Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa – czy warto? Zalety, które przekonają Cię do zabiegu!

13 maja 2024
Depilacja
Wszystkie
Spis treści

Któż z nas nie marzy o idealnie gładkiej skórze? Metod usuwania zbędnego owłosienia jest bardzo dużo – masa cukrowa, maszynka do golenia, depilator elektryczny, depilacja woskiem, czy też depilacja laserowa. Możemy samodzielnie pozbywać się włosów bądź też wybrać się na zabieg oferowany przez profesjonalistów. Depilacja laserowa jest najwygodniejszą metodą na pozbycie się zbytecznego owłosienia. Nim przejdziemy do konkretnych korzyści depilacji laserowej, warto zapoznać się szczegółowo z innymi metodami oraz informacjami, z czym wiąże się metoda depilacji laserowej oraz na czym dokładnie polega.

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie są domowe sposoby na pozbycie się owłosienia,
 • na czym polega depilacja laserowa,
 • wady i zalety depilacji laserowej,
 • jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej.  

Domowe sposoby na pozbycie się owłosienia

W dzisiejszych czasach nie brakuje łatwo dostępnych metod usuwania owłosienia. Sprawdź te najbardziej popularne i finalnie przekonaj się, że lepiej wybrać bardziej profesjonalny i bezpieczny sposób na usunięcie niechcianych włosków.

 • Maszynka

Jeśli używasz maszynki, to nie dość, że po każdym goleniu odrastają silniejsze włoski, to jeszcze za każdym razem istnieje ryzyko skaleczenia się… A każde skaleczenie może pozostawić po sobie bliznę, która długo nie zniknie.

 • Kremy do depilacji

Jeżeli korzystasz z kremów do depilacji, na pewno wiesz, że ich działanie może powodować podrażnienia. Konsystencja takich kremów powoduje, że trudno je spłukać – zdarza się, że substancja po użyciu zalega w rurach przez kilka dni. Kremy do depilacji zwykle mają specyficzny zapach, który niektórzy uznają za drażniący. Fakt, że tą metodą pozbywamy się włosków zaledwie na kilka dni sprawia, że rytuał prowadzący do gładkiej skóry trzeba powtarzać raz lub dwa razy w tygodniu. W związku z tym depilacja staje się nieodłączną częścią codziennego życia, na którą trzeba poświęcać czas.

 • Depilacja woskiem i pastą cukrową

Jeśli stosujesz woskowanie lub depilację pastą cukrową, to z pewnością wiesz, że to potrafi sprawiać ból, który rozkłada na łopatki najtwardszego mężczyznę… Na szczęście efekty utrzymują się dłużej, niż w przypadku wyżej wspomnianych metod. Co prawda do tego bólu można przyzwyczaić skórę, ale może lepiej po prostu go uniknąć wybierając inną metodę. Dodatkowo wosk potrafi wywołać wrastanie włosków i wywołać podrażnienia, których nie chce nikt, kto poddaje się tym “torturom”.

Na czym polega depilacja laserowa?

Skupmy się jednak na depilacji laserowej, która obecnie, biorąc pod uwagę wszystkie metody usuwania owłosienia, nie ma konkurencji. Eliminacja niepożądanego owłosienia następuje w tym przypadku poprzez wiązki lasera wnikające głęboko w skórę. Melanina (barwnik w mieszkach włosów) pochłania energię wytwarzaną przez laser, niszcząc przy tym cebulki włosów wraz z ich korzeniami. Wytwarzana energia jest bezpieczna dla człowieka. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty zabiegu, profesjonalista dobierze należytą moc oraz czas trwania impulsu. Specyfikacja jest uzależniona od rodzaju skóry, jak i włosów. Czym ciemniejsze włosy i jaśniejsza karnacja, tym zabieg depilacji laserowej będzie skuteczniejszy.

Depilacja laserowa – wady i zalety

Jakie są zalety depilacji laserowej?

 • Skuteczność i trwałość

Epilacja cechuje się dużą skutecznością oraz trwałością, z całą pewnością stanowi to przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia. Trzeba pamiętać, że w trakcie pojedynczego zabiegu laser jest w stanie usunąć jakieś 20-30% włosów, a wszystko dlatego, że działa tylko na te włosy, które są w stanie aktywnego wzrostu, czyli w fazie zwanej anagenem. Dlatego należy wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, aby kolejne włosy weszły w fazę wzrostu i laser mógł je wyłapać. Dzięki temu możemy zyskać trwałą gładkość, usuwając do 95% owłosienia. Obecnie nie ma skuteczniejszej i bardziej satysfakcjonującej metody depilacji.

 • Zaoszczędzenie czasu

Depilacja laserowa zapewnia świetne efekty – dzięki tej metodzie możesz zapomnieć o uciążliwym owłosieniu (by mieć pewność, że włosy nie odrosną, dokonuj raz do roku zabiegu przypominającego). Prawie codzienne golenie nóg możesz zostawić za sobą, będzie to już niewygodną przeszłością. A to oznacza niewątpliwą oszczędność czasu.

