Twój koszyk jest pusty!

Jak wygląda skóra bezpośrednio po wykonaniu depilacji laserowej?

26 marca 2019
Pielęgnacja
Pielęgnacja
Spis treści

Zdrowy oraz piękny wygląd skóry to dwa główne powody, dla których kobiety decydują się skorzystać z depilacji laserowej. Biorąc pod uwagę powszechnie znaną skuteczność i trwałość zabiegu, wielu osobom mylnie wydaje się, że skóra będzie się idealnie prezentować od razu po skończonej depilacji laserowej. Nie jest to jednak do końca prawda. Jak w takim razie będzie wyglądać skóra bezpośrednio po wykonaniu zabiegu?

kobieta dotykająca swojej dłoni piórkiem

Wygląd skóry po zabiegu

Depilacja laserowa charakteryzuje się brakiem większych powikłań oraz objawów niepożądanych, szczególnie w porównaniu do innych, bardziej tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie oznacza to jednak, że od razu po przeprowadzonym zabiegu skóra będzie wyglądać idealnie. Działanie lasera przede wszystkim mocno wysusza skórę.

Na obszarze, na którym wykonywana była depilacja może wystąpić zaczerwienie lub pojawić się delikatny obrzęk. Duży wpływ ma na to ilość, a także grubość usuwanych włosków. Przy likwidacji cienkich i stosunkowo delikatnych włosków, podrażnienie prawdopodobnie ustąpi już w tym samym dniu, w którym przeprowadzony był zabieg. Przy grubszym owłosieniu objawy te mogą utrzymać się do kilku dni.

Czasami w obrębie mieszków włosowych, można zauważyć również czerwone punkty lub ciemne strupki. W trakcie przeprowadzanej depilacji, laser usuwa znajdujący się pod skórą mieszek włosowy, dlatego też tkanki, które go otaczają zostają delikatnie podrażnione. Każdy zabieg kosmetyczny ingerujący bezpośrednio w skórę, będzie jednak skutkował tego typu objawami.

Warto również zauważyć, że często po skończonym zabiegu nadal można zauważyć znajdujące się na skórze włoski. Nie należy jednak z góry zakładać, że depilacja laserowa nie daje zamierzonych efektów. Zniszczone owłosienie może nadal znajdować się na skórze, jednak w ciągu kilku dni, mocno osłabione włoski samoistnie wypadną. Zdarzają się również przypadki, w których po wykonanym zabiegu na ciele pojawiają się delikatne plamki lub przebarwienia. Każda skóra inaczej reaguje na działanie lasera, dlatego jest to naturalna reakcja organizmu na tego typu ingerencję. Cały proces regeneracji skóry trwa zazwyczaj do dwóch tygodni. Szczególnie ważne jest jednak, aby w tym czasie dbać o jej właściwą pielęgnację oraz nawilżenie.

kobiece nogi i ręka przyozdobione kwiatami

Jak należy postępować po wykonaniu depilacji laserowej?

Mimo, iż zabieg depilacji laserowej nie jest związany z koniecznością stosowania specjalnej pielęgnacji, warto przez cały czas dbać o swoją skórę, aby rzeczywiście wyglądała zdrowo i pięknie. Przede wszystkim należy dobrze nawilżać obszary poddane zabiegom balsamem dopasowanym do potrzeb skóry po depilacji laserowej.

Przez pierwsze dwa tygodnie po zakończonym zabiegu, należy miejsce, na którym był przeprowadzany zabieg traktować wyjątkowo delikatnie. Powinno unikać się silnego wycierania skóry ręcznikiem oraz stosowania wszelkiego rodzajów środków chemicznych, czy tych posiadających w składzie alkohol. Skóra świeżo po depilacji laserowej jest bardziej narażona na podrażnienia. Od razu po zabiegu, trzeba przemywać wydepilowane miejsce wyłącznie samą wodą, tym bardziej, że skóra w tym czasie może być delikatnie zaczerwieniona. W kolejnych dniach, zaleca się  używanie jedynie delikatnych żeli do mycia, mydeł czy kremów, zawierających naturalne składniki.

Przy depilacji pach należy zrezygnować ze stosowania dezodorantów przynajmniej na kilka dni, konieczne jest jednak odstawienie silniejszych „blokerów” na cały okres rekonwalescencji skóry. Nie wolno także używać peelingów oraz innych kosmetyków złuszczających. Osoby, które cechują się bardziej wrażliwą skórą, a po wykonanej depilacji laserowej zauważą dłużej utrzymujące się objawy zaczerwienienia lub opuchnięcia, mogą udać się do salonu, w którym przeprowadzony został zabieg po specjalne kremy łagodzące i kojące skórę. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.9
Ilość ocen: 10
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Em-spec
Wszystkie
Nowinki
Technologia
Pielęgnacja
Endermologia
Depilacja
Ciekawostki

Najnowsze artykuły

Fale radiowe na twarz - w jaki sposób działają?
Fale radiowe to rodzaj fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości, które są wykorzystywane w medycynie estetyczn...
Nowa strona internetowa Depilacja.pl!
Już jest! Nowa odsłona strony internetowej Depilacja.pl. Mamy dla Was, Drogie Klientki i Drodzy Klienci, jeszcze bardzie...
Pokrzywa - właściwości i zastosowanie w pielęgnacji!
Pokrzywa wesprze Cię w walce z problemami skóry głowy oraz poprawia ogólną kondycję włosów. Wpłynie również pozytywnie n...

Proponowane zabiegi