Twój koszyk jest pusty!

Biostymulatory tkankowe - czym są i do czego służą?

31 stycznia 2023
Pielęgnacja
Spis treści

Biostymulatory tkankowe to coraz częściej wykorzystywane preparaty w terapiach przeciwstarzeniowych. Głównym celem jest odbudowa struktury skóry oraz tkanki podskórnej. Do takich efektów dochodzi na wskutek stymulacji komórek do produkcji elastyny i kolagenu. Zaaplikowanie biostymulatorów szybko poprawia jakość skóry, jej gęstość oraz jędrność.

Biostymulatory tkankowe zdobyły ogromną popularność w medycynie estetycznej. Trudno się dziwić – są w stanie pobudzić naturalne procesy regeneracyjne w komórkach oraz tkankach. Dzięki temu w krótkim czasie i bez bólu oraz dyskomfortu można uzyskać poprawę wyglądu skóry. Biostymulatory tkankowe podawane są bezpośrednio do skóry. Dowiedz się więcej o tych innowacyjnych preparatach.

Biostymulator - co to takiego?

Biostymulatory tkankowe to specjalne preparaty służące odbudowie oraz rewitalizacji bardzo głęboko osadzonych struktur skóry. Należy jej zaaplikować, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty w postaci gęstszej, jędrniejszej oraz lepszej jakościowo skóry. Biostymulatory, jak sama nazwa wskazuje, stymulują komórki do tworzenia nowego kolagenu oraz elastyny. W ten sposób opóźniają procesy starzeniowe skóry.

Na rynku pojawia się coraz więcej biostymulatorów tkankowych, które oparte są na wielu substancjach czynnych i charakteryzują się różnorodnymi mechanizmami działania. Mogą być również odmienne pod względem technik iniekcji czy obszarów podawania. Oczywiście różnią się również uzyskiwanymi efektami oraz długością działania. Dlatego tak bardzo kluczowe jest to, aby zostały dobrane przez specjalistę, który zrobi to na podstawie wywiadu medycznego oraz oceny stanu skóry. Oczywiście kluczowe jest też poznanie oczekiwań samej pacjentki. Nie da się jednoznacznie określić, jakie rezultaty osiąga się po podaniu biostymulatorów tkankowych. Wynika to nie tylko z różnorodności preparatów, ale również indywidualnych cech danej pacjentki. Każda skóra jest inna i należy mieć to na uwadze w kwestii każdego zabiegu medycyny estetycznej.

W jaki sposób biostymulatory tkankowe podawane są pod skórę? Wprowadza się je za pomocą bardzo cienkiej igły, jak ma to miejsce przy klasycznej mezoterapii igłowej.

undefined

Biostymulator tkankowy - zastosowanie w medycynie estetycznej

Biostymulatory tkankowe to zaawansowane preparaty medyczne, które są coraz częściej stosowane w medycynie estetycznej. W głównej mierze są one wykorzystywane do poprawy jakości skóry oraz do redukcji zmarszczek i linii mimicznych. Biostymulatory tkankowe działają poprzez stymulację produkcji kolagenu w skórze, co prowadzi do jej wzmocnienia i ujędrnienia.

Istnieją różne rodzaje biostymulatorów tkankowych, ale najczęściej stosowane to preparaty zawierające kwas hialuronowy oraz polideksanolidy. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, która odpowiada za nawilżenie i elastyczność skóry. Natomiast polideksanolidy to syntetyczne polimery, które działają na skórę w podobny sposób jak kwas hialuronowy.

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych są bezpieczne i skuteczne, a ich efekty są widoczne już po kilku dniach od zabiegu. Zaletą tych preparatów jest również fakt, że nie wywołują one reakcji alergicznych ani innych skutków ubocznych.

Biostymulatory tkankowe mogą być stosowane do poprawy jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Możliwe jest również ich zastosowanie w leczeniu blizn oraz rozstępów. Zabiegi z ich wykorzystaniem są szybkie i bezbolesne, a ich efekty utrzymują się przez długi czas.

Biostymulator to ciekawa alternatywa dla zabiegów chirurgicznych oraz iniekcyjnych, które są często bolesne i wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Zabiegi z ich wykorzystaniem są szybkie i bezpieczne, a ich efekty są widoczne już po kilku dniach. 

Biostymulatory do twarzy - wskazania i przeciwwskazania

Biostymulatory tkankowe są stosowane przede wszystkim w celu poprawy jakości skóry oraz redukcji linii mimicznych oraz zmarszczek. Mogą być również wykorzystywane do leczenia blizn oraz rozstępów. Wskazaniami do stosowania biostymulatorów tkankowych mogą być również:

  • utrata jędrności i elastyczności skóry,
  • sucha i szara skóra,
  • widoczne blizny i rozstępy,
  • widoczne zmarszczki i bruzdy,
  • brak napięcia skóry na twarzy, szyi, dekolcie lub dłoniach.

Biostymulatory tkankowe są szczególnie polecane dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez konieczności poddawania się bolesnym zabiegom chirurgicznym lub iniekcyjnym. Są one również dobrym rozwiązaniem dla pacjentek, które pragną uzyskać efekt liftingu bez konieczności rezygnowania z codziennych obowiązków.

Należy pamiętać, że decyzja o zastosowaniu biostymulatorów tkankowych powinna być poprzedzona konsultacją ze specjalistą, który oceni stan skóry pacjenta i zaleci odpowiedni rodzaj preparatu. Jeżeli jesteś zainteresowana zastosowaniem takiej metody, sprawdź ofertę Envie Clinic. To nowoczesna klinika medycyny estetycznej, która ma swoje siedziby w kilku dużych miastach Polski. To właśnie w tej placówce możesz bezpłatnie spotkać się ze specjalistą medycyny estetycznej, który oceni stan Twojej skóry, dowie się jakie są Twoje oczekiwania i na tej podstawie zaleci odpowiednie biostymulatory albo inne techniki medycyny estetycznej. 

undefined

Biostymulatory do twarzy - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do stosowania biostymulatorów tkankowych mogą być:

  • opryszczka,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • leki przeciwzakrzepowe,
  • uczulenie np.na składnik mezoterapii 
  • bardzo płytko unaczyniona skóra.

Należy również pamiętać, że biostymulatory tkankowe nie są wskazane dla osób z nadwrażliwością na światło słoneczne, ponieważ po zabiegu skóra może być wrażliwa na promieniowanie UV. Dlatego też po zabiegu należy stosować kremy z filtrem UV oraz unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. W tym czasie nie powinnaś wykonywać zabiegów depilacji laserowej. Jest to jednak przeciwwskazanie czasowe. Po odczekaniu kilku tygodni od zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych, spokojnie i bezpiecznie można przeprowadzić laseroterapię. 

Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia lub posiada jakiekolwiek choroby przewlekłe, powinien skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem biostymulatorów tkankowych. Tylko ekspert jest w stanie ocenić, czy dany preparat jest odpowiedni dla danego pacjenta i czy nie występują przeciwwskazania do jego stosowania.

Biostymulatory tkankowe, czyli sposób na odmłodzenie skóry

Jeżeli zależy Ci na poprawie wyglądu skóry i nie chcesz stosować inwazyjnych oraz bolesnych metod, koniecznie zainteresuj się tematem biostymulatorów tkankowych. To świetny sposób na odmłodzenie skóry w krótkim czasie. Znany i oczywiście bardzo skuteczny biostymulator to preparat Profhilo, o którym więcej przeczytasz na stronie internetowej wspomnianej już kliniki Envie.  

Zastanawiasz się jak drogi jest biostymulator na twarz? Cena wcale nie jest wysoka. Jednorazowy zabieg w przypadku twarzy to ok. 1200 zł. To wystarczy, aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujące efekty. Sprawdź tkankowe biostymulatory. Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj wiele innowacyjnych, bezbolesnych i skutecznych metod, a ta jest szczególnie godna uwagi.

undefined

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Aerobik w wodzie - czy pomaga w utrzymaniu sylwetki?
Aqua aerobik to forma treningu odpowiednia dla osób w każdym wieku, ponieważ przynosi widoczne efekty nie tylko w redukc...
Modelowanie nosa - na czym polega?
Odpowiednia krzywizna, proporcje, symetria - nos, centralny element naszej twarzy, odgrywa kluczową rolę w definiowaniu ...
Jak regulować brwi męskie? Poradnik krok po kroku
Wyregulowanie brwi u mężczyzn, mimo że niektórym może wydać się zbędne, stanowi istotny aspekt osiągnięcia atrakcyjnego ...

Proponowane zabiegi