Innowacyjne lasery pozwalają dziś na pozbycie włosków niezależnie od naszego fototypu. Zminimalizowane są także odczucia bólowe podczas zabiegu, co sprawia, że jest on dostępny nawet dla osób z delikatną, szczególnie wrażliwą skórą czy umożliwia depilację tak czułych miejsc jak pachy czy strefy intymne. Już jeden zabieg depilacji laserowej usuwa do 30% niechcianego owłosienia z wybranego przez nas obszaru. Aby jednak uzyskać zadowalające efekty i pozbyć się do 95% włosków, trzeba poddać się serii zwykle 9 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Chodzi o to, że nasze włosy na ciele są w tym samym czasie w różnych fazach wzrostu, a laser działa tylko na te, które są w fazie zwanej anagenem.

Profesjonalny wywiad przed zabiegiem w salonach Depilacja.pl

Jak to wygląda w praktyce? Laser precyzyjnie i bezpośrednio niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost nowych włosów – cebulkę i macierz. Jest to jednak zabieg bezpieczny. Laser wychwytuje barwnik włosa, ale nie wpływa na sąsiednie tkanki, a tym bardziej na przykład na narządy wewnętrzne. Jednak trzeba zachować pewną ostrożność, ponieważ skóra każdej osoby reaguje inaczej. Dlatego w salonach sieci Depilacja.pl można na dobry początek skorzystać z darmowej próby laserowej, która pozwala na małym obszarze sprawdzić, jak laser działa na naszą skórę, jakie są podczas zabiegu odczucia i jak to wszystko w ogóle wygląda. Ponieważ jednak liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo klientek i klientów, to głównym punktem przed umówieniem zabiegu jest szczegółowy wywiad przeprowadzany przez nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel, który ocenia, czy i kiedy możemy poddać się depilacji laserowej. 

Zbliżenie na dłonie kobiety, w których trzyma leki oraz szklankę z wodą.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

Trzeba bowiem pamiętać, że istnieją różne przeciwwskazania do stosowania laseru. Na przykład ciąża jest takim momentem, kiedy zaleca się nie korzystać z depilacji laserowej, ponieważ z jednej strony nie testuje się urządzeń laserowych na osobach w ciąży, a z drugiej kobiece ciało w tym okresie jest w procesie zmian, reaguje inaczej niż zwykle, zwłaszcza pod wpływem hormonów, co może skutkować odczuciami bólowymi, wystąpieniem przebarwień czy podrażnień. 

Depilacja laserowa a kuracja antybiotykami

Także zażywanie tak silnych leków jak antybiotyki stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Ani w trakcie kuracji, ani dwa tygodnie po niej nie można poddać się zabiegowi i wypada o fakcie zażywania antybiotyków szczerze powiedzieć osobie przeprowadzającej z nami wywiad przed depilacją. Ponieważ antybiotyki należą do grupy leków światłouczulających, a co za tym idzie uwrażliwiają naszą skórę na światło, a to może prowadzić do wystąpienia poparzeń, podrażnień czy przebarwień pod wpływem działania lasera. Warto wiedzieć, że także dziurawiec – popularne zioło do picia czy składnik herbat – ma właściwości światłouczulające. Jeśli mamy wątpliwości, co do właściwości zażywanych przez nas leków czy ziół, warto zapytać o to lekarza czy farmaceutę. A także pamiętać o tym, że organizm po antybiotykoterapii czy stosowaniu innych silnych leków (np. retinoidów, które też są światłouczulające swoją drogą i ich ślady pozostają w organizmie do kilku miesięcy) jest osłabiony i może gorzej znosić zabieg.

Pielęgnacja skóry podczas laserowej depilacji

Trzeba też pamiętać o odpowiednim dbaniu o skórę, kiedy poddajemy się zabiegom depilacji laserowej. Należy szczególnie uważać na słońce, unikać na nie ekspozycji i stosować wysokie filtry. Nasza skóra może być też w tym okresie podrażniona i przesuszona, dlatego regularne silne nawilżanie jest jak najbardziej wskazane. 

I na koniec: pamiętajcie, że zawsze możecie skonsultować się z ekspertkami z salonów Depilacja.pl, którzy rozwieją wątpliwości, udzielając fachowych i rzetelnych informacji na temat zabiegów.