Włosy na brodzie u kobiety – jak się ich pozbyć?

Spis treści

1. Włosy na brodzie u kobiet - skąd się biorą?

2. Jak pozbyć się włosków na brodzie?

3. Włosy na brodzie u kobiety - depilacja

4. Teraz już wiesz, jak pozbyć się włosów na brodzie!

Mogłoby się wydawać, że włosy na brodzie u kobiety to bardzo rzadka sytuacja. Owłosienie w tym miejscu to przecież domena mężczyzn. Tymczasem włosy na brodzie występują również u kobiet. Czasem jest to objaw choroby, a czasem po prostu mały defekt. Jak pozbyć się tych nieestetycznych włosków? Podpowiadamy.

Czy drobne, często mało widoczne włoski na twarzy u kobiet są czymś nienaturalnym? Oczywiście, że nie. W kobiecym organizmie intensywnie pracują hormony, które mogą przyczyniać się do niechcianego owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn. Nie można zapominać również o uwarunkowaniach genetycznych, które przyczyniają się do takiego zjawiska. Co jednak w przypadku grubszych, ciemniejszych i zdecydowanie bardziej widocznych włosków? Tego faktu na pewno nie można pominąć. Warto udać się do lekarza i przede wszystkim nie martwić się – owłosienie na brodzie u kobiet można z łatwością usunąć i to na stałe.

depilacja_laserowa_twarzy

➡️ Przeczytaj również: Depilacja twarzy u kobiet

Włosy na brodzie u kobiet – skąd się biorą?

Można powiedzieć, że to normalne, że pojawiają się włosy na brodzie u dziewczyny. Przyczyny ich powstawania mogą być różne. W tym miejscu warto wspomnieć o hormonie żeńskim czyli estrogenie. To właśnie on reguluje bardzo wiele kwestii, które dzieją się w kobiecym organizmie. To typowo kobiecy hormon, który wcale nie wypiera męskich hormonów. Tak, te drugie także mogą pojawiać się w kobiecym ciele. Nadnercza i jajniki u wszystkich kobiet produkują androgeny, czyli typowo męskie hormony płciowe. Oczywiście zazwyczaj nie występują w takiej ilości jak u panów, ale jednak. Nie powstają bez powodu. Pełnią swoją rolę i są dość istotne. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy ich poziom zaczyna zdecydowanie wzrastać. Gdy androgenów przybywa, to bardzo często dochodzi do powstawania właśnie nadmiernego owłosienia. Dodatkowo włoski pojawiają się w miejscach, gdzie zazwyczaj nie występują. Rosną przy pępku, na plecach, w okolicy brodawek sutkowych i oczywiście na brodzie.

Przyczyną takiego stanu rzeczy zazwyczaj jest zaburzenie o nazwie hirsutyzm. Nie można poradzić sobie z tym problemem samodzielnie. Przede wszystkim należy zdiagnozować, co jest przyczyną nadprodukcji androgenów, czyli wspomnianych już męskich hormonów. Być może wynika to z przyjmowanych leków. Powodami mogą być także zespół policystycznych jajników, nadwaga czy otyłość, a także bardzo często występująca w dzisiejszych czasach insulinooporność.
Temat warto zbadać u specjalisty. Ten dobierze odpowiednią metodę leczenia w zależności od tego, co jest przyczyną powstawania nadmiernego owłosienia w nietypowych dla kobiety miejsca ciała. Na początek warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który udziel porady i skieruje do odpowiedniego specjalisty, najpewniej będzie to endokrynolog albo ginekolog. Gdy ekspert pozna dokładną przyczynę, to podejmie odpowiednie kroki. Najczęściej po prostu przepisze odpowiednie leki hormonalne. Wówczas warto zmienić także swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Zastanawiasz się także, dlaczego kobietom rosną włosy na brodzie, które często nie są tak widoczne jak przy hirsutyzmie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Owłosienie to naturalna część każdego człowieka. Pojawia się w różnych miejscach ciała i na pewno nigdy tak samo u każdego człowieka. To kwestia indywidualna. Jeżeli pojawiają się u Ciebie pojedyncze twarde włoski na brodzie, to najprawdopodobniej nie masz powodu do niepokoju. Można powiedzieć, że taka twoja uroda. Nie oznacza to jednak, że musisz się z tym godzić. Wyobrażamy sobie, że takie włoski mogą być przyczyną dyskomfortu psychicznego. To właśnie gładka twarz u kobiety uznawana jest za najbardziej atrakcyjną. Spokojnie, w dzisiejszych czasach masz do dyspozycji szereg skutecznych metod, przede wszystkim jedną najbardziej efektywną – depilację laserową.

depilacja_laserowa_twarzy_wasik_broda

Przeczytaj również: Depilacja laserowa wąsika a depilacja woskiem – którą metodę wybrać?

Jak pozbyć się włosków na brodzie?

Jak pozbyć się włosów na brodzie? Oczywiście tak jak już wspomnieliśmy w przypadku owłosienia na brodzie u kobiet konieczna będzie konsultacja lekarska. Jeżeli jednak tę kwestię będziesz miała wyjaśnioną, to możesz przystąpić do pozbywania się niepożądanego owłosienia. Do dyspozycji masz szereg metod. Możesz zastosować po prostu jednorazową maszynkę do golenia, plastry z woskiem czy krem do depilacji. Tego typu metody jednak mają bardzo wiele wad. Po zgoleniu maszynką włosy mogą odrosnąć nawet tego samego dnia, często nawet grubsze i ciemniejsze niż dotychczas. Plastry z woskiem powodują bardzo duży ból i często podrażnienia. Kremy do depilacji zaś nierzadko wywołują alergię i tym samym ogromny dyskomfort, a czasem nawet także ból.

Najlepszą metodą okazuje się depilacja laserowa. Pomaga bowiem pozbyć się włosków na stałe, ale musisz liczyć się z tym, że powinnaś odbyć kilka zabiegów, gdyż laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Urządzenie trafia do mieszka włosowego i niszczy cebulkę, stąd nie ma możliwości, aby pojawiły się nowe włoski. Eksperci zalecają czasem odbycie jednego lub dwóch zabiegów przypominających w ciągu roku po zakończeniu laseroterapii. By mieć pewność, że problem z owłosieniem na brodzie minął bezpowrotnie. Dodatkowo tylko teraz, możesz dokonać rezerwacji, oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Włosy na brodzie u kobiety – depilacja

Już wiesz, że czymś normalnym są u kobiety włosy na brodzie. Jak pozbyć się tego problemu? My polecamy wspomnianą depilację laserową. Podstawą tej metody jest laser, czyli urządzenie, które emituje silnie skoncentrowane wiązki światła. Ich długość została opracowana tak, aby docierały tylko i wyłącznie do cząstek pigmentu mieszczących się w mieszku włosowym pozostawiając znajdującej się dookoła tkanki nietknięte. W cebulce włosa energia świetlna ulega przemianie w energię termiczną, która niszczy mieszki włosowe od środka.

Pamiętaj, iż depilacja laserowa to metoda bardzo bezpieczna. Jest w pełni rekomendowana przez dermatologów.

Teraz już wiesz, jak pozbyć się włosów na brodzie!

Dotknęły Cię włosy na brodzie? Jak się pozbyć tego problemu? Już dziś umów się do jednego z gabinetów depilacja.pl. Nasze salony rozsiane są po całej Polsce. Bez najmniejszego problemu znajdziesz te znajdujące się blisko swojego miejsca zamieszkania. Na początek spotkaj się w celach konsultacyjnych z ekspertem depilacja.pl. Taką wizytę umówisz bez opłat za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Nie zobowiązuje Cię ona do skorzystania z naszej oferty. Potraktuj to spotkanie jako okazję do rozwijania swoich wątpliwości i upewnienia się, czy jest to metoda odpowiednia dla Ciebie.