 • Komfort i poczucie pewności

Decydując się na zabieg laserowy, zawsze będziesz w gotowości na wszelkie, niespodziewane wyjścia. Wyobraź sobie, że jesteś ze znajomymi na mieście i pojawia się pomysł spontanicznego wyjścia do Aqua Parku. Jesteście już w drodze, stroje kupicie na miejscu. A Ty akurat masz nieogolone nogi, czy pachy. Po trwałym wyeliminowaniu owłosienia już nigdy nie będziesz się martwić o takie sytuacje. Wyjazd na biwak, pod namiot, trekking w dżungli nie będzie stanowił dla Ciebie problemu.

A jakie są wady depilacji laserowej?

 • Próg bólu

Osoby nadwrażliwe na ból mogą słusznie obawiać się zabiegu. Próg bólu jest kwestią indywidualną każdego człowieka. Wobec czego ciężko jednoznacznie stwierdzić jak bolesna jest depilacja laserowa. Dla jednej osoby ból jest umiarkowany i nie stanowi problemu, z kolei druga osoba może bardzo cierpieć. Prócz indywidualnych preferencji, a właściwie odporności na ból, istotne jest miejsce usuwania niepożądanego owłosienia. Okolice bikini, czy pachy to miejsca bardzo wrażliwe na ból.

 • Wysoki koszt?

Pytajnik znalazł się tu nieprzypadkowo. Terapia usuwania włosków laserem rzeczywiście wydaje się droga, ale warto pamiętać, że to jednorazowy koszt za serię zabiegów, którego potem nie trzeba już będzie powielać. Inaczej jest w przypadku mniej profesjonalnych metod – regularne kupowanie maszynek czy plastrów z woskiem przez długie lata generuje bardzo wysokie koszty.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Jeżeli myślisz, że w każdej chwili możesz udać się na zabieg usunięcia owłosienia, to jesteś w błędzie! 

Przede wszystkim, nie możesz opalać się na słońcu oraz na solarium przez minimum miesiąc. Przed zabiegiem nie stosuj kremów do depilacji, maści z witaminą A oraz witaminą C, retinolu, izotretynolu oraz kwasów owocowych – dotyczy to miejsc wytypowanych do zabiegu. Ponadto, nie należy pić ziół z nagietkiem oraz dziurawcem. Przed podjęciem decyzji o trwałym usunięciu owłosienia, warto skonsultować się z lekarzem. Należy zapoznać się także ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi przeciwwskazań, które mogą nas dotyczyć. W przypadku ciąży, łuszczycy, padaczki, bielactwa, czy stosowaniu leków światło uczulających epilacja laserowa jest niemożliwa.

Po wykonanej usłudze mogą pojawić się zaczerwienienia wydepilowanych miejsc. Jest to całkowicie normalna reakcja związana z działaniem lasera. Zwykle objawy te ustępują po kilku godzinach, ale mogą się również utrzymywać do kilku dni. W czasie rekonwalescencji należy dbać o skórę w sposób bardzo delikatny. Unikamy mydła, dezodorantów, antyperspirantów i innych środków, które mogą podrażnić skórę.

Nadal nie jesteś pewna/y?

Przeczytaj nasze opinie!

Opinie na temat depilacji laserowej są bardzo pozytywne. Sporo z nich znajdziesz na stronie depilacja.pl. Pacjenci podkreślają wysoką skuteczność zabiegów i ogromny komfort na co dzień po zakończeniu laseroterapii (wreszcie gładka skóra bez podrażnień!). Same gabinety depilacja.pl doceniają za profesjonalizm, intymną i przyjazną atmosferę oraz atrakcyjne ceny.

Podsumowanie

Szukasz skutecznej i trwałej metody na pozbycie się zbędnego owłosienia? Jedyna słuszna opcja w tym przypadku to oczywiście depilacja laserowa! Warto wziąć pod uwagę to innowacyjne rozwiązanie, które w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia jest niezwykle satysfakcjonujące. Pozwala zaoszczędzić czas, a w dłuższej perspektywie również pieniądze. Niewątpliwą zaletą jest jej wygoda. Wady depilacji laserowej są zaś znikome. Przed podjęciem decyzji o usunięciu owłosienia laserem należy skonsultować się ze specjalistą, by zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami dotyczącymi zabiegu. 

Umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną z zabiegiem próbnym w jednym z naszych salonów lub wypełnij fomrularz kontaktowy na naszej stronie i pozwól jednemu z naszych ekspertów się z Tobą skontaktować!

depilacja pl strefa kobiet wizyta testowa

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.67
Ilość ocen: 21
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD PIERWSZĄ WIZYTĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ Z NASZYM EKSPERTEM przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD PIERWSZĄ WIZYTĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ Z NASZYM EKSPERTEM przy rezerwacji online