Makijaż a depilacja laserowa

Spis treści

1. Zabieg depilacji laserowej a nakładanie makijażu

2. Jakich kosmetyków nie wolno stosować w trakcie wykonywania serii depilacji laserowej?

Wiele kobiet, nie wyobraża sobie swojego dnia bez wykonania pełnego makijażu. Odpowiedni make-up sprawia, że czują się atrakcyjniejsze i dużo pewniejsze siebie.

Oprócz makijażu na lepsze samopoczucie wpływa również gładka skóra. Zabieg depilacji laserowej jest najskuteczniejszą obecnie formą usuwania zbędnego owłosienia, jednak wiąże się również z wieloma wyrzeczeniami oraz zaprzestaniem stosowania niektórych popularnych kosmetyków. Czy od razu po wykonaniu depilacji laserowej można swobodnie nakładać makijaż?

twarz kobiety ze spiętymi ciemnymi włosami i delikatnym makijażem

Zabieg depilacji laserowej a nakładanie makijażu

Bezpośrednio po zakończonym zabiegu likwidowania niechcianych włosków za pomocą lasera, skóra w miejscu przeprowadzonej depilacji jest lekko zaczerwieniona. Może być też również nieco obrzęknięta. Nie należy więc dodatkowo jej podrażniać, stosując nieodpowiednie kosmetyki, również te służące do makijażu. Od razu po wykonaniu depilacji laserowej, najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju kremy, maści oraz inne produkty, charakteryzujące się działaniem łagodzącym, chłodzącym oraz kojącym.

Jeśli zabieg przeprowadzany był w okolicach twarzy, warto powstrzymać się z nakładaniem jakiegokolwiek makijażu przynajmniej przez jeden dzień. Depilacja laserowa polega na znaczącej ingerencji w skórę, dlatego trzeba dać jej odpowiednią ilość czasu na właściwą regenerację oraz wyciszenie. Po zabiegu w salonach Depilacja.pl, na skórę nakładany jest dedykowany do depilacji laserowej balsam łagodzący. Nałożenie kosmetyków kolorowych nie tylko więc wpłynie na zdecydowanie mniejszą skuteczność preparatu, ale również może dodatkowo podrażnić cerę. Osoby, które jednak twierdzą, że nie obejdą się bez większego krycia, mogą zastosować wyłącznie delikatny puder. Ważne jest jednak, aby jego skład zawierał wyłącznie naturalne składniki, najlepiej mineralne, które w żaden sposób nie wpłyną na proces regeneracji skóry po depilacji. Z nakładaniem pełnego make-up najlepiej wstrzymać się do momentu, aż zaczerwienie oraz opuchnięcia całkowicie znikną.

Osoby o szczególnie wrażliwej skórze muszą poczekać przynajmniej 4-5 dni, aż wszelkie objawy pozabiegowe znikną. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w tym okresie kolorowych kosmetyków dostępnych wyłącznie w aptekach. Zazwyczaj nie zawierają one żadnych substancji dodatkowo drażniących lub mogących negatywnie wpłynąć na regenerację skóry. Niektóre podkłady, wykazują również właściwości nawilżające lub łagodzące, przeznaczone właśnie do skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji.

Jedna z ważniejszych zasad dotyczących prawidłowego dbania o skórę po zabiegu depilacji laserowej, związana jest z powstrzymaniem się od intensywnego wycierania ręcznikiem czy gąbką miejsc, w których wykonywane było usuwanie zbędnego owłosienia. Dotyczy to również pędzli stosowanych do wykonywania makijażu. Te, które zawierają bardziej szorstkie i twarde włosie, mogą dodatkowo podrażnić skórę twarzy i przedłużyć proces gojenia. Najlepiej więc używać jedynie naturalnych pędzli o bardzo delikatnym i miękkim włosiu lub ograniczyć się do nakładania makijażu dłonią.

kobieta w długich włosach i beżowym kapeluszu

Jakich kosmetyków nie wolno stosować w trakcie wykonywania serii depilacji laserowej?

Aby depilacja laserowa okazała się jak najbardziej skuteczna, konieczne jest wyłączenie niektórych składników z codziennego stosowania na czas trwania całego cyklu zabiegów. Ważne jest więc, aby dokładnie czytać etykiety ze składem wybranych kosmetyków. Z pewnością, kilka dniu po wykonaniu depilacji laserowej nie powinno używać się preparatów, które zawierają alkohol. Wiele popularnych baz pod makijaż, podkładów (szczególnie tych mocno matujących) i kremów BB, powstało właśnie na bazie alkoholu. W tym przypadku należy więc zastąpić je nieco lżejszymi oraz najlepiej w pełni naturalnymi kosmetykami.

Pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji laserowej nie wolno również używać samoopalaczy. Dotyczy to zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała.

Jeśli chcesz mieć pewność, że prawidłowo zadbasz o swoją skórę po zabiegu najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się, w dedykowany depilacji laserowej, balsam łagodzący w salonach Depilacja.pl.