Twój koszyk jest pusty!

Zabiegi na cellulit – TOP 7 najskuteczniejszych zabiegów

26 kwietnia 2022
Endermologia
Spis treści

Cellulit kojarzy się przede wszystkim z problemem nieestetycznym. Tymczasem ta dolegliwość może przybrać formę choroby i to o bardzo zaawansowanym stadium. Mogą towarzyszyć jej problemy z krążeniem, miażdżyca i bardzo specyficzny ból.

Czym jest cellulit?

Medyczne określenie cellulitu to lipodystrofia. Tak nazywamy niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej. To czy pomarańczowa skórka jest widoczna czy ledwo dostrzegalna zależy od jej stopnia zaawansowania. Najczęstszym objawem są po prostu nierówności na skórze. Te grudki to adipocyty czyli komórki tłuszczowe.

Przeczytaj również: Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające

Przyczyny powstawania pomarańczowej skórki

Ryzyko wystąpienia cellulitu jest bardzo wysokie u wszystkich kobiet. Są jednak czynniki, które jeszcze znacznie je zwiększają. Są to:

  • siedzący tryb życia,
  • noszenie zbyt ciasnych ubrań,
  • nadwaga,
  • otyłość,
  • duże wahania wagi,
  • problemy z krążeniem,
  • palenie papierosów,
  • nieodpowiednia dieta,
  • wady postawy,
  • przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Wiele kobiet próbuje poradzić sobie z pomarańczową skórką w warunkach domowych. Najważniejsze to zacząć od prawidłowej diety i regularnej aktywności fizycznej. To podstawa dla naszego organizmu nie tylko ze względu na cellulit. Trzeba jednak pamiętać, że pomarańczowa skórka jest bardzo trudna do zwalczenia. Dlatego odpowiedni styl odżywiania, regularne uprawianie sportu, szczotkowanie ciała, stosowanie wysokiej jakości preparatów kosmetycznych, masaże, rolowanie, naprzemienne zimne i ciepłe prysznice etc. to często za mało aby wygrać z problemem. Trzeba zatem sięgnąć po skuteczniejsze narzędzia. Do nich z pewnością zaliczamy zabiegi na cellulit.

 darmowa_konsultacja_klinika_medcyny_estetycznej

Przeczytaj również: Cellulit wodny a tłuszczowy – na czym polega różnica? Odpowiadamy!

Cellulit – zabiegi, na które warto zwrócić uwagę

Endermologia

endermologia sprzęt modelowanie sylwetki

Mezoterapia

Mezoterapia to bardzo skuteczny zabieg, który sprawdzi się także w przypadku zaawansowanego cellulitu. W tej metodzie chodzi o wstrzyknięcie płytko pod skórę specjalnej mieszanki składającej się z dwóch substancji czynnych. Pierwsza poprawia krążenie w obrębie struktury skóry, a druga przyspiesza proces spalania tłuszczu. Mieszanka ta jest bardzo efektywna, ale trzeba zastosować ją kilka razy.

Drenaż limfatyczny – usuwanie cellulitu masażem

drenaz_limfatyczny_endermologia

Przeczytaj również: Endermologia: drenaż limfatyczny – jak przebiega?

Zabieg miejscowego zamrażania tkanki tłuszczowej

kriolipoliza_wymrozenie_tkanki_tluszczowej

Przeczytaj również: 10 pytań o zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej! 

Cellulipoliza

W niektórych gabinetach medycyny estetycznej oferowany jest także zabieg cellulipozy. Podstawą tej metody jest prąd elektryczny o bardzo małym natężeniu. Specjalista przeprowadzający zabieg wykonuje bardzo małe nakłucie za pomocą dwóch igieł, które pełnią rolę elektrod. Prąd pobudza skórę do szybszej przemiany materii oraz rozszerza naczynia krwionośne. W ten sposób nadmiar tłuszczu w postaci pomarańczowej skórki jest usuwany z organizmu. By cała terapia okazała się skuteczna trzeba wykonać od 5 do 10 zabiegów.

Ultradźwięki

W celu pozbycia się cellulitu stosuje się także dźwięki o ściśle określonej częstotliwości. Ultradźwięki nie tylko szybciej rozbijają tkankę tłuszczową, ale także zwiększają efektywność procesów metabolicznych zachodzących w skórze. Ultradźwięki emitowane są przez specjalistyczne urządzenia, w których można decydować o odpowiedniej częstotliwości i intensywności pracy. By znacznie zredukować cellulit, albo całkowicie się go pozbyć, należy wykonać serię zabiegów. Zazwyczaj ich liczba oscyluje w okolicach 10.

Karboksyterapia

W karboksyterapii stosuje się związki węgla, a konkretnie CO2. Ten wstrzykiwany jest bezpośrednio pod skórę, co przyspiesza proces rozbijania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest dość tani, ale trzeba pamiętać, że efekty widać po kilkunastu wizytach w gabinecie.

Czy możliwe jest skuteczne usuwanie cellulitu? Zabiegi wyżej opisane zaliczane są do efektywnych. Nigdy jednak nie przekonasz się na 100%, dopóki nie spróbujesz. Polecamy zacząć od endermologii. Ten podciśnieniowy masaż to naturalny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.53
Ilość ocen: 17
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi