Twój koszyk jest pusty!

Źle wykonana endermologia - czy to możliwe?

28 czerwca 2023
Endermologia
Endermologia
Spis treści

Endermologia to nowoczesny sposób na modelowanie sylwetki bez ćwiczeń i wysiłku. Czy może zdarzyć się, że zostanie źle wykonana? Czy endermologia boli i pozostawia ślady na skórze? Po czym poznać, że zabieg przebiegł nieprawidłowo? 

Endermologia, czyli zabieg głębokiego masażu podciśnieniowego, może z powodzeniem zastąpić zarówno odsysanie tkanki tłuszczowej, jak i lifting skóry. Korzyści z niego płynących jest wiele, pod warunkiem, że zostanie wykonany we właściwy sposób. Jeśli zastanawiacie się, na jakie efekty po endermologii możecie liczyć, czy zabieg sprawdzi się w Waszym przypadku lub czy endermologia boli, jesteście we właściwym miejscu! Wyjaśnimy, czym jest źle wykonana endermologia i jak rozpoznać jej oznaki. Podpowiemy, na co zwracać uwagę podczas masażu oraz czemu tak ważny jest wybór sprawdzonego gabinetu.

Źle wykonana endermologia - czy jest to możliwe?

Każdy, nawet najłatwiejszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, może zostać przeprowadzony nieprawidłowo. Nieprofesjonalnie wykonana endermologia w niektórych przypadkach może doprowadzić do przykrych powikłań, o których przeczytacie w kolejnych częściach tekstu. Zastanawiacie się zapewne, jak to możliwe, że prosty automatyczny masaż, połączony z drenażem limfatycznym, może zostać źle wykonany. Otóż taki scenariusz może zaistnieć i warto poznać sygnały, które pomogą Wam się przed nim ustrzec. Co może pójść nie tak? Przede wszystkim problemem może być jakość sprzętu, a w szczególności głowic wytwarzających próżnię. Niewłaściwe parametry techniczne to prosta recepta na podskórne wylewy, popękane naczynka krwionośne oraz objawy podobne do stłuczenia mięśni. 

undefined

Przeczytaj również: Czy endermologia jest skuteczna? Rozwiewamy wątpliwości

Endermologia - czy boli? Czyli po czym poznać, że zabieg został źle wykonany 

Prawidłowo i profesjonalnie przeprowadzona endermologia nie ma prawa powodować bólu - bez względu na obszar ciała, na którym jest wykonywana. Przy pierwszym zabiegu w początkowej fazie może pojawić się chwilowy dyskomfort - dzieje się tak, gdy endermologia jest dla Was nowością i jeszcze nie wiecie, czego możecie się spodziewać. Lekkie napięcie i opór ze strony mięśni to zupełnie normalna reakcja, która na szczęście zniknie tak samo szybko, jak się pojawiła. Po poprawnym przeprowadzeniu endermologii będziecie odczuwać pełne rozluźnienie i relaks. Pojawi się uczucie lekkości i rozgrzania mięśni. Już po pierwszej sesji masażu limfatycznego ciało powinno nabrać smuklejszych kształtów, cellulit powinien stać się mniej widoczny, a skóra bardziej napięta. 

Jakie są najczęstsze błędy podczas wykonywania endermologii? Na początku możemy wymienić brak dokładnego wywiadu medycznego, który pozwoliłby na zidentyfikowanie dolegliwości, takich jak np. choroby tkanki łącznej, które stanowią przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu. Szkodliwe dla efektów końcowych będzie też niezastosowanie się do zaleceń przed i po zabiegu, takich jak picie zwiększonej ilości wody oraz wzmożona aktywność fizyczna. Endermologia nie przyniesie oczekiwanych skutków i może spowodować ból, jeśli urządzenie będzie miało zbyt małą lub zbyt dużą moc. Szkodliwy może okazać się również brak odpowiedniego stroju. Z kolei zbyt szybka głowica nie rozbije w dostateczny sposób złogów cząsteczek tłuszczu.

Jak wygląda zabieg endermologii? Bądź pewna, że przebiega prawidłowo

Aby rozpoznać, czy zabieg endermologii został przeprowadzony prawidłowo, należy najpierw zapoznać się z jego charakterystyką. W naszej sieci salonów wykonujemy dwa rodzaje tego zabiegu - na twarz oraz ciało. Endermologia to dogłębny masaż angażujący wszystkie warstwy skóry. Wykonują go specjalne głowice, w których wnętrzu ukryte są dwie obracające się rolki. Towarzyszy im próżnociąg, który mocno zasysa fragment ciała tak, aby pomiędzy masażerami znalazła się przede wszystkim warstwa zbitych komórek tłuszczowych. Tkanka lipidowa zostaje rozluźniona, a następnie rozbita na drobniejsze cząstki. Przy okazji spomiędzy komórek tłuszczowych uwalniają się toksyny. Za ich usunięcie z organizmu odpowiada układ limfatyczny. Jednocześnie tak intensywne masaże powodują pobudzenie tkanki łącznej do wytwarzania zwiększonej ilości kolagenu i elastyny.

Po czym poznasz, że zabieg endermologii przebiegł prawidłowo? Przede wszystkim w trakcie oraz po masażu nie powinnaś odczuwać żadnego bólu ani dyskomfortu. Głowica powinna przesuwać się po ciele w sposób jednostajny i powolny, aby rolki zdążyły skutecznie rozbić głęboko umiejscowioną tkankę tłuszczową. Nie powinnaś doświadczyć uszczypnięć, ani szarpnięć. W przypadku osób ze skłonnością do pękających naczynek skóra po zabiegu może być lekko zasiniona i zaczerwieniona, ale jest to zjawisko całkowicie naturalne. Z kolei krwawe wylewy i nierówna struktura ciała będzie wskazywała na to, że moc urządzenia do masażu była zbyt duża. Prawidłowo wykonana endermologia daje efekty już po pierwszym zabiegu, dlatego sygnałem ostrzegawczym, sugerującym niedostateczną moc ssącą lub masującą, będzie niezmieniony wygląd skóry i brak ubytku w obwodzie. 

Przeczytaj również: Endermologia – jak często należy ją wykonywać?

Zabieg endermologii - to już wiesz!

Podsumowując - endermologia wykonana przez profesjonalny salon medycyny estetycznej jest bezpiecznym, bezbolesnym i całkowicie bezwysiłkowym zabiegiem upiększającym i modelującym sylwetkę. Dodatkową korzyścią, jaka z niego płynie, jest dogłębny drenaż limfatyczny i usunięcie toksyn zgromadzonych w wybranych partiach ciała. Zanim udacie się na masaż próżniowy, upewnijcie się, że gabinet kosmetyczny posiada certyfikowany sprzęt oraz przeszkoloną kadrę. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów dotyczących endermologii i technologii, jaką dysponujemy, już dziś umówcie się na darmową konsultację z ekspertem Depilacja.pl!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi