Szukasz najlepszego salonu depilacji laserowej rąk?
Przeczytaj o depilacji laserowej w naszym salonie i umów się na wizytę!

Depilacja laserowa rąk w naszym salonie obejmuje usuwanie zbędnego owłosienia z powierzchni przedramion, zaczynających się od górnej części dłoni (nadgarstków) do szczytu łokcia zaczynającego obszar ramion. Depilację tego obszaru wybierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Usuwanie włosków z wykorzystaniem lasera diodowego szczególnie dobrze sprawdza się u osób o szczególnie ciemnym i gęstym owłosieniu. Mimo, że skóra rąk jest stosunkowo mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, w przypadku depilacji różnymi metodami dostępnymi na rynku często występują podrażnienia w postaci krostek, zapalenia okołomieszkowego oraz zaczerwienienia – szczególnie w przypadku usuwania włosków poprzez ich wyrywanie z wykorzystaniem wosku lub pasty cukrowej.

Efektywną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji jest usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą lasera diodowego, który charakteryzuje się nie tylko wysoką skutecznością, ale również pozwala na uzyskanie permanentnie gładkiej skóry, na której po serii zabiegów nie pojawiają się nowe włoski. W związku z powyższym depilacja laserowa rąk z pomocą lasera diodowego jest coraz częściej wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn pragnących raz na zawsze pozbyć się problemu gęstych, ciemnych włosów na rękach.

tułów kobiet ze zgiętymi rękoma dotykającymi brody

W przeciwieństwie do szeregu innych metod usuwania zbędnego owłosienia – depilacja laserowa jest bardzo skuteczna przy terapii pozbywania się ciemnych i twardych włosków, które zawierają znaczne ilości barwnika z grupy melanin. Tego rodzaju owłosienie może pojawiać się na rękach zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, u których występuje podwyższone stężenie testosteronu.

Korzystanie z depilacji laserowej wymaga poddania się kilku sesjom w określonych odstępach czasu, po odbyciu których problem zbędnego owłosienia znika raz na zawsze. Warto przy tym pamiętać, że ze względu na przemienne pojawianie się włosków występujących w różnych fazach wzrostu, konieczne jest zachowanie odstępów między zabiegami, które pozwolą na eliminację nawet 95% mieszków włosowych. Wykonywanie zabiegów w dłuższych lub krótszych odstępach niż 4-6 tygodni może być przyczyną obniżonej efektywności zabiegów, w związku z tym warto podporządkować się terminom ustalonym wraz z osobą wykonującą zabieg i systematycznie realizować serię wizyt w salonie kosmetycznym.