Porównanie metod usuwania owłosienia

Głównym rywalem depilacji laserowej są zabiegi z użyciem wosku, depilatora czy urządzenia IPL. Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi metodami jest fakt, iż zabiegi z wykorzystaniem lasera LightSheer Duet dają długotrwałe efekty w przeciwieństwie do pozostałych metod.

kobieta w łazience dotykająca swojej pachy

Wosk, jest to bardzo popularna metoda, której ofertę znajdziemy praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Do podstawowych wad należy duża bolesność podczas zabiegu oraz systematyczność w ich wykonywaniu. Dodatkowo u niektórych osób metoda ta powoduje liczne podrażnienia oraz rozpoczęcie wrastania włosów, co wiąże się z ogromnymi problemami skóry. Zaletą jest przystępna cena zabiegu, jednak w przeliczeniu wydatków długotrwałych (na 2 lata tworzy sumę około 4000 zł. Jest to duża kwota, ale przy jednorazowych wizytach bardzo częsta nie odczuwalna dla klienta. Metoda usuwania owłosienia za pomocą depilatora jest bardzo zbliżona do techniki z użyciem wosku. Depilatory mechaniczne wyrywają włoski, a chęć utrzymania gładkiej skóry zobowiązuje do systematycznego używania z urządzenia. Jest to metoda dosyć bolesna i wiążącą się z ryzykiem powstawania ognisk wrastających włosków oraz podrażnień.

IPL jest to metoda, która bardzo często postrzegana jest jako depilacja laserowa. Nic bardziej mylnego – jest to lampa ksenonowa, której rozproszona wiązką światła działa wybiórczo nie tylko na włos, ale również na skórę. W efekcie spada skuteczność zabiegu oraz zwiększa się bolesność i ryzyko podrażnień po zabiegowych. Koszt zabiegu jest mniejszy w porównaniu z zabiegami depilacji laserowej – jest to około 100 zł za zabieg wykonywany w przeciągu 3 tygodniu. W perspektywie 2 lat daje do sumę 2 400 zł, – jednak ta suma nie gwarantuje trwałego usunięcia owłosienia. Zazwyczaj po skończeniu kuracji owłosienie po pewnym czasie powraca do pierwotnego stanu.

Depilacja laserowa jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Dzięki najnowszym technologią pracy lasera, w której jego wiązka 810 nm działa niszcząco na włos, uzyskujemy efekty długotrwałej eliminacji włosów. Cena jest wyższa w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia, jednak seria zabiegów gwarantuje nam efekty pięknej i gładkiej skóry bez ponownego użycia maszynki jednorazowej, wosku czy depilatora. Seria zabiegów na całe ciało przez okres 2 lat to koszt około 4000 zł – jest to taka sama suma jak przy woskowaniu!