Zabiegi na cellulit – TOP 7 najskuteczniejszych zabiegów

Spis treści

1. Czym jest cellulit?

2. Przyczyny powstawania pomarańczowej skórki

3. Skuteczne zabiegi na cellulit

4. Cellulit - zabiegi, na które warto zwrócić uwagę

4.1. Endermologia

4.2. Mezoterapia

4.3. Drenaż limfatyczny - usuwanie cellulitu masażem

4.4. Kriolipoliza

4.5. Cellulipoliza

4.6. Ultradźwięki

4.7. Karboksyterapia

Cellulit skutecznie spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Inaczej nazywany pomarańczową skórką jest niczym innym jak nierównościami na skórze. Te często wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą dotyczyć nawet 90% kobiecej populacji. Czy można go zredukować, albo całkowicie się go pozbyć? Tak! Trzeba jednak sięgnąć po odpowiednie narzędzia. Przedstawiamy Wam najskuteczniejsze zabiegi na cellulit.

🎥 Zobacz wideo: Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit kojarzy się przede wszystkim z problemem nieestetycznym. Tymczasem ta dolegliwość może przybrać formę choroby i to o bardzo zaawansowanym stadium. Mogą towarzyszyć jej problemy z krążeniem, miażdżyca i bardzo specyficzny ból.

Czym jest cellulit?

Medyczne określenie cellulitu to lipodystrofia. Tak nazywamy niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej. To czy pomarańczowa skórka jest widoczna czy ledwo dostrzegalna zależy od jej stopnia zaawansowania. Najczęstszym objawem są po prostu nierówności na skórze. Te grudki to adipocyty czyli komórki tłuszczowe.

Cellulit powstaje poprzez ucisk adipocytów, które zwiększają się i uciskają naczynia limfatyczne oraz krwionośne. W tym samym dochodzi do miejscowego osłabienia krążenia krwi. Kolejny etap to dysfunkcja przemiany materii w komórkach. W tych pojawia się problem z wydalaniem toksyn i przyswajaniem tlenu oraz składników odżywczych. Produkty przemiany materii nie mają zatem jak wydostać się z tkanek. Naciskają na tkankę łączną i objawiają się właśnie w formie cellulitu.

redukcja_cellulitu_tanio_zabieg

Przeczytaj również: Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające

Przyczyny powstawania pomarańczowej skórki

Ryzyko wystąpienia cellulitu jest bardzo wysokie u wszystkich kobiet. Są jednak czynniki, które jeszcze znacznie je zwiększają. Są to:

  • siedzący tryb życia,
  • noszenie zbyt ciasnych ubrań,
  • nadwaga,
  • otyłość,
  • duże wahania wagi,
  • problemy z krążeniem,
  • palenie papierosów,
  • nieodpowiednia dieta,
  • wady postawy,
  • przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Wiele kobiet próbuje poradzić sobie z pomarańczową skórką w warunkach domowych. Najważniejsze to zacząć od prawidłowej diety i regularnej aktywności fizycznej. To podstawa dla naszego organizmu nie tylko ze względu na cellulit. Trzeba jednak pamiętać, że pomarańczowa skórka jest bardzo trudna do zwalczenia. Dlatego odpowiedni styl odżywiania, regularne uprawianie sportu, szczotkowanie ciała, stosowanie wysokiej jakości preparatów kosmetycznych, masaże, rolowanie, naprzemienne zimne i ciepłe prysznice etc. to często za mało aby wygrać z problemem. Trzeba zatem sięgnąć po skuteczniejsze narzędzia. Do nich z pewnością zaliczamy zabiegi na cellulit.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jakie będą najskuteczniejsze zabiegi na cellulit. Organizm każdej kobiety jest inny i inaczej może zareagować na niektóre z metod. Z pewnością jednak niżej opisane zabiegi antycellulitowe należą do bardzo efektywnych. Potwierdzają to tysiące kobiet z całego świata. Pamiętaj, aby realizować tego typu metody w sprawdzonych miejscach. Specjaliści renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, takich jak ENVIE CLINIC dobiorą dla Ciebie odpowiedni sposób oceniając stan Twojej skóry i przeprowadzając darmową konsultację powiązaną z wywiadem medycznym.

 darmowa_konsultacja_klinika_medcyny_estetycznej

Przeczytaj również: Cellulit wodny a tłuszczowy – na czym polega różnica? Odpowiadamy!

Cellulit – zabiegi, na które warto zwrócić uwagę

Endermologia

To zabieg bardzo prosty, ale też skuteczny. Chodzi w nim tylko i wyłącznie o mechaniczne oddziaływanie na zmiany wywołane cellulitem. Specjalista przeprowadzający zabieg wykorzystuje specjalną, częściowo zautomatyzowaną głowicę ze specjalnymi wypustkami. Ta składa się z dwóch wałków pomiędzy którymi powstaje podciśnienie albo nadciśnienie. Zmienność tego procesu odgrywa tutaj dużą rolę. Dzięki temu dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej. Endermologia pomaga nie tylko na cellulit. Masuje też mięśnie i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. By osiągnąć satysfakcjonujące efekty zabieg należy powtórzyć kilka lub kilkanaście razy.

endermologia sprzęt modelowanie sylwetki

Przeczytaj również: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Mezoterapia

Mezoterapia to bardzo skuteczny zabieg, który sprawdzi się także w przypadku zaawansowanego cellulitu. W tej metodzie chodzi o wstrzyknięcie płytko pod skórę specjalnej mieszanki składającej się z dwóch substancji czynnych. Pierwsza poprawia krążenie w obrębie struktury skóry, a druga przyspiesza proces spalania tłuszczu. Mieszanka ta jest bardzo efektywna, ale trzeba zastosować ją kilka razy.

Drenaż limfatyczny – usuwanie cellulitu masażem

To kolejna metoda, która oddziałuje bezpośrednio na zmienioną tkankę. Drenaż limfatyczny, bo o nim mowa, może być wykonany ręcznie albo za pomocą odpowiedniego urządzenia. To nic innego jak specjalistyczny masaż, w którym specjalista uciska zmienione chorobowo miejsca. Dzięki drenażowi usprawnieniu ulega przepływ krwi oraz limfy. Poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek oraz zmniejsza pojawiające się w organizmie obrzęki. Pacjentka może także liczyć na skuteczne usunięcie nadmiaru wody z tkanki skórnej czyli tak zwanego cellulitu wodnego. Także tutaj trzeba pamiętać o przeprowadzeniu serii zabiegów.

drenaz_limfatyczny_endermologia

Przeczytaj również: Endermologia: drenaż limfatyczny – jak przebiega?

Kriolipoliza

W leczenie cellulitu stosuje się także krioterapię. To po prostu miejscowe leczenie zimnem. Do konkretnej partii ciała przykłada się głowicę zasysającą tkankę, która działa niską temperaturą nawet do -9 stopni Celsjusza. Zimno wymraża komórki tłuszczowe doprowadzając do ich naturalnego obumarcia. Efekty nie są widoczne od razu gdyż proces usuwania z organizmu zniszczonych komórek tłuszczowych następuje w przeciągu kilku dni od wyjścia z gabinetu. Także w przypadku kriolipolizy zalecanych jest przynajmniej kilka zabiegów. Zabieg kriolipolizy możesz wykonać w jednej z klink ENVIE.

kriolipoliza_wymrozenie_tkanki_tluszczowej

Przeczytaj również: 10 pytań o zabieg kriolipolizy!

Cellulipoliza

W niektórych gabinetach medycyny estetycznej oferowany jest także zabieg cellulipozy. Podstawą tej metody jest prąd elektryczny o bardzo małym natężeniu. Specjalista przeprowadzający zabieg wykonuje bardzo małe nakłucie za pomocą dwóch igieł, które pełnią rolę elektrod. Prąd pobudza skórę do szybszej przemiany materii oraz rozszerza naczynia krwionośne. W ten sposób nadmiar tłuszczu w postaci pomarańczowej skórki jest usuwany z organizmu. By cała terapia okazała się skuteczna trzeba wykonać od 5 do 10 zabiegów.

Ultradźwięki

W celu pozbycia się cellulitu stosuje się także dźwięki o ściśle określonej częstotliwości. Ultradźwięki nie tylko szybciej rozbijają tkankę tłuszczową, ale także zwiększają efektywność procesów metabolicznych zachodzących w skórze. Ultradźwięki emitowane są przez specjalistyczne urządzenia, w których można decydować o odpowiedniej częstotliwości i intensywności pracy. By znacznie zredukować cellulit, albo całkowicie się go pozbyć, należy wykonać serię zabiegów. Zazwyczaj ich liczba oscyluje w okolicach 10.

Karboksyterapia

W karboksyterapii stosuje się związki węgla, a konkretnie CO2. Ten wstrzykiwany jest bezpośrednio pod skórę, co przyspiesza proces rozbijania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest dość tani, ale trzeba pamiętać, że efekty widać po kilkunastu wizytach w gabinecie.

Czy możliwe jest skuteczne usuwanie cellulitu? Zabiegi wyżej opisane zaliczane są do efektywnych. Nigdy jednak nie przekonasz się na 100%, dopóki nie spróbujesz. Polecamy zacząć od endermologii. Ten podciśnieniowy masaż to naturalny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. Zabieg możesz wykonać w jednym z 15 salonów.