Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa bikini – czy warto? Sprawdź!

6 czerwca 2022
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Chcesz pozbyć się owłosienia z konkretnej partii ciała na stałe, bez podrażnień i dyskomfortu? Jedyna tak skuteczna opcja to depilacja laserowa. Czy warto wykonać ją także w strefie bikini? Sprawdź.

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach już zupełnie rutynowy i powszechny zabieg. Nie ma się co dziwić – to jedyna tak skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia praktycznie z całego ciała. Możesz wykonać także depilację laserową bikini. Skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna, przez co tradycyjne metody pozbywania się włosków, tak jak golenie czy depilacja woskiem, są bardzo niekomfortowe, bolesne i narażają nas na ogromne podrażnienia i tym samym – ból. Dlatego depilacja laserem wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Poznaj szczegóły na ten temat.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podstawą tej metody jest wiązka światła lasera, która wnika głęboko w skórę i natychmiast uszkadza cebulkę włosa. Niweluje także korzeń cebulki, dzięki czemu włoski już nie odrastają. Gdy światło lasera dociera pod skórę, pochłaniane jest przez barwnik włosa czyli melaninę. Przetworzone zostaje wówczas w energię termiczną, w efekcie dochodzi do nieodwracalnego zniszczenia cebulki w procesie tak zwanej fototermolizy selektywnej. Kolejny krok to uwęglenie komórek macierzystych włosa. Niezwykle istotne podczas zabiegu jest dobranie odpowiedniej mocy światła. Tę czynność powinien wykonać doświadczony i kompetentny laseroterapeuta, który będzie wiedział jakie parametry wybrać, aby dopasować je do fototypu skóry, koloru włosa, jego grubości itp.

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Oczywiście, że depilacja laserowa to zabieg, o którym powinna pomyśleć każda osoba. Większość przecież zmaga się z niechcianym owłosieniem z różnych partii ciała – nóg, brody, wąsika, pleców czy miejsc intymnych. Po wykonaniu serii zabiegów skóra staje się gładka właściwie na zawsze. Po roku lub dwóch latach mogą pojawiać się niewielkie i przez to mało widoczne włoski, dlatego specjaliści zalecają wykonywanie tak zwanego zabiegu przypominającego raz lub dwa razy do roku. Depilacja laserowa pomaga właściwie zapomnieć o problemach z owłosieniem i podrażnieniami, które bardzo często pojawiają się po wykonaniu tradycyjnej depilacji na przykład maszynką do golenia, plastrami z woskiem czy depilatorem elektrycznym. Depilacja laserowa całkowicie również pozbawia kłopotu z wrastaniem włosków.

➡️ Przeczytaj również: Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej? 

Depilacja laserowa bikini – czy warto z niej skorzystać?

Chodź utarło się już, że depilacja laserowa to świetna, bezpieczna i skuteczna metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia, to jednak nadal pojawia się mnóstwo wątpliwości czy zabieg ten warto zastosować względem stref intymnych. W okolicach bikini skóra jest bardzo delikatna. Są to też bardzo newralgiczne miejsca i dlatego wiele osób, przede wszystkim kobiet, obawia się, że laser mógłby uszkodzić coś wewnątrz organizmu, co mogłoby się przyczynić na przykład do bezpłodności.

Warto pamiętać, że depilacja laserowa bikini jest w pełni bezpieczna. Zabieg tego typu to jedyny tak trwały i bezpieczny sposób na gładką skórę w tym miejscu. Zazwyczaj do usunięcia włosków z okolic bikini wystarczy kilka wizyt w gabinecie. Zawsze jednak przed rozpoczęciem laseroterapii należy odbyć konsultacje ze specjalistą, który oceni stan skóry i przeprowadzi wywiad medyczny. To ostatnie jest niezbędne w celu wykluczenia przeciwwskazań. Tego typu spotkania w salonach depilacja.pl odbywają się za darmo. Możesz je umówić za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej.

Zastanawiasz się, dlaczego musisz odbyć tak wiele wizyt w salonie depilacji laserowej, aby uzyskać pożądane efekty? Urządzenie laserowe działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu tzw. anagenie. Musisz zatem kilka razy przyjść do gabinetu, aby laser złapał w perspektywie czasu wszystkie włosy. Już po pierwszym zabiegu możesz stracić nawet około 20% włosków. Z każdą kolejną wizytą będziesz ich mieć coraz mniej.

Czy depilacja laserowa boli? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób szczególnie tych decydujących się na usunięcie włosków właśnie z okolic bikini. Rzeczywiście jest to bardzo newralgiczne miejsce, ale trzeba pamiętać, że doświadczony i kompetentny specjalista dobiera parametry urządzenia laserowego tak, aby pacjent odczuwał jak najmniejszy dyskomfort. Bardzo wiele jednak zależy od indywidualnego progu bólu. Z pewnością podczas zabiegu będziesz odczuwała delikatne szczypanie, mrowienie, uczucie wbijanych igiełek. Są to normalne i pożądane odczucia podczas zabiegu. Zabieg depilacji laserowej jest odczuwalny. Specjaliści depilacja.pl robią wszystko, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy. Nasze gabinety słyną z pełnej dbałości o pacjenta. Znajdujemy się we wszystkich większych miastach w Polsce.

Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja laserowa – czy warto? Forum pod wieloma postami blogowymi na ten temat mówi jednoznacznie – WARTO! Pamiętaj, że kluczowy jest wybór renomowanego miejsca, w którym zostanie przeprowadzony zabieg depilacji laserowej. Tylko doświadczeni i kompetentni specjaliści działający na certyfikowanym i ultranowoczesnym sprzęcie zadbają odpowiednie efekty i Twoje bezpieczeństwo. Zapraszamy do salonu Depilacja.pl. Do zobaczenia!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online