Szukasz najlepszego salonu depilacji penisa?
Przeczytaj o depilacji laserowej w naszym salonie i umów się na wizytę!

Depilacja penisa łączy się stricte z depilacją męskiego . W związku z wrażliwością tego obszaru ciała nie są tu wykonywane zabiegi depilacji laserowej, a usuwanie włosków tradycyjnymi metodami wiąże się z możliwością różnego rodzaju podrażnień, które z pewnością niosą ze sobą dość duży dyskomfort.

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa okolic części intymnych, musisz pogodzić się z faktem, że laseroterapeutka nie podejmie się usuwania owłosienia laserem diodowym z penisa. Jest to podyktowane nie tylko kwestią jego wrażliwości, ale również faktem, że skóra w tym miejscu jest zwykle ciemniejsza niż na powierzchni całego ciała, co oznacza, że zabiegi depilacji laserowej mogą być w tym miejscu nieskuteczne. Nie zaleca się tutaj również depilacji woskiem, pastą cukrową ani żadnymi chemicznymi preparatami do depilacji, gdyż może to wywołać podrażnienia, które będą negatywnie odczuwalne przez dłuższy czas. Osoby pozbywające się włosków z tego obszaru najczęściej korzystają z maszynki, jednak warto pamiętać, że po jej użyciu włoski odrastają zwykle grubsze i rosną gęściej.

Depilacja penisa każdego rodzaju wiąże się z wysoką bolesnością – poza usuwaniem owłosienia maszynką, które natomiast pozwala osiągnąć tylko krótkotrwały efekt, a odrastające włoski mogą być kłujące i powodować duży dyskomfort. Jeśli chcesz pozbywać się włosków z tego obszaru, najlepiej pozostań przy najbardziej tradycyjnym sposobie, czyli goleniu pojawiającego się w tej przestrzeni zarostu maszynką do golenia.