Twój koszyk jest pusty!

Jak wygląda skóra bezpośrednio po wykonaniu depilacji laserowej?

26 marca 2019
Pielęgnacja
Pielęgnacja
Spis treści

Zdrowy oraz piękny wygląd skóry to dwa główne powody, dla których kobiety decydują się skorzystać z depilacji laserowej. Biorąc pod uwagę powszechnie znaną skuteczność i trwałość zabiegu, wielu osobom mylnie wydaje się, że skóra będzie się idealnie prezentować od razu po skończonej depilacji laserowej. Nie jest to jednak do końca prawda. Jak w takim razie będzie wyglądać skóra bezpośrednio po wykonaniu zabiegu? Czy będzie podrażniona albo zaczerwieniona?

Dowiedz się więcej również o pielęgnacji skóry po depilacji laserowej. Wystarczy zastosować się do kilku istotnych zasad, aby cieszyć się gładką i zdrowo wyglądającą skórą.  

Wygląd skóry po zabiegu

Depilacja laserowa charakteryzuje się brakiem większych powikłań oraz objawów niepożądanych, szczególnie w porównaniu do innych, bardziej tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie oznacza to jednak, że od razu po przeprowadzonym zabiegu skóra będzie wyglądać idealnie. Działanie lasera przede wszystkim mocno wysusza skórę.

Jak wygląda skóra po depilacji laserowej? Na obszarze, na którym wykonywana była depilacja, może wystąpić zaczerwienie lub pojawić się delikatny obrzęk w okolicy mieszków włosowych. Duży wpływ ma na to ilość, a także grubość usuwanych włosków. Przy likwidacji cienkich i stosunkowo delikatnych włosków, podrażnienie prawdopodobnie ustąpi już w tym samym dniu, w którym przeprowadzany był zabieg. Przy grubszym owłosieniu objawy te mogą utrzymać się do kilku dni.

undefined

Plamy po depilacji laserowej? To normalne

Strupki po depilacji laserowej? Najprawdopodobniej nie ma się czym przejmować. Czasami w obrębie mieszków włosowych można zauważyć również czerwone punkty lub ciemne strupki. W trakcie przeprowadzanej depilacji, laser usuwa znajdujący się pod skórą mieszek włosowy, dlatego też tkanki, które go otaczają, zostają delikatnie podrażnione. Każdy zabieg kosmetyczny ingerujący bezpośrednio w skórę będzie skutkował tego typu objawami.

Przebarwienia po depilacji laserowej

Odbarwienia po depilacji laserowej zazwyczaj są normalnym objawem po zabiegu, szczególnie u osób o ciemniejszej karnacji. Przebarwienia mogą pojawić się na skórze dokładnie w miejscach, w których usuwane były włosy i mogą utrzymywać się kilka dni lub kilka tygodni.

W niektórych przypadkach przebarwienia po depilacji laserowej mogą być bardzo intensywne i utrzymywać się długo. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą kosmetologiem, który przeprowadził zabieg, aby uzyskać odpowiednie wskazówki dotyczące niwelacji przebarwień.

Jak usunąć przebarwienia po depilacji laserowej? Ekspert może zalecić stosowanie specjalnych kremów lub maści, które pomogą rozjaśnić przebarwienia. Może też zalecić zabiegi medycyny estetycznej, takie jak peelingi chemiczne lub laserowe, które niwelują przebarwienia, albo znacznie zmniejszają ich widoczność. 

W niektórych przypadkach przebarwienia po depilacji laserowej mogą być trudne do usunięcia i mogą wymagać długotrwałego leczenia. Ważne jest, aby nie stosować żadnych preparatów na skórę bez uprzedniej konsultacji z lekarzem lub specjalistą, ponieważ nieodpowiednie leczenie może pogorszyć stan skóry.

Aby zapobiec powstawaniu przebarwień po depilacji laserowej, należy unikać ekspozycji na słońce i stosować kremy z filtrem UV. Ważne jest też, aby przed zabiegiem depilacji laserowej skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, aby upewnić się, że jest się odpowiednim kandydatem do tego zabiegu. W salonach depilacja.pl wstępna konsultacja (mająca na celu m.in. wykluczenie przeciwwskazań) odbywa się za darmo.

Także brązowe plamy po depilacji laserowej mogą być normalnym objawem. Często są wynikiem przekształcenia/rozwinięcia się wyżej opisanych przebarwień. W takim przypadku należy zastosować się do wyżej przedstawionych porad (kluczowa jest konsultacja ze specjalistą).

undefined

Włoski po depilacji laserowej

Warto również zauważyć, że często po skończonym zabiegu nadal na skórze mogą widnieć włoski. Nie należy jednak z góry zakładać, że depilacja laserowa nie daje zamierzonych efektów. Zniszczone owłosienie może nadal znajdować się na skórze, jednak w ciągu 2-3 tygodni mocno osłabione włosy samoistnie wypadną. Każda skóra inaczej reaguje na działanie lasera, dlatego jest to naturalna reakcja organizmu na tego typu ingerencję. Cały proces regeneracji skóry trwa zazwyczaj do dwóch tygodni. Szczególnie ważne jest jednak, aby w tym czasie dbać o jej właściwą pielęgnację oraz nawilżenie.

Uwaga! By pozbyć się niepożądanego owłosienia należy odbyć kilka lub kilkanaście zabiegów depilacji laserowej. Jedna wizyta nie wystarczy, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

undefined

Jak należy postępować po wykonaniu depilacji laserowej?

Mimo, iż zabieg depilacji laserowej nie jest związany z koniecznością stosowania specjalnej pielęgnacji, warto przez cały czas dbać o swoją skórę, aby rzeczywiście wyglądała zdrowo i pięknie. Przede wszystkim trzeba dobrze nawilżać obszary poddane zabiegom balsamem dopasowanym do potrzeb skóry po depilacji laserowej.

undefined

Przez pierwsze dwa tygodnie po zakończonym zabiegu należy miejsce, na którym był przeprowadzany zabieg, traktować wyjątkowo delikatnie (nie tylko jeśli wystąpiły podrażnienia po depilacji laserowej). Powinno unikać się silnego wycierania skóry ręcznikiem oraz stosowania wszelkiego rodzajów środków chemicznych, czy tych posiadających w składzie alkohol. Skóra świeżo po depilacji laserowej jest bardziej narażona na podrażnienia. Od razu po zabiegu trzeba przemywać wydepilowane miejsce wyłącznie samą wodą, tym bardziej, że skóra w tym czasie może być lekko zaczerwieniona. W kolejnych dniach zaleca się używanie jedynie delikatnych żeli do mycia, mydeł czy kremów, zawierających naturalne składniki.

Przy depilacji pach należy zrezygnować ze stosowania dezodorantów przynajmniej na kilka dni. Konieczne jest jednak odstawienie silniejszych „blokerów” na cały okres rekonwalescencji skóry. Nie wolno także używać peelingów oraz innych kosmetyków złuszczających. Osoby, które cechują się bardziej wrażliwą skórą, po wykonanej depilacji laserowej zauważą dłużej utrzymujące się objawy zaczerwienienia lub opuchnięcia, mogą udać się do salonu, w którym przeprowadzony został zabieg po specjalne kremy łagodzące i kojące skórę. W salonach depilacja.pl można nabyć profesjnalne balsamy łagodzące do skóry po zabiegach z użyciem lasera. Zawierają w swoim składzie alantoinę, pantenol i masło shea. Jest to linia kosmetyków profesjonalnych, a ich skład został specjalnie opracowany, aby łagodnie i skutecznie zadbać o podrażnioną skórę. 

Pamiętaj, że podrażnienie po depilacji laserowej jest zupełnie normalne i szybko minie. Jeżeli jednak odczuwasz duży dyskomfort, a nawet ból, a objawy te utrzymują się dłuższy czas - skonsultuj się ze specjalistą depilacji laserowej albo dermatologiem.

Ważne! Wybieraj sprawdzoną placówkę, w której ma zostać przeprowadzony zabieg depilacji laserowej. Dzięki temu zyskasz pewność, że metoda ta zostanie zrealizowana bez zarzutu w trosce o jak najlepsze efekty i Twoje bezpieczeństwo. Umów już dziś bezpłatną wizytę konsultacyjną w salonie depilacja.pl.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.69
Ilość ocen: 13
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi