Depilacja laserowa szyi – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Spis treści

1. Depilacja laserowa szyi – wprowadzenie do tematu

2. Zarost na szyi – jak się z nim uporać?

3. Depilacja szyi – kompendium wiedzy

4. Depilacja laserowa szyi – korzyści z zabiegu

5. Depilacja laserowa szyi – podsumowanie tematu

Mężczyźni często spotykają się z problemem nadmiernego owłosienia. Niechciane włoski pojawiają się w różnych częściach ciała, w tym na szyi. Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się włosów na szyi? Najlepiej poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się właśnie na taki zabieg.

Depilacja laserowa szyi – wprowadzenie do tematu

Włosy na szyi potrafią być bardzo uciążliwe. Jeżeli osoba zmagająca się z problemem nadmiernego owłosienia w tej partii ciała, podejmie decyzję o gładkiej skórze – musi pamiętać, że niemal codziennie niezbędne będzie jej golenie. Dodatkowym problemem, może stać się przycinanie brody na szyi. Obie te czynności nie są proste – mogą pojawić się niepożądane zacięcia i podrażnienia. Poza tym, zabiegi tego rodzaju pochłaniają mnóstwo czasu, ponieważ włosy na twarzy oraz szyi odrastają w błyskawicznym tempie.

Mężczyźni decydujący się posiadanie zarostu, muszą wiedzieć, jak wymodelować jego krawędź na szyi. Jak to zrobić? Stań przed lustrem, trzymając głowę prosto. Wszystkie włoski poniżej umownej linii, która biegnie pod podbródkiem, muszą zniknąć. Następnym krokiem jest odchylenie głowy nieco do tyłu i przyłożenie palca do jabłka Adama. Jest to miejsce, które wyznacza naturalną granicę pomiędzy brodą a szyją. W tym miejscu należy przyłożyć trymer i rozpocząć przycinanie włosów, kierując się w dół. Istotne jest to, by nie usunąć włosów powyżej linii szczęki. Krawędziom brody trzeba nadać odpowiedni kształt – może on pozostać nieco zakrzywiony, jednak większość mężczyzn preferuje zaokrąglanie go.

A jak golić zarost na szyi? Warto wyposażyć się w dobry sprzęt – może to być klasyczna maszynka manualna, lub ciesząca się coraz większym zainteresowaniem golarka elektryczna. Jak golić brodę na szyi? Najlepszy moment na wykonanie tej czynności, będzie wtedy, gdy wyjdziesz spod prysznica. Wtedy pory skóry będą otwarte. Przed zabiegiem możesz nałożyć na twarz ręcznik nasączony ciepłą wodą – efekt będzie podobny jak po kąpieli. Następny krok to nałożenie pianki lub kremu do golenia. Zarost ścinamy z włosem – to pomoże uniknąć podrażnień. Kolejno, golisz się “pod włos”. Na koniec pamiętaj o opłukaniu twarzy zimną wodą i wmasowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego.

Zarost na szyi – jak się z nim uporać?

Jeżeli preferujesz gładką skórę na szyi na co dzień, warto pomyśleć o trwałym usunięciu owłosienia. Obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa. Korzystają z niej przede wszystkim kobiety, ale mężczyźni coraz częściej przekonują się do tej metody, usuwając włosy z twarzy, spod pach, na klatce piersiowej czy w okolicach intymnych.

Efekty depilacji laserowej poprawią komfort codziennego życia. Sam zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny. Jeżeli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień oraz reaguje alergicznie na specyfiki do golenia – powinieneś rozważyć właśnie tę metodę. Depilacja laserowa szyi przeprowadzana jest za pomocą nowatorskiego, sprawdzonego lasera, który nie podrażnia oraz nie uszkadza skóry nawet w miejscach najbardziej delikatnych.

Zbliżenie na szyję mężczyzny z podraznieniami po goleniu.

Przeczytaj również: Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn – zabieg depilacji laserowej krok po kroku

Warto pamiętać, że najczęściej stosowane metody usuwania uciążliwego owłosienia, często podrażniają skórę, ponieważ naruszają bardzo wrażliwą strukturę naskórka. Depilacja laserowa nie narusza skóry – działa wewnątrz.

Depilacja szyi – kompendium wiedzy

Depilacja laserowa szyi to zabieg przeznaczony nie tylko dla mężczyzn. Również wiele kobiet, zazwyczaj z powodu zmian hormonalnych, zmaga się z niepożądanym owłosieniem w tych okolicach. Wówczas warto udać się do ginekologa, który zleci odpowiednie badania, a następnie terapię.

Mężczyzna z zarostem na brodzie i szyi poprawia kołnierzyk koszuli.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa twarzy a golenie maszynką – którą metodę wybrać?

Laserowe usuwanie włosów z szyi, żuchwy czy brody poprzedzone jest konsultacją z kosmetologiem. Na stronie depilacja.pl możesz umówić się na bezpłatne spotkanie w gabinecie, którego lokalizacja odpowiada Ci najbardziej. Podczas wizyty, specjalista oceni stan Twojej skóry, przeprowadzi wywiad medyczny (by upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu) oraz dokona próby laserowej. Następnie, odbędziesz serię zabiegów depilacji laserowej, co jest istotne – jeden zabieg nie wystarczy, by pozbyć się włosków na zawsze.

Laser działa bowiem na włos będący w anagenie, czyli fazie wzrostu. Melanina zawarta w mieszku włosowym, przewodzi wiązki lasera i tym samym transportuje energię bezpośrednio do brodawki włosowej, która zostanie ogrzana, a następnie zniszczona. Łodyga włosa po około 2-3 tygodniach wykruszy się i wypadnie. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu traci się około 20-30 procent włosów, które znajdowały się właśnie w fazie wzrostu. By cieszyć się w pełni gładką skórą, należy odbyć kilka zabiegów na daną część ciała. Dzięki temu laser wychwyci niemal wszystkie włoski będąc w anagenie.

Podczas laserowego usuwania włosków z szyi, pacjent może odczuwać lekkie pieczenie. Jest to indywidualna zależność – niektórzy pacjenci wykazują mniejszą odporność na ból, a niektórzy większą. Jeden zabieg trwa maksymalnie pół godziny. Odstęp pomiędzy jednym a drugim zabiegiem w serii powinien wynosić ok. 4 tygodni.

Depilacja laserowa szyi – korzyści z zabiegu

Depilacja laserowa szyi niesie za sobą bardzo wiele korzyści, którymi są:

  • pozbycie się niepożądanego owłosienia z wybranej części ciała na długie lata, a często nawet na całe życie (warto wykonywać zabiegi przypominające). Szybsze rezultaty osiągną osoby, których włoski są grubsze i ciemne. W przypadku tych jaśniejszych i bardziej delikatnych trzeba będzie przeprowadzić więcej zabiegów. Ostatecznie, czas oczekiwania na efekty i liczba wymaganych zabiegów zależy od indywidualnych predyspozycji,
  • nieinwazyjna metoda,
  • brak bólu, ew. lekki dyskomfort i pieczenie (zależy od progu bólu),
  • gładsza skóra już po tygodniu od wykonania pierwszego zabiegu – w tym okresie włoski wypadną z wewnętrznej warstwy wydepilowanej skóry,
  • bezpieczeństwo zabiegu – depilacja laserowa jest bezpieczna dzięki zastosowaniu nowoczesnych sprzętów (dlatego tak ważne jest udanie się do profesjonalnego miejsca),
  • atrakcyjna cena za serię zabiegów,
  • odpowiedź na hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie wywołane zaburzeniami gospodarki hormonalnej. W tym przypadku golenie czy domowa depilacja mogą okazać się niewystarczające – zarost jest bowiem tak bujny, że sprosta mu tylko działanie profesjonalnego i bezpieczna lasera,
  • ograniczenie rozwoju bakterii na skórze czy nadmiernej potliwości – to główny powód wykonywania depilacji laserowej pach przez mężczyzn.

Kadr na usta i szyję roześmianego brodatego mężczyzny w czerwonej bluzie na niebieskim tle.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa pleców krok po kroku

Depilacja laserowa szyi – podsumowanie tematu

Depilacja laserowa szyi to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest bardzo skuteczny (pomaga pozbyć się owłosienia na długie lata) i bezpieczny. Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze jak działa nasz bezbolesny laser, oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.