwala na precyzyjne oddziaływanie na każdy centymetr skóry, co znacznie zwiększa skuteczność zabiegu. Do zabiegu Icoone stosowanego na ciało pacjent zakłada specjalny kombinezon, chroniący skórę przed możliwymi przyszczypnięciem bądź naciąganiem włosów. Pomiędzy rolkami znajdują się dwa rodzaje diod, uwalniające w trakcie masażu wiązki lasera. Stymulują one skórę właściwą do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny przez fibroblasty. Dodatkowo rozgrzewają tkanki, co zwiększa skuteczność rozbijania tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Icoone zabieg na cellulit

Do zabiegu Icoone mającego na celu redukcję cellulitu stosuje się duże głowice, mogące zassać większą partię ciała. Skórka pomarańczowa zostaje zmniejszona poprzez silny i dogłębny masaż limfatyczny. Laser diodowy i światło LED znacznie zwiększają gładkość skóry oraz przywracają jej właściwe napięcie. Po masażu nie jest wymagana rekonwalescencja, chociaż może on spowodować niewielkie zaczerwienienie i chwilowe zasinienie.

Icoone zabieg na twarz

Zastosowanie technologii Icoone na twarz zmniejsza widoczność zmarszczek oraz uelastycznia  i napina cienką skórę pod oczami i na powiekach.  Powoduje uniesienie owalu twarzy oraz jej lepsze ukrwienie, co znacznie wpływa na odzyskanie witalności i młodego wyglądu skóry. Przy stosowaniu terapii w obrębie twarzy i szyi nie używa się tkaniny – głowica jest na tyle mała, że nie grozi spowodowaniem powyższych nieprzyjemności.

Czym jest endermologia?

Endermologia jest rodzajem głębokiego masażu wyszczuplającego i modelującego sylwetkę bądź twarz. Wykonuje się go przy pomocy głowicy zasysającej fałd skóry, który trafia pomiędzy dwie obracające się rolki. Powodują one znaczne rozluźnienie zbitych pokładów tkanki składającej się z lipocytów oraz uwolnienie zgromadzonych w tkance tłuszczowej toksyn. Podczas masażu klient zakłada specjalny, wielorazowy kombinezon uszyty z poliamidu, elastanu i pozwalającej skórze oddychać bawełny. Jego zadaniem jest ochrona naskórka przed przyszczypywaniem oraz zaciąganiem włosków przez mechanizmy komory próżniowej. Strój zapewnia higienę i dyskrecję. Kombinezony są wysoce elastyczne i dopasowują się do dowolnego kształtu ciała. W naszych firmowych salonach dostępnych jest kilka rozmiarów kostiumów, dzięki czemu dopasują je do siebie posiadacze najróżniejszych sylwetek.

Zabieg endermologii wykonywany na czole młodej brunetki.

Przeczytaj również: Endermologia: drenaż limfatyczny – jak przebiega?

Endermologia zalecana jest w szczególności osobom, które walczą z uciążliwym cellulitem. Często zdarza się, że  zbyt mocno zbita tkanka tłuszczowa uniemożliwia jej zlikwidowanie przy pomocy ćwiczeń i standardowego masażu. Podobnie jest w kwestii cellulitu, zarówno lipidowego, jak i wodnego. Lekarstwem na te niedoskonałości urody jest dogłębny masaż limfatyczny. Jednak endermologia ma o wiele szersze zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystują ją osoby uprawiające sport zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko – masaż ciśnieniowy świetnie przygotowuje ciało do wzmożonego wysiłku fizycznego. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest uwolnienie uwięzionych pod skórą toksyn, które następnie usuwa z organizmu układ limfatyczny. 

🎥 Zobacz wideo: Endermologia – wskazania i korzyści zabiegu

Icoone vs endermologia – różnice

Podstawowa i najważniejsza różnica pomiędzy endermologią a Icoone jest laser. Urządzenie do masażu podciśnieniowego w endermologii jest go pozbawione, dzięki czemu z zabiegu mogą skorzystać również osoby o wysokiej wrażliwości na światło oraz te o bardzo ciemnej karnacji. Wiązek lasera diodowego nie zaleca się osobom o dużą zawartości melaniny w skórze, jak i tym posiadającym przebarwienia i znamiona. Skoncentrowane światło mogłoby doprowadzić do powstania mikro oparzeń tkanek, jak również wywołać miejscową dekoloryzację i ból. Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma zabiegami jest konstrukcja rolek masujących. W przypadku endermologii posiadają one gładką strukturę, podczas gdy te znajdujące się w głowicy urządzenia Icoone wyposażone są w drobne otworki. Dzięki nim masowana powierzchnia jest dodatkowo stymulowana, a złogi tkanki tłuszczowej są silnie rozbijane. 

Jeśli uważacie, że zabiegi, o których przeczytaliście, są dla Was, nie wahajcie się – czasem pozbycie się cellulitu lub wiotkiej skóry nie obędzie się bez wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Jeśli nie występują u Was przeciwwskazania do stosowania lasera, wybierzcie Icoone – zabieg łączący zjawisko fototermolizy i masażu podciśnieniowego. Gdy fototyp skóry nie pozwoli Wam na skorzystanie z Icoone, postawcie na endermologię – bezpieczny i bardzo skuteczny masaż limfatyczny. Zdrowy tryb życia i dobre kosmetyki są jak najbardziej wskazane i potrzebne. Niestety nie zawsze będą w stanie zwalczyć niedoskonałości urody. Z pomocą przychodzi wtedy medycyna estetyczna. Nie wstydźcie się swojego ciała i podarujcie sobie dostępne na wyciągnięcie ręki lekarstwo na nękające Was kompleksy!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Pieprzyki - rodzaje, których należy się obawiać
Podczas codziennych rytuałów często zapominamy o monitorowaniu powierzchni ciała pod kątem zmian, które mogą wskazywać n...
Trądzik hormonalny - rodzaje, objawy, leczenie
W trądziku hormonalnym, rodzaje, objawy i skuteczne leczenie stanowią istotny element dla osób borykających się z tą uci...
depilacja_laserowa_sportowcow_kolarz
Depilacja laserowa sportowców – moda czy obowiązek?
Depilacja laserowa sportowców – moda czy obowiązek?

Proponowane zabiegi