Laserowe usuwanie owłosienia LightSheer a GentleLase Pro – porównanie technologii

Spis treści

1. Laser GentleLase Pro - charakterystyka

2. Laserowe usuwanie owłosienia Light Sheer 

3. GentleLase Pro czy Light Sheer - jaki laser wybrać?

Depilacja laserowa to dziedzina, która bardzo dynamicznie się rozwija. Na rynku pojawiają się coraz to nowe lasery. Niektóre określane są jako bardziej skuteczne i bardziej bezpieczne od innych. Jak wygląda porównanie laserów LightSheer oraz GentleLase Pro? Sprawdź!

Depilacja laserowa rozwija się bardzo błyskawicznie. Potrzeba ta wynika przede wszystkim z rosnącego zainteresowania tego typu zabiegami. Trudno się dziwić. To jedyny tak skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe w bardzo bezpieczny i komfortowy sposób. Depilacja laserowa ma do zaoferowania dzisiaj różnego rodzaju technologie, dzięki czemu każdy może wybrać zabieg dopasowany do swoich potrzeb. Oczywiście żaden z pacjentów nie musi podejmować tej decyzji samodzielnie. Wystarczy wybrać renomowany salon depilacji laserowej, w którym ekspert podczas wstępnej konsultacji doradzi odpowiednią technologię. 

Dlatego serdecznie zapraszamy Cię do salonów Depilacja.pl, w których tego typu konsultacje odbędziesz za darmo. To świetna okazja do tego, aby rozwiać swoje wątpliwości. Nasi specjaliści pomogą Ci ostatecznie stwierdzić, czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie. Dobiorą też odpowiedni laser, który będzie dla Ciebie najbardziej skuteczny, bezpieczny i będzie powodował jak najmniej doznań bólowych.

Dzisiaj skupimy się na opisie przede wszystkim dwóch technologii. Jedna z nich, stosowana w wymienionych już salonach Depilacja.pl, to LightSheer. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także GentleLase Pro. Czym charakteryzują się obydwie technologie i czy łatwo stwierdzić, która z nich jest lepsza? I czy takie określenie jest w ogóle możliwe biorąc pod uwagę indywidualne cechy pacjentów?

Przeczytaj także:Laser diodowy a IPL – czym się różnią?

Laser GentleLase Pro – charakterystyka

Laser GentleLase Pro określany jest jako jeden z najmocniejszych laserów aleksandrytowych. To technologia wynaleziona przez Amerykanów. Długość fali lasera GentleLase Pro to 755 nm. Z tego powodu uznawany jest jako jeden z najnowocześniejszych laserów w tej dziedzinie. Czas impulsu jest bardzo krótki, a skoncentrowana energia bardzo wysoka, co skutkuje satysfakcją z zabiegu. Dodatkowo laser ten wzbogacony jest w system chłodzący DCD czyli Dynamic Cooling Device. Powstał on na bazie kriogenu, przez co bardzo dobrze zabezpiecza skórę i stanowi skuteczne znieczulenie. Laser GentleLase Pro ma o wiele lepszą absorpcję energii w melaninie niż laser diodowy, równie często stosowany w salonach depilacji laserowej. To oznacza, że ta technologia pozwala na usunięcie także jasnych i delikatnych włosów. Dodatkowo zabieg ten jest prawie bezbolesny, co ma ogromne znaczenie dla wszystkich pacjentów, nie tylko tych z bardzo niskim progiem bólu.

By uzyskać satysfakcjonujące efekty, tj. usunięcie niepożądanych włosków na stałe, konieczne będzie wykonanie serii zabiegów. Trudno jednoznacznie określić, ile będzie ich potrzebnych. Dokładna ilość zależy bowiem od fizjologii włosa. Podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko tych włosków, które znajdują się w tak zwanym anagenie czyli fazie wzrostu. Specjaliści zalecają, aby wykonać minimum 6 zabiegów. Zazwyczaj jednak u większości pacjentów rekomenduje się więcej wizyt w gabinecie depilacji laserowej. Jeżeli masz bardzo jasne i cienkie włosy, to najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie i jeszcze dodatkowych zabiegów.

Laserowe usuwanie owłosienia Light Sheer 

Czym charakteryzuje się depilacja laserem diodowym Light Sheer? Przede wszystkim związana jest ze zjawiskiem selektywnej fototermolizu. Laser wytwarza wiązkę, która dociera bezpośrednio do mieszka włosowego. Kolejny krok to zniszczenia fragmentów włosów, które są odpowiedzialne za wzrost. W efekcie dochodzi do utraty niechcianego owłosienia. Lasery LightSheer zawierają zazwyczaj 3 głowice – małą, średnią, dużą. Ta pierwsza działa na małe fragmenty skóry i zawiera nakładkę chłodzącą, która zwiększa komfort zabiegu. Ta część urządzenia stosowana jest przede wszystkim w przypadku wąsika na twarzy. Średnia głowica oddziałuje na trochę większe fragmenty skóry i również wyposażona jest w chłodzącą nakładkę. Największa głowica wykorzystuje zastosowanie zintegrowanej technologii wspomagania próżniowego. To oznacza, że można korzystać z niej bez chłodzenia, a wszystko dlatego, że zasysana skóra nie wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia dyskomfortu w trakcie zabiegu. Ta głowica wychwytuje także włoski z większych powierzchni, przez to zabieg trwa krótko i sprawnie. Różne wielkości głowic skutkują precyzyjną depilacją laserową.

Zabiegi urządzeniem LightSheer nie powoduje wysokiego dyskomfortu w trakcie zabiegu między innymi przez wspomniany system chłodzący czy technologię próżniową. Ta redukuje też ryzyko powstawania podrażnień i zaczerwienień. LightSheer działa również na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Jest szczególnie skuteczny w przypadku ciemniejszego i gęstszego owłosienia. Pacjenci posiadający cieńsze i jasne włosy muszą pamiętać o tym, że ich przypadku efekty mogą być słabsze. Nie warto jednak zaniechać skorzystania z tej technologii. Najlepiej skonsultować tę kwestię z ekspertem. Serdecznie polecamy specjalistów Depilacja.pl. Tak jak wspomnieliśmy – konsultacje możesz umówić za darmo poprzez formularz na naszej stronie internetowej.

Kosmetolog depilacja.pl dezynfekuje głowicę lasera LightSheer.

GentleLase Pro czy Light Sheer – jaki laser wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jaki laser do depilacji laserowej jest najlepszy. Na rynku dostępnych jest coraz więcej technologii i tak naprawdę od indywidualnych cech pacjenta zależy, która będzie dla niego najbardziej korzystna. Z powyższego opisu może wynikać, że to właśnie laser GentleLase Pro jest lepszy ze względu na swoje parametry. Nie jest jednak powiedziane, że to właśnie on skuteczniej usunie owłosienie i całkowicie bez doznań bólowych. Wyżej wspomniany laser lepiej sprawdzi się przy jaśniejszym owłosieniem, natomiast LightSheer dobrze sprawdzi się przy ciemnych włosach. 

Najlepiej aby o doborze odpowiedniego urządzenia zdecydował specjalista. I tak aby skorzystać z profesjonalnej depilacji laserowej, musisz udać się do odpowiedniego salonu. Polecamy wybór tych renomowanych i zaufanych. Niestety na rynku pojawia się coraz więcej miejsc oferujących depilację laserową, w których pracują niekoniecznie kompetentne osoby i niekoniecznie stosuje się certyfikowany sprzęt. Skutkiem skorzystania z tego typu placówek może być nie tylko brak efektów, ale też uszkodzenie skóry, na przykład podrażnienie czy nawet poparzenia. Dlatego wybierz się do sprawdzonego miejsca, gdzie uzyskasz indywidualne konsultacje i dobór odpowiedniej technologii. A wszystko to, aby nie tylko cieszyć się doskonałymi efektami, ale by cała laseroterapia przebiegła bezpiecznie.