Twój koszyk jest pusty!

Czy endermologia jest bezpieczna dla zdrowia? Sprawdź!

26 czerwca 2023
Endermologia
Endermologia
Spis treści

Zabieg endermologii to świetna alternatywa dla tych z nas, którzy pragną bez wysiłku i w krótkim czasie wymodelować sylwetkę. Jak wygląda zabieg? Czy endermologia jest skuteczna? Czy jest to zabieg bezpieczny dla zdrowia? Przekonajcie się sami!

Nowoczesna medycyna estetyczna to kopalnia pomysłów na szybkie i łatwe osiągnięcie upragnionego wyglądu. Zabiegi ratują nas przed koniecznością ryzykowania zdrowia, a nawet życia podczas skomplikowanych operacji plastycznych. Oczywiście również w przypadku kosmetologii mogą nas dotknąć powikłania, a masaż próżniowy nie będzie odpowiedni dla wszystkich. Wyjaśnimy, czy endermologia jest bezpieczna, jak przebiega zabieg oraz na jakie zalecenia po endermologii powinniście zwrócić szczególną uwagę. Wyjaśnimy również, na jakich partiach ciała można zastosować masaż podciśnieniowy i jakich efektów możecie się spodziewać.

Czy endermologia jest bezpieczna?

Zabieg endermologii to nic innego, jak intensywny i dogłębny masaż obejmujący swoim zakresem wszystkie trzy warstwy skóry. Nie jest procedurą ingerującą w ciągłość tkanek, a zatem nie występuje niebezpieczeństwo zakażenia. Zdaniem większości ekspertów z zakresu medycyny estetycznej zabieg endermologii jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych. Urządzenia do jego wykonywania są zaprojektowane tak, aby automatyczny masaż podciśnieniowy nie sprawiał bólu i dyskomfortu, nawet gdy wykonywany jest w tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu i ust. Siła zasysająca skórę do wnętrza głowicy powoduje jedynie mikrouszkodzenia w tkankach, które pobudzają warstwę skóry właściwej do zwiększonej produkcji elastycznych włókien, odpowiedzialnych za napięcie naskórka i młody wygląd. Gdy stary kolagen i elastyna ulegają rozpadowi, warstwa skóry właściwej otrzymuje sygnał do produkcji nowych wypełniaczy. Proces ten zachodzi naturalnie, jednak regularne zabiegi endermologii znacznie go przyspieszają. 

Bezpieczeństwo podczas zabiegu endermologii zapewnia specjalny strój. W gabinecie medycyny estetycznej założycie na siebie lekki, siatkowy kombinezon z bawełny. Dzięki temu, że szczelnie przylega do ciała, nie ma obawy, że w którymś momencie skóra zostanie przyszczypnięta lub zablokuje się pomiędzy rolkami. Dedykowany strój tworzy cienką barierę pomiędzy głowicą i obracającymi się elementami. Dzięki niemu nie będziecie odczuwać nieprzyjemnych szarpnięć włosków porastających skórę. Nasz specjalista przez cały okres zabiegu endermologii będzie czuwał nad Waszym zdrowiem i prawidłowym przebiegiem procedury - co jakiś czas padnie pytanie o Wasze samopoczucie i wrażenia. Za każdym razem, gdy pojawią się jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia, poinformujcie o tym fakcie kosmetologa. Podczas zabiegu najważniejsze jest Wasze zdrowie i komfort.

undefined

Przeczytaj również: Czy endermologia po liposukcji jest dozwolona – kiedy wykonać zabieg?

Zabieg endermologii - przeciwwskazania

Jak każdy inny zabieg medycyny estetycznej, również endermologia posiada krótki katalog przeciwwskazań. Warto się z nim zapoznać jeszcze przed pierwszą konsultacją z naszym specjalistą. Pozwoli to na szybkie zdiagnozowanie ewentualnych problemów, które mogą dotyczyć właśnie Ciebie oraz na dobranie dogodnej alternatywy. Wykonywanie mechanicznych zabiegów medycyny estetycznej pomimo istniejących przeciwwskazań może skutkować pojawieniem się widocznych uszkodzeń skóry, bólem w trakcie oraz po zabiegu, a nawet niebezpiecznymi dla zdrowia powikłaniami, jak na przykład zakrzepy.

Poniżej prezentujemy najważniejsze czynniki, które mogą spowodować, że masaż podciśnieniowy będzie niekorzystny dla zdrowia, nie przyniesie oczekiwanych skutków lub nie będzie dla Ciebie rekomendowanym rodzajem zabiegu:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • połóg,
 • żylaki,
 • choroba nowotworowa,
 • aktywny trądzik,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • niewydolność wątroby i nerek,
 • choroby tkanki łącznej,
 • stłuczenia mięśni,
 • zakażenia skóry,
 • otwarte lub gojące się rany,
 • znaczne odwodnienie organizmu,
 • świeżo wykonany tatuaż,
 • wystające włókniaki i naczyniaki,
 • choroby naczyń krwionośnych,
 • niewyrównana cukrzyca I i II typu,
 • implanty podskórne, w tym rozrusznik serca.

Pamiętajcie o tym, aby na wizycie konsultacyjnej poinformować naszego specjalistę o wszystkich problemach zdrowotnych, przyjmowanych lekach, suplementach i ziołach oraz przebytych zabiegach chirurgicznych. Czasem z pozoru błaha i nieważna informacja może mieć ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i powodzenia endermologii, jak i innych zabiegów medycyny estetycznej.

Przeczytaj również: Myślisz, że endermologia nie działa? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny!

Na czym polega zabieg endermologii? Bezpiecznie ujędrnij ciało

Dla tych z Was, którzy dopiero teraz zetknęli się z tym pojęciem, przedstawimy krótki opis, jak wygląda zabieg endermologii. Pod pojęciem kryje się dogłębny masaż podciśnieniowy. Podczas endermologii wybrane części ciała, które pragniecie wyszczuplić, są kolejno zasysane do specjalnych głowic. W ich wnętrzu znajdują się rolki masujące, które dzięki wytworzonemu podciśnieniu, wykonują głęboki masaż limfatyczny. Obracające się w dyszy wałki naciskają skórę na tyle mocno, aby dotrzeć do jej najgłębszej warstwy, nie powodując jednocześnie bólu ani uszkodzeń tkanki. Podczas zabiegu na ciało, czyli przy zastosowaniu dużych głowic, będziecie ubrani w specjalny cienki kombinezon z bawełny, dzięki któremu powierzchnia skóry i włoski nie ulegną przyszczypnięciu. Końcówki służące do liftingu twarzy i szyi nie wymagają stosowania dodatkowej bariery ochronnej.

Endermologia to zabieg, który w krótkim czasie przynosi wiele korzyści, których nie zapewnia żadna inna procedura medyczna, aktywność fizyczna i specjalistyczne kosmetyki. Dzięki naruszeniu zbitych ze sobą komórek tłuszczowych, znajdujących się w głębokich rejonach skóry, rozpadowi ulega trudna do pozbycia się innymi sposobami warstwa lipidowa. Jej cząsteczki stopniowo znikają z organizmu przy udziale aktywowanego masażem układu limfatycznego. Jednocześnie toksyny, które do tej pory zalegały pomiędzy złogami tłuszczu, zostają uwolnione i wydalone wraz z limfą. Masaż podciśnieniowy wygładza cellulit, a wraz z biegiem czasu całkowicie go niweluje. Zabieg endermologii niweluje napięcie mięśni, pozwala na głęboki relaks i regenerację sił. Jest również świetnym sposobem na przygotowanie do intensywnego wysiłku fizycznego. Pamiętajcie jednak o jednym - wszystkie te korzyści zyskacie pod warunkiem skorzystania ze sprawdzonego, zaufanego, a przede wszystkim certyfikowanego gabinetu medycyny estetycznej.

Już wiesz, czy endermologia jest bezpieczna!

Endermologia jest zabiegiem niemal całkowicie pozbawionym powikłań i przeciwwskazań. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o smukłej sylwetce i efekcie liftingu skóry bez bólu i wyrzeczeń. Chcecie dokładniej zapoznać się z mechanizmem działania endermologii? Zajrzyjcie na nasz blog, na którym regularnie zamieszczamy wpisy dotyczące wszystkich zabiegów przeprowadzanych w naszej sieci salonów medycyny estetycznej. Zachęcamy również do kontaktu  nami - służymy Wam wiedzą, doświadczeniem oraz poradą.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi