Endermologia to masaż podciśnieniowy modelujący sylwetkę i niwelujący cellulit. Wzbudza zainteresowanie u coraz większej ilości kobiet. Czy tego typu zabieg niesie za sobą jakieś skutki uboczne? Rozstrzygamy!

➡️ Przeczytaj również: Endermologia – jak się przygotować do zabiegu?
Na czym polega zabieg endermologii?
Endermologia to zabieg idealny dla osób, które nie mają problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, ale borykają się z nagromadzoną tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała, przede wszystkim na udach, pośladkach czy brzuchu. Nawet prowadząc zdrowy styl życia, tj. uprawiając aktywność fizyczną i trzymając zdrową dietę, komórki tłuszczowe mają tendencję do odkładania się, głównie w wyżej wymienionych partiach ciała. Kumulujące się tłuszcz i woda w organizmie sprawiają, że przegrody między tkankowe naciskają na powierzchnię skóry. Efekt? Widoczny cellulit, czyli zmora większości kobiet.
? Zobacz wideo: Jak się pozbyć cellulitu?
Skóra objęta pomarańczową skórką na wymienionych obszarach ciała z wiekiem jeszcze bardziej wiotczeje. Fibroblasty, odpowiadające za elastyczność, zmniejszają produkcję elastyny i kolagenu. Odpowiedzią na te bolączki okazują się zabiegi medycyny estetycznej, w tym wspomniana już endermologia. To w 100% naturalna aktywność służąca urodzie i zdrowiu. Metoda ta przyczynia się bowiem do usuwania toksyn z organizmu i dzięki produkowanym endorfinom polepsza nastrój.
Oto jakie dokładnie efekty zapewnia nowoczesna endermologia:
- mniej widoczny cellulit,
- mniej widoczne rozstępy,
- bardziej wymodelowana sylwetka,
- wyszczuplona sylwetka,
- bardziej jędrna i gładka skóra,
- drenaż limfatyczny,
- usunięcie toksyn z organizmu,
- poprawione krążenie,
- zmniejszone obrzęki
- pozbycie się bólów mięśniowych,
- poprawa samopoczucia,
- przygotowanie mięśni do treningu,
- regeneracja potreningowa,
- spłycone blizny,
- mniejsze zmarszczki,
- skorygowany kontur twarzy.

➡️ Przeczytaj również: Endermologia na pośladki. Co musisz wiedzieć?
Endermologia – zabieg krok po kroku

➡️ Przeczytaj również: Oto 10 dowodów na to, że endermologia to zabieg także dla mężczyzn!
Podstawą działania zabiegu jest specjalna głowica składająca się z dwóch rolek oraz komory ssącej. Kosmetolog przeprowadzający zabieg przesuwa urządzenie po ciele, jednocześnie zasysając fałd skóry, który ulega intensywnemu masażowi. W efekcie dociera nawet do bardzo głęboko osadzonych warstw tkanki tłuszczowej. Nie należy jednak obawiać się bólu i dyskomfortu – specjalista dobiera intensywność pracy urządzenia do indywidualnych preferencji i progu bólu. Sprzęt działa bardziej intensywnie w przypadku ciała, np. pośladków, ud czy brzucha, a mniej w przypadku twarzy. Do masażu tej ostatniej stosuje się mniejszą głowicę, której głównym zadaniem jest delikatne stymulacja komórek skóry oraz tkanki łącznej. To podstawa do uzyskania efektu młodziej wyglądającej skóry.

➡️ Przeczytaj również: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?
Endermologia – efekty uboczne
Endermologia wydaje się zabiegiem wręcz idealnym. Czy zatem możemy obawiać się w przypadku tej metody jakichkolwiek skutków ubocznych? Wiele osób jako główny minus zabiegu wymienia ból. Rzeczywiście ten może się pojawić pod wpływem podciśnienia przy jednoczesnym nacisku rolek na skórę. Trzeba jednak pamiętać, że kwestia ta nigdy nie będzie jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od indywidualnego progu bólu konkretnej osoby. U większości dyskomfort nie będzie odczuwany, wręcz przeciwnie. Zabieg może okazać się relaksujący i bardzo przyjemny.

➡️ Przeczytaj również: Endermologia – przeciwwskazania, o których warto wiedzieć
Endermologia: skutki uboczne. Czy można im zapobiec?
Czy można zapobiec jakimkolwiek skutkom ubocznym endermologii? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim kluczowy jest wybór profesjonalnej placówki przeprowadzającej tego typu zabiegi. W renomowanych gabinetach medycyny estetycznej pracują bowiem kompetentni specjaliści, którzy korzystają z certyfikowanych i innowacyjnych sprzętów. Na podstawie swoich kompetencji i doświadczenia dobiorą odpowiedni parametr odpowiadający za intensywność pracy urządzenia i właściwy rozmiar głowicy pasujący do części ciała poddawanej zabiegowi.
W sprawdzonych miejscach przed rozpoczęciem terapii specjalista, tak jak już wspomnieliśmy, przeprowadza wywiad medyczny, by upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do skorzystania z masażu podciśnieniowego. Lista tych najważniejszych to:
– tłuszczaki,
– żylaki,
– przepuklina brzuszna,
– choroby nowotworowe,
– zapalenie żył,
– przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
– ciąża,
– karmienie piersią.

Odpowiadaj zatem szczerze na pytania zadane przez specjalistę medycyny estetycznej. Twoje bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze.
Skutki uboczne endermologii – podsumowanie
Jak widzisz zabiegu endermologii nie należy się obawiać. To bezinwazyjna, bezpieczna oraz jednocześnie skuteczna metoda, która pomoże Ci ujędrnić ciało, wymodelować sylwetkę i poprawić swoje samopoczucie.Dowiedz się więcej o zabiegu endermologii i umów bezpłatną, wstępną konsultację. Do zobaczenia w salonach depilacja.pl.