Twój koszyk jest pusty!

Antybiotyki a depilacja laserowa

10 kwietnia 2020
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa to obecnie najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. W stosunkowo krótkim czasie daje rewelacyjne efekty – trwale pozbywamy się włosków i zyskujemy ogromny komfort życia. Jednak decydując się na tę metodę, trzeba zachować pewne środki ostrożności. Zwłaszcza kiedy stosujemy antybiotykoterapię.

Innowacyjne lasery pozwalają dziś na pozbycie włosków niezależnie od naszego fototypu. Zminimalizowane są także odczucia bólowe podczas zabiegu, co sprawia, że jest on dostępny nawet dla osób z delikatną, szczególnie wrażliwą skórą czy umożliwia depilację tak czułych miejsc jak pachy czy strefy intymne. Już jeden zabieg depilacji laserowej usuwa do 30% niechcianego owłosienia z wybranego przez nas obszaru. Aby jednak uzyskać zadowalające efekty i pozbyć się do 95% włosków, trzeba poddać się serii zwykle 9 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Chodzi o to, że nasze włosy na ciele są w tym samym czasie w różnych fazach wzrostu, a laser działa tylko na te, które są w fazie zwanej anagenem.

Profesjonalny wywiad przed zabiegiem w salonach Depilacja.pl

Jak to wygląda w praktyce? Laser precyzyjnie i bezpośrednio niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost nowych włosów – cebulkę i macierz. Jest to jednak zabieg bezpieczny. Laser wychwytuje barwnik włosa, ale nie wpływa na sąsiednie tkanki, a tym bardziej na przykład na narządy wewnętrzne. Jednak trzeba zachować pewną ostrożność, ponieważ skóra każdej osoby reaguje inaczej. Dlatego w salonach sieci Depilacja.pl można na dobry początek skorzystać z darmowej próby laserowej, która pozwala na małym obszarze sprawdzić, jak laser działa na naszą skórę, jakie są podczas zabiegu odczucia i jak to wszystko w ogóle wygląda. Ponieważ jednak liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo klientek i klientów, to głównym punktem przed umówieniem zabiegu jest szczegółowy wywiad przeprowadzany przez nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel, który ocenia, czy i kiedy możemy poddać się depilacji laserowej. 

Zbliżenie na dłonie kobiety, w których trzyma leki oraz szklankę z wodą.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

Trzeba bowiem pamiętać, że istnieją różne przeciwwskazania do stosowania laseru. Na przykład ciąża jest takim momentem, kiedy zaleca się nie korzystać z depilacji laserowej, ponieważ z jednej strony nie testuje się urządzeń laserowych na osobach w ciąży, a z drugiej kobiece ciało w tym okresie jest w procesie zmian, reaguje inaczej niż zwykle, zwłaszcza pod wpływem hormonów, co może skutkować odczuciami bólowymi, wystąpieniem przebarwień czy podrażnień. 

Depilacja laserowa a kuracja antybiotykami

Także zażywanie tak silnych leków jak antybiotyki stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Ani w trakcie kuracji, ani dwa tygodnie po niej nie można poddać się zabiegowi i wypada o fakcie zażywania antybiotyków szczerze powiedzieć osobie przeprowadzającej z nami wywiad przed depilacją. Ponieważ antybiotyki należą do grupy leków światłouczulających, a co za tym idzie uwrażliwiają naszą skórę na światło, a to może prowadzić do wystąpienia poparzeń, podrażnień czy przebarwień pod wpływem działania lasera. Warto wiedzieć, że także dziurawiec – popularne zioło do picia czy składnik herbat – ma właściwości światłouczulające. Jeśli mamy wątpliwości, co do właściwości zażywanych przez nas leków czy ziół, warto zapytać o to lekarza czy farmaceutę. A także pamiętać o tym, że organizm po antybiotykoterapii czy stosowaniu innych silnych leków (np. retinoidów, które też są światłouczulające swoją drogą i ich ślady pozostają w organizmie do kilku miesięcy) jest osłabiony i może gorzej znosić zabieg.

Pielęgnacja skóry podczas laserowej depilacji

Trzeba też pamiętać o odpowiednim dbaniu o skórę, kiedy poddajemy się zabiegom depilacji laserowej. Należy szczególnie uważać na słońce, unikać na nie ekspozycji i stosować wysokie filtry. Nasza skóra może być też w tym okresie podrażniona i przesuszona, dlatego regularne silne nawilżanie jest jak najbardziej wskazane. 

I na koniec: pamiętajcie, że zawsze możecie skonsultować się z ekspertkami z salonów Depilacja.pl, którzy rozwieją wątpliwości, udzielając fachowych i rzetelnych informacji na temat zabiegów. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi