białe majtki na kobiecym biodrze

Depilacja laserowa podczas menstruacji

Ze zdrowotnego punktu widzenia, miesiączka nie stanowi żadnych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Przeprowadzenie zabiegu usuwania zbędnego owłosienia w trakcie trwania menstruacji, najczęściej jest sprawą bardzo indywidualną. Warto jednak w tym wypadku wziąć pod uwagę kilka, równie ważnych czynników.

Po pierwsze, możliwość wykonania depilacji w dużej mierze zależy od tego, jaką tolerancję klientka wykazuje na ból. Sama miesiączka jak i okres ją poprzedzający wiąże się przede wszystkim z większą wrażliwością na odczuwanie bólu. Mimo, iż większość kobiet nie czuje większego dyskomfortu podczas depilacji laserowej w pozostałe dni cyklu, w trakcie miesiączki zabieg okazuje się dla nich wyjątkowo nieprzyjemny.

Podczas pierwszych dni krwawienia, w kobiecym ciele gwałtownie spada poziom estrogenów. Ma to znaczący wpływ na kondycję skóry. Staje się ona bardziej sucha, mocno ściągnięta i szybciej ulega podrażnieniom oraz poparzeniom. Można temu oczywiście zaradzić stosując odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które dodatkowo nawilżą ciało podczas menstruacji. Należy jednak pamiętać, że ochrona naskórka powinna odbywać się przez cały miesiąc, a nie tylko podczas występującego krwawienia. Tylko wtedy negatywne skutki niedoboru estrogenu mogą okazać się najmniej odczuwalne.

Panie, które szczególnie mocno przeżywają „trudne dni”, powinny planować kolejne terminy zabiegów depilacji laserowej zgodnie z cyklem menstruacyjnym. Najlepiej poddawać się zabiegowi w połowie każdego cyklu. W tym czasie można liczyć nie tylko na mniejszy dyskomfort, ale również na lepszą kondycję skóry.

rozciągnięty kobiecy brzuch

Depilacja bikini w trakcie miesiączki

O ile depilacja laserowa ciała podczas menstruacji, nie jest aż tak znacząco uciążliwa, o tyle większe wątpliwości może budzić zabieg usuwania owłosienia z okolic intymnych. Tak jak w przypadku pozostałych rejonów skórnych, decydujący wpływ na to czy należy podczas krwawienia poddawać się depilacji ma sama klientka. Sfera intymna charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością skóry, o którą trzeba szczególnie dbać podczas codziennej pielęgnacji. Ciało w tych rejonach będzie więc jeszcze bardziej podatne na ból podczas menstruacji. Jeśli dojdą do tego bóle miesiączkowe, sam zabieg może okazać się bardziej nieprzyjemny.

Odczucia podczas zabiegu depilacji laserowej są sprawą indywidualną, dlatego decydując się na zabieg w tym okresie należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Użycie tamponu w takim wypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem. Ważne jest również utrzymanie właściwej higieny zarówno w trakcie, jak i po wykonanej depilacji laserowej.

Depilacja a miesiączka: czy lepiej zmienić termin zabiegu?

Z pewnością trzeba mieć świadomość, że depilacja laserowa w trakcie menstruacji może okazać się dużo bardziej nieprzyjemna, niż w pozostałe dni cyklu. Nie zawsze jednak tak się dzieje, bo każdy z nas ma inną odporność na ból i odczuwane poczucie dyskomfortu. Jeśli miesiączki nie są zbyt bolesne, ani za bardzo obfite, można spokojnie poddać się zabiegowi depilacji. W innych wypadkach warto jednak poczekać te kilka dni, aż krwawienie całkowicie ustanie.

Przyjdź do jednego z naszych salonów i sam się przekonaj. Zapraszamy!