Twój koszyk jest pusty!

Roller do twarzy – jak używać i jakie efekty możesz osiągnąć?

22 maja 2022
Pielęgnacja
Pielęgnacja
Spis treści

Używanie rollera do twarzy to już nie chwilowy trend, a codzienność wielu Polek. Nic dziwnego – ta czynność zapewnia doskonałe efekty. Jak powinno wyglądać rolowanie twarzy tym oryginalnym kosmetycznym gadżetem? Sprawdź szczegóły!

Historia stosowania rollera do twarzy sięga starożytnych Chin. Zatem nie jest to innowacyjne urządzenie – właściwości jego stosowania znane są od dawien dawna. Na szczęście zwyczaj używania rollera wrócił i przybrał nowoczesną, a tym samym, jeszcze bardziej efektywną formę. Dobierając to akcesorium dla siebie zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane. Ogromne znaczenie ma sama technika masażu twarzy. Tutaj nie chodzi o przypadkowe działania, a świadomość i w efekcie – poprawę kondycji Twojej skóry i tym samym wyglądu twarzy. Poznaj zatem szczegóły magii rollera do twarzy i ciesz się lepszym wyglądem i tym samym – lepszym samopoczuciem.

undefined

Przeczytaj także: Masaż Gua Sha – na czym polega?

Roller do masażu twarzy – czym jest?

Roller do twarzy, znany również jako masażer twarzy, służy, jak nietrudno się domyślić, do masażu twarzy. W stosowaniu tego kosmetycznego gadżetu chodzi nie tylko o właściwości pielęgnacyjne, ale także relaksacyjne. Sekretem rolowania twarzy jest poprawa krążenia krwi oraz limfy. W efekcie stosowania rollera skóra staje się o wiele bardziej jędrna i gładka. Wyrównuje się też jej koloryt, przez to wygląda o wiele bardziej młodo i atrakcyjnie. Niektórzy specjaliści są przekonani, że masowanie twarzy w ten sposób może przyczyniać się także do redukcji zmarszczek. Niewątpliwie stosowanie rollera do twarzy stymuluje produkcję kolagenu oraz łagodzi stany zapalne skóry. Zatem patrząc na to z praktycznego punktu widzenia możemy śmiało powiedzieć, że masażer do twarzy działa podobnie jak każda inna forma masażu twarzy. Stosuj go regularnie, a możesz być pewna, że Twoja cera stanie się bardziej promienna i mniej opuchnięta.

Roller do twarzy – czy warto?

Oczywiście, że tak! Pamiętaj jednak, że ogromne znaczenie ma materiał, z którego wykonany jest masażer do twarzy. W starożytnych Chinach produkowano je przede wszystkim z jadeitu, czyli kamienia szlachetnego. Do dzisiaj sięga się po ten surowiec. Sporym zainteresowaniem cieszą się także masażery kwarcowe. Niezależnie jednak od tego czy wybierzesz roller jadeitowy czy kwarcowy, to możesz spodziewać się niemal identycznych efektów. Wybierz ten, który po prostu podoba Ci się bardziej. Sprawdź więcej szczegółów na temat samych surowców.

Roller do twarzy – jaki wybrać?

Roller jadeitowy

Masażery jadeitowe występują w wielu odmianach. Najczęściej możemy znaleźć te zielone w odcieniach od bladego aż po głęboki szmaragdowy. Sporym zainteresowaniem cieszą się także rollery jadeitowe białe, różowe, a nawet czarne. W dawnych i dzisiejszych Chinach panuje przekonanie, że jadeit pomaga przywrócić równowagę i pozbawia człowieka negatywnej energii. Dodatkowo wzmacnia też skórę i sam organizm. Wierzy się również, że kamień ten zapewnia bogactwo.

 roller_do_twarzy_jak_korzystac

Przeczytaj także: Endermologia na twarz – sposób na zmarszczki!

Roller kwarcowy

Masażer wykonany z tego surowca o wiele lepiej trzyma chłód. To świetna wiadomość dla pań, które bardzo często budzą się z opuchniętą twarzą. Ten surowiec pomoże bowiem lepiej poradzić sobie z obrzękami. W dawnych i dzisiejszych Chinach materiał ten stosowany był/jest nie tylko w pielęgnacji, ale także do leczenia bólu głowy i mięśni. Traktowany jest także jako świetne antidotum na stres czy nawet bezsenność. Kamień ten spotykamy przede wszystkim w jasnoróżowym kolorze. Przez to też kojarzony jest z miłością.

Roller z ametystu

W Chinach panuje przekonanie, że ametyst to symbol spokoju, wyciszenia, harmonii oraz relaksu. Być może pomoże także i Tobie uwolnić się od stresu i problemów z bezsennością.

Roller do twarzy – efekty, jakie można osiągnąć

Co daje rollowanie twarzy? Tak jak wspomnieliśmy czynność ta poprawia krążenie krwi oraz limfy. Możesz liczyć zatem na zmniejszenie cieni pod oczami oraz obrzęków. Drenaż limfatyczny pomaga także usunąć toksyny. Mięśnie twarzy staną się bardziej elastyczne, w efekcie czego dojdzie do redukcji drobnych zmarszczek. Systematyczne korzystanie z masażera tego typu pomoże złagodzić podrażnienia i zmniejszyć widoczność porów. Wyostrzy się także owal twarzy i zostanie usunięty martwy naskórek. Skóra stanie się bardziej gładka i miększa w dotyku. Warto pamiętać, że stosowanie rollera do twarzy to nic innego jak masaż. A za tym idą kolejne profity – poczucie zrelaksowania oraz odprężenia.

masaz_kamieniem_gua_sha

Jak używać rollera do twarzy? Instrukcja krok po kroku

Zastanawiasz się, jak masować twarz rollerem? To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać. Sprawdź naszą instrukcję!

Przygotowanie skóry do masażu

Krok pierwszy to oczywiście dokładne oczyszczenie skóry. Po tej czynności nałóż na twarz swój ulubiony krem czy olejek. Drugi krok nie jest wymagany. Wiele osób roluje twarz na sucho. Warto jednak zadbać o poślizg szczególnie na początku. Wówczas masaż będzie bardziej delikatny i nie dojdzie do przykrych konsekwencji w postaci podrażnienia.

Schłodzony roller to podstawa

Pamiętaj, aby używać schłodzonego wcześniej rollera. Wystarczy że będziesz go po prostu trzymać w lodówce. Zimny kamień o wiele lepiej radzi sobie z opuchlizną i zamyka pory.

Kolejności i kierunek masażu

Zacznij od masowania szyi. Przeciągaj roller w okolicach szczęki. Wykonuj ruchy od szczęki do ucha oraz od szczęki do kości policzkowej. Policzki należy masować w kierunku od nosa do ucha. Oczywiście nie pomijamy masażu czoła. Wałek należy prowadzić od linii brwi w kierunku linii włosów. Każdy z ruchów powinien zostać powtórzony od 5 do 10 razy. Masaż należy realizować w kierunku do góry i na zewnątrz w stronę węzłów chłonnych. Nie wykonuj ruchów powrotnych w dół twarzy.

rollowanie_twarzy_rollerem_efekty

Częstotliwość masowania rollerem

Aby zauważyć świetne efekty, musisz pamiętać o regularnym masowaniu twarzy. Rób to przynajmniej raz dziennie przez około 5 minut. Pora nie ma znaczenia – zdecyduj kiedy będziesz mieć więcej czasu i cierpliwości.

Delikatnie i z wyczuciem

Dobierz intensywność rolowania do swoich preferencji. Pamiętaj, że jest to masaż. Powinien Cię relaksować i koić Twoją skórę. Jeżeli w trakcie zabiegu będziesz odczuwać duży dyskomfort, a nawet ból, to natychmiast zakończ chcę czynność.

Czyszczenie rollera

Po każdym użyciu dokładnie umyj roller i przetrzyj go miękką, czystą ściereczką. W ten sposób pozbędziesz się pozostałości kremu, oleju czy martwego naskórka. Do mycia stosuj delikatny płyn do mycia twarzy lub po prostu delikatne mydło. Nie mocz masażera w gorącej wodzie. Po umyciu połóż masażer na czystym suchym ręczniku czy szmatce i poczekaj aż wyschnie. Następnie schowaj do lodówki. Najlepiej myć masażer po każdym użyciu.

Już wiesz, że świetnym pomysłem jest masaż twarzy rollerem. Efekty z całą pewnością będą dla Ciebie bardzo satysfakcjonujące. Dzięki naszemu poradnikowi zdajesz sobie również sprawę, jak stosować roller do twarzy. Odpowiednie wykonywanie tej czynności i przede wszystkim regularność są tutaj kluczowe. Rezultaty z pewnością będą widoczne, ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie zauważysz efektów po pierwszym użyciu. Z czasem jednak skóra będzie lepiej ukrwiona, opuchlizna mniejsza, podobnie jak zmarszczki czy cienie pod oczami. Potraktuj tę aktywność przede wszystkim jako czas dla siebie – relaks, sposób na stres i tym podobne.

Ile kosztuje roller do twarzy? Cena zależy przede wszystkim od surowca, z którego został wykonany. Naturalny kamień generuje wyższą cenę. Droższe są również bardziej popularne kamienie.

Podaruj sobie odrobinę relaksu

Lubisz wykonywać masaż twarzy, ale czasami chciałabyś, aby ktoś wykonał go za Ciebie? Jeżeli potrzebujesz chwili relaksu i wytchnienia serdecznie zapraszamy Cię do gabinetów Depilacja.pl, w których możesz wykonać zabieg endermologii na twarz. Endermologia to innowacyjny zabieg, który jest niczym innym jak bardzo intensywnym masażem podciśnieniowym – doskonale rozluźnia mięśnie, ujędrnia/uelastycznia skórę, stymuluje krążenie krwi i limfy, pomaga w detoksykacji. Jeżeli dokucza Ci podwójny podbródek ten zabieg jest również dla Ciebie. Dzięki niemu będziesz mogła wymodelować linie twarzy i pozbyć się wstydliwego problemu. Zabieg endermologii jest bezbolesny – intensywność masażu dopasowywana jest indywidualnie do pacjenta, tak aby ten odczuwał jak największy komfort podczas zabiegu. Nie czekaj i już dziś zapisz się na ten rewelacyjny zabieg w jednym z naszych gabinetów.

roller_do_twarzy_endermologia


Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 5
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające - jakie wybrać?
W miarę upływu lat i wpływu różnych czynników zewnętrznych nasza skóra i ciało mogą ulegać naturalnemu procesowi utraty ...
Hormony a owłosienie. Czy zaburzenia hormonalne mają wpływ n...
Owłosienie jest naturalnym elementem ludzkiego ciała, jednak jego ilość i rozmieszczenie mogą być regulowane przez wiele...
Jak sprawić, żeby wąsik był niewidoczny?
Wąsik, choć często charakterystyczny i wyrazisty, może być czasem powodem dyskomfortu lub braku pewności siebie. Dla nie...

Proponowane zabiegi