Zalety i wady depilacji laserowej

Spis treści

1. Na czym polega depilacja laserowa?

2. Zalety i Wady depilacji laserowej

2.1. Skuteczność i trwałość

2.2. Komfort i poczucie pewności

2.3. Indywidualny próg bólu

2.4. Spełnienie określonych warunków - specjalne przygotowanie

2.5. Chwilowe zaczerwienienia skóry

3. Podsumowanie

Któż z nas nie marzy o idealnie gładkiej skórze? Metod usuwania zbędnego owłosienia jest bardzo dużo – masa cukrowa, maszynka do golenia, depilator elektryczny, depilacja woskiem, mechaniczna, czy też laserowa. Wybór jest przeogromny. Możemy samodzielnie pozbywać się włosów bądź też wybrać się na zabieg oferowany przez profesjonalistów. Depilacja laserowa jest najwygodniejszą metodą na pozbycie się zbytecznego owłosienia. Nim przejdziemy do konkretnych korzyści i wad depilacji laserowej, warto zapoznać się, z czym wiąże się ta metoda oraz na czym polega.

Na czym polega depilacja laserowa?

Eliminacja niepożądanego owłosienia następuje poprzez wiązki lasera wnikające głęboko w skórę. Melanina (barwnik w mieszkach włosów) pochłania energię wytwarzaną przez laser, niszcząc przy tym cebulki włosów wraz z ich korzeniami. Wytwarzana energia jest bezpieczna dla człowieka. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty zabiegu, profesjonalista dobierze należytą moc oraz czas trwania impulsu. Specyfikacja jest uzależniona od rodzaju skóry, jak i włosów. Czym ciemniejsze włosy i jaśniejsza karnacja, tym zabieg będzie skuteczniejszy.

Zabieg depilacji laserowej nog w gabinecie urody.

Zalety i Wady depilacji laserowej

Skuteczność i trwałość

Epilacja cechuje się dużą skutecznością oraz trwałością, z całą pewnością stanowi to przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia. Po dokonaniu cyklu zabiegów należy raz do roku wykonać ponowny zabieg utrwalający. Prawie codzienne golenie nóg możesz zostawić za sobą, będzie to już niewygodną przeszłością. Jest to niewątpliwa oszczędność czasu.

Komfort i poczucie pewności

Decydując się na zabieg laserowy, zawsze będziesz w gotowości na wszelkie, niespodziewane wyjścia. Wyobraź sobie, że jesteś ze znajomymi na mieście i pojawia się pomysł spontanicznego wyjścia do Aqua Parku. Jesteście już w drodze, stroje kupicie na miejscu. A Ty akurat masz nieogolone nogi, czy pachy. Po trwałym wyeliminowaniu owłosienia już nigdy nie będziesz się martwić o takie sytuacje. Wyjazd na biwak, pod namiot, trekking w dżungli nie będzie stanowił dla Ciebie problemu. 

Indywidualny próg bólu

Osoby nadwrażliwe na ból mogą słusznie obawiać się zabiegu. Próg bólu jest kwestią indywidualną każdego człowieka. Wobec czego ciężko jednoznacznie stwierdzić jak bolesna jest depilacja laserowa. Dla jednej osoby ból jest umiarkowany i nie stanowi problemu, z kolei druga osoba może bardzo cierpieć. Prócz indywidualnych preferencji, a właściwie odporności na ból, istotne jest miejsce usuwania niepożądanego owłosienia. Okolice bikini, czy pachy to miejsca bardzo wrażliwe na ból. 

Spełnienie określonych warunków – specjalne przygotowanie

Przed każdym zabiegiem należy się odpowiednio przygotować. Jeżeli myślisz, że w każdej chwili możesz udać się na zabieg usunięcia owłosienia, to jesteś w błędzie. Przede wszystkim, nie możesz opalać się na słońcu oraz na solarium przez minimum miesiąc. Przed zabiegiem nie stosuj kremów do depilacji, maści z witaminą A oraz witaminą C, retinolu, izotretynolu oraz kwasów owocowych – dotyczy to miejsc wytypowanych do zabiegu. Ponadto, nie należy pić ziół z nagietkiem oraz dziurawcem. Przed podjęciem decyzji o trwałym usunięciu owłosienia, warto skonsultować się z lekarzem oraz firmą, oferującą depilację laserową. Należy zapoznać się ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi przeciwwskazań, które mogą nas dotyczyć. W przypadku ciąży, łuszczycy, padaczki, bielactwa, czy stosowaniu leków światło uczulających epilacja jest niemożliwa.

Chwilowe zaczerwienienia skóry

Po wykonanej usłudze mogą pojawić się zaczerwienienia wydepilowanych miejsc. Jest to całkowicie normalna reakcja związana z działaniem lasera. Zwykle objawy te ustępują po kilku godzinach, ale mogą się również utrzymywać do kilku dni. W czasie rekonwalescencji należy dbać o skórę w sposób bardzo delikatny. Unikamy mydła, dezodorantów, antyperspirantów i innych środków, które mogą podrażnić skórę.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia jest bardzo skuteczna oraz trwała. Pozwala zaoszczędzić czas, a w dłuższej perspektywie również pieniądze. Niewątpliwą zaletą jest jej wygoda. Przed podjęciem decyzji o usunięciu owłosienia laserem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, by zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami dotyczącymi zabiegu